Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Uldis Zupa: Pagaidām nav iemesla mainīt kustības sarakstus


atlikušas 250 zīmes


Uldis Zupa: Pagaidām nav iemesla mainīt kustības sarakstus (13)

Autors: irliepaja.lv
Trešdienā, 25. oktobrī, 2017 | BIRKAS: LST , tramvajs , Uldis Zupa , Aigars Puks , sabiedriskais transports , ielu remonts , tramvaja tilts , Lielā iela
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Portāla lasītāji pamanījuši, ka intensīvie remontdarbi Liepājas ielās spēcīgi ietekmē transporta plūsmu un kavē maršruta autobusus, un vēlas tam risinājumu.

Šobrīd Liepājā liela apjoma remontdarbi notiek vairākās vietās – gan Graudu un Grīzupes ielā, gan uz Tramvaja tilta, slēgta arī daļa Lielās ielas. Tas rada neērtības ne tikai automašīnu vadītājiem, bet arī sabiedriskajam transportam, it īpaši maršruta autobusiem. Portālā vērsās lasītāji, ka pastāstīja, ka atsevišķos maršrutos autobusu kustība no sarakstā norādītā mēdz atšķirties pat par desmit minūtēm.

Kā pastāstīja aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” vadītājs Uldis Zupa, tā patiešām var būt: “Pilsētā notiekošie ceļu un Tramvaja tilta remontdarbi ir ietekmējuši Liepājas sabiedriskā transporta plūsmu un ir novērota autobusu kavēšanās laika robežās no 4 līdz 7 minūtēm. Visvairāk ietekmēti tika autobusu maršruti, tajā skaitā 6.maršruts, kas šķērso gan Tramvaja tiltu, gan Grīzupes ielas remontdarbu zonu. Kopš Grīzupes ielas remontdarbu zonā ir veiktas būtiskas satiksmes izmaiņas, kuru rezultātā noteiktos ielas posmus drīkst šķērsot tikai sabiedriskais transports, sabiedriskā transporta plūsma jau ir uzlabojusies. Papildus ir lūgts veikt satiksmi regulējošo luksoforu pārprogrammēšanu, lai sabiedriskā transporta plūsma kļūtu vēl raitāka. Aģentūra, reaģējot uz saņemto informāciju, ka dažbrīd privāto automašīnu vadītāji rupji pārkāpj Grīzupes ielas remonta zonā veiktos satiksmes ierobežojumus, šādi ne tikai ietekmējot sabiedriskā transporta plūsmu, bet arī apdraudot sabiedriskā transporta pasažieru drošību, ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu veikt papildus policijas reidus minētajā ceļa posmā.”

Viņš arī pastāstīja, ka viens no iemesliem, kādēļ, sākoties Tramvaja tilta remontdarbiem, kavējies sabiedriskais transports, ir kopējā satiksmes plūsma. Kamēr autovadītāji pieraduši pie jaunās satiksmes organizācijas, pagājis zināms laiks, un lēnāka satiksme kavējusi arī autobusus.

“”Liepājas sabiedriskais transports” regulāri rūpīgi seko un arī turpmāk pastiprināti sekos sabiedriskā transporta plūsmai pilsētā un vērtēs gan Tramvaja tilta rekonstrukcijas darbu, gan Grīzupes ielā veikto sabiedriskā transporta satiksmes uzlabošanas pasākumu ietekmi uz konkrētajiem maršrutiem. Parādoties indikācijām par ievērojamiem un regulāriem kustības saraksta nepildīšanas gadījumiem ilgākā novērošanas periodā,  bez šaubām tiks lemts par kustības saraksta izmaiņām. Pašlaik, novērojot  Tramvaja tilta rekonstrukcijas ietekmi uz sabiedrisko transporta plūsmu nedēļas griezumā, varam apgalvot, ka esošais satiksmes risinājums atstāj ļoti mazu ietekmi uz sabiedriskā transporta kavēšanos un pie esošās situācijas nav iemesla veikt sabiedriskā transporta kustības saraksta izmaiņas,” Uldis zupa skaidroja, atbildot uz jautājumu, vai nav nepieciešams koriģēt LST mājaslapā un pieturvietās atrodamos kustības sarakstus.

Savukārt SIA “Liepājas tramvajs” portāls noskaidroja, ka arī Lielās ielas remontdarbi un līdz ar to arī satiksmes ierobežojumi posmā līdz Tramvaja tiltam būs ilgstoši un noslēgsies reizē ar tilta rekonstrukciju. “Liepājas tramvaja” vadītājs Aigars Puks pastāstīja, ka būvnieki cer pabeigt remontdarbus ātrāk nekā plānots līgumā, tomēr tas atkarīgs arī no laika apstākļiem. “Lielā ielā nav iespējams kustību atjaunot ātrāk, jo sākumā tiek rekonstruēta viena ielas puse (pa otru notiek satiksme), pēc tam darbi notiks otrā ielas pusē (satiksme notiks pa rekonstruēto pusi). Tādējādi visu būvniecības laiku satiksmes organizācija būs līdzīga kā šobrīd, tikai mainīsies ielas un tilta puses, pa kurām notiek satiksme. Braukšanas virzieni paliks nemainīgi,” norādīja Aigars Puks.

Tādējādi liepājniekiem atliek gaidīt, kad noslēgsies remontdarbi. Paredzēts, ka Grīzupes iela paliks slēgta līdz gada beigām, savukārt Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija, saskaņā ar līgumu, ilgs 18 mēnešus no darbu sākšanas brīža, tātad līdz 2019.gada pirmajai pusei, ja vien tos nepabeigs ātrāk.


Sludinājums

Zupa putrā
06:14 | 25/10/17
ZIŅOT
(-5)
(22)
+

Satiksme Liepājā ir nevis zupā, bet lielā putrā. Zupa jau pāris dienās kļuvis par īstenu ierēdni, viņam viss kārtībā un neko apkārt ne redz, ne dzird, ne ieklausās iedzīvotājos.

tāda
08:09 | 25/10/17
ZIŅOT
(-2)
(20)
+

tāda sajūta, ka lēmums par remontu pieņemts nedēļu atpakaļ. Vai autobusu pieturās un sarakstos internetā nebija iespejams savlaicīgi visu izlabot? Ierēdņu tonnām, bet kas strādā - nav, tik brēc par mazām algām

es no liepajniekiem.lv
10:05 | 25/10/17
ZIŅOT
(-1)
(18)
+

atkārtošos ar savu pausto viedokli liepajniekiem.lv....nav runa par pieturu skaitu,autobuss tiešām nevar apstēties uz katra stūra,iet runa par to,ka informācija ir nepietiekama ,īpaši veciem cilvēkiem un bērniem,kas brauc ar autobusiem uz skolu.Ja reiz pilsētā ir paredzēti remontdarbi PUSOTRA gada posmā,tad kaut kādas skrejlapiņas pieturvietās uz stabiem varēja uzlipināt.Tās shēmas par transporta kustību liepājniekos.lv nav
ne graša vērtas..ne visi veci cilvēki prot apieties ar internetu. KAUNS par LST direktora U.Zupas kunga atrunām

skumji
11:05 | 25/10/17
ZIŅOT
(-6)
(19)
+

Tā notiek, ka tādu viduvējību ieliek vadošā amatā. Nedomāju, ka viņš ko saprot no saviem darba pienākumiem. Uz iedzīvotāju neērtībām, acīmredzot, viņam ir nospļauties! Bet tas nekas, ka tik nauda ripo kabatā no mūsu maciņiem.

.
13:44 | 25/10/17
ZIŅOT
(-9)
(12)
+

Tā ir! Liepājā strādā viduvējības. Izcilības dzīvo tikai irliepājas komentāros.

ko ko
11:24 | 25/10/17
ZIŅOT
(-13)
(5)
+

Visu cienu Zupas kungam ,lai veicas darbos

esssssssssssssssss
14:01 | 25/10/17
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Vai būtu iespējams pie autobusu pieturām, kuras ir "pagaidu" uz tramvaju sliežu laiku pielikt autobusa kustības sarakstus un autobusa Nr., kuri apstājās konkrētā pieturā. Citādi nekas nav saprotams.

kārtējais bardaks
19:41 | 25/10/17
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Neapgrūtini Zupas kungu! Viņš jau tā maz ko sajēdz!:D

Ķempe brauc uz Grobiņu
16:06 | 25/10/17
ZIŅOT
(-2)
(18)
+

Klau Zupa, pēdējais laiks 912. palaist no Mirdzas Ķempes ielas!!!!!!!!

phe
17:55 | 25/10/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Vienīgie autobusi ir 3.un 6., visi pārējie iet tik nožēloami reti, ka paļauties nevar.

A
00:35 | 26/10/17
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Līdz savam galapunktam aizbraucu par 17 minūtēm vēlāk nekā vajadzēja. Tramvaji regulāri kavē. Varbūt tā gadās tikai man, bet varbūt tiešām ir jāparskata tie saraksti?!

Dārta
08:58 | 28/10/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pāris dienas atpakaļ pamanīju, ka lap.lv mājaslapā, piemēram, 22.marśruta mikroautobusam ir izmaiņas maršrutā, ar jauniem pieturvietu nosaukumiem, bet skatoties tur piedāvātajā kartē, nekādas izmaiņas nevar redzēt. Atkal dodoties uz centru, būs pārsteigums, kā tas bija 14.oktobra rītā, kad paziņojumi nebija, displejā rādījās vecais maršruts, bet brauca pa citu ceļu. Tiešām liekas, ka šie remontdarbi ir "pārsteiguši nesagatavotus"...

Sisidra
17:31 | 28/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Par Grīzupes ielu man sakāms viens; kur privātiem auto šoferīšiem galva,ja ignorē uzliktās pieturzīmes ,ka iebraukt aizliegts??? Un lūgums Autobusu parka atbildīgajiem pārskatīt autobusu grafikus,jo daudzo luksoforu dēļ no rīta knapi paspējam uz darbu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki