Sociālie darbinieki atzīmē savas profesijas svētkus (2)

BIRKAS:
sociālais dienests , Latviešu biedrības nams , Diāna Bikova , Baiba Verbele , Inga Pekele , Ilze Zalcmane , Māra Baklašova , Baiba Juhno , Sarmīte Apškalna , Evita Krūmiņa

14. novembrī Latviešu biedrības namā uz saviem gadskārtējiem profesijas svētkiem – Sociālo darbinieku dienu bija pulcējušies vairāk nekā 200 Sociālā dienesta un institūciju darbinieki.

VUGD Liepājā svinīgi pasniedz 157 apbalvojumus

BIRKAS:
VUGD , Igors Trifonovs , balva
Kopbildes fragments.

Ceturtdien Liepājā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes svinīgais apbalvošanas pasākums, kura laikā tika pasniegti 157 apbalvojumi.

Liepāja simtgades salūtam tērēs 20 000 eiro (2)

BIRKAS:
Latvijai 100 , koncerts , salūts , Kultūras pārvalde , Nauris Lazdāns

Liepājas dome simtgades koncertšovam tērēs ap 130 000 eiro, tostarp 20 000 eiro – salūtam, intervijā "Rietumu Radio" pastāstīja Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Visatzinīgāk vērtē kultūras nozari, problēmas – veselības aprūpē (2)

BIRKAS:
aptauja

Liepājas iedzīvotāji visatzinīgāk novērtē kultūras nozari un tās piedāvājumu, bet vislielākās problēmas redz veselības aprūpē, satiksmes un transporta nozarē, kā arī bērnudārzu pieejamībā.

Jauniešu māja aicina uz radošās rakstniecības pasākumu

BIRKAS:
Jauniešu māja , Linda Skranda

Otrdien, 20.novembrī, no pulksten 18 līdz 20 Liepājas Jauniešu mājas Mūzikas telpā Linda Skranda aicina interesentus uz radošās rakstniecības pasākumu "Rakstīt rakstīt".

Tiks veiktas izmaiņas 23. autobusa maršrutā

BIRKAS:
sabiedriskais transports , LST

Pēc iedzīvotāju lūguma no 16. novembra 23. autobusa maršrutā “Pētertirgus – Oskara Kalpaka tilts" tiks veiktas izmaiņas – turpmāk reisi pastāvīgi tiks veikti pa Ganību un Zirņu ielu.

Izglītības komisijas locekļi netiek galā ar "mājas darbu" (8)

BIRKAS:
izglītība , Izglītības pārvalde , Pāvels Jurs , Kvalitātes balva , Arnolds Šablovskis , Kristīne Niedre-Lathere , Atis Deksnis

Šonedēļ uz sēdi bija pulcējusies domes Izglītības komisija, lai spriestu par jauniem Kvalitātes balvas kritērijiem, bet piedāvājumus izteica tikai viens komisijas loceklis.

Par godu Latvijas simtgadei peldēs 100 minūšu stafetē (1)

BIRKAS:
ziemas pelde , VeloRonis , Beberliņi , Latvijai 100

Svētdien, 18.novembrī, no pulksten 12 par godu Latvijas simtgadei Beberliņos notiks stafetes peldējums "Roņi peld 100", kurā aicināti piedalīties ziemas peldētāji no Liepājas un apkārtnes.

Pasākumā "Zelta griezums" godinās radošās jomas izcilības

BIRKAS:
Zelta griezums , mūzikas vidusskola , mākslas vidusskola , Lielais Dzintars

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) 21.novembrī tradicionāli organizēs profesionālās izcilības apbalvojuma "Zelta griezums" pasākumu.

Pateicības par medicīnas vēstures un Latvijas popularizēšanu

BIRKAS:
Lāsma Gaitniece , balva , literatūra , grāmata
Egona Līva balvas pasniegšanas sarīkojumā.

Rakstniece Lāsma Gaitniece valsts svētku priekšvakarā saņēmusi divus apbalvojumus – Pateicības rakstus no emigrācijas latviešu laikrakstu izdevējiem un Veselības ministrijas.

Aicina ziedot tēju trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam (5)

BIRKAS:
labdarība , Mego , Baata , Paēdušai Latvijai

Valstī ir ap 23 tūkstošiem personu, kas finansiālās situācijas dēļ nevar atļauties pilnvērtīgu maltīti ik dienu. Ziemas periods ir visgrūtākais, jo palielinās izdevumi par komunālajiem maksājumiem.

Lāpu gājienā piedalījušies aptuveni 6000 dalībnieku (3)

BIRKAS:
Lāčplēša diena , lāpu gājiens , Juris Jirgens , Kultūras pārvalde

Svētdien notikušajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā Liepājā piedalījies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – pasākuma organizatori aprēķinājuši, ka gājienā devās aptuveni 6000 cilvēki.

Liepājas ostā modernizē muitas kontroli

BIRKAS:
muita , osta , SEZ , Valerijs Sisenis

Liepājas ostas muitas kontroles punktā uzstādīta un testa režīmā jau strādā jauna, mūsdienīga iekārta – transporta un kravu skeneris, kas ļaus kontroles pasākumus veikt ātrāk un efektīvāk.

Somi palīdz savest kopā liepājnieka ģimeni (11)

BIRKAS:
kino , pazudis , TV
Kristīna Anča un Somijas TV raidījuma vadītāja Elena Jokikunna.

Meita, kas dzīvo Somijā, satiekas ar 28 gadus neredzēto vectēvu un tēvu. Pateicoties Somijas televīzijai, kas šos notikumus dokumentēja, filmējot arī Liepājā.

LMMDV pasniedzējs izgudrojis nenožuvušu gleznu turētāju (3)

BIRKAS:
mākslas vidusskola , Jānis Blunavs , izgudrojums , patents

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Reklāmas dizaina nodaļas pasniedzējs Jānis Blunavs radījis izgudrojumu "Turētājs nenožuvušu gleznu transportēšanai".

Bijušo LiepU dekāni Vairu Strautiņu sveic 90. jubilejā

BIRKAS:
LiepU , jubileja , Vaira Strautiņa

Liepājas Universitātē (LiepU) sirsnīgi tika atzīmēta bijušās Latviešu valodas un literatūras un matemātikas fakultātes dekānes Vairas Strautiņas 90. dzimšanas diena.

Atklāj "Vaduguns" audzēkņu darbu izstādi "Es savai Tēvzemei"

BIRKAS:
Vaduguns , izstāde

Bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" (Malkas ielā 4) atklāta Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības "Vaduguns" vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbu izstāde.

Aktieris: Meierovicam bija drosme un milzīga ideja kabatā (1)

BIRKAS:
kino , teātris , 5.vidusskola , Andris Gindra , Latviešu biedrības nams
Pēc filmas pirmizrādes Liepājas latviešu biedrības namā.

LTV un arī Latviešu biedrības namā demonstrēto Tālivalža Margēviča filmu "Zigfrīds Anna Meierovics" redzējuši daudzi, bet ne visi zina, ka Meierovica lomas atveidotājs Andris Gindra ir liepājnieks.

"Brīvības svīta" jaunā ietērpā – veltījums valsts simtgadei (15) Ulda Marhilēviča

BIRKAS:
mūzikas vidusskola , SEZ , bigbends , Robyworks , Uldis Marhilēvičs , Latvijai 100 , Lielais Dzintars

Ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes finansiālu atbalstu, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, radīts videoklips Ulda Marhilēviča "Brīvības svītai". 

Garīgās veselības nedēļa pārcelta uz "Lielo dzintaru" (3)

BIRKAS:
Lielais Dzintars , veselības aprūpe , garīgā veselība , Vides un veselības daļa

No 22.–25. novembrim Liepājā norisināsies Garīgās veselības nedēļa, kuras ietvaros liepājniekiem būs iespēja uzlabot emocionālo un fizisko labsajūtu.