Otrdien, 28.augustā, koncertzālē "Lielais dzintars" uz forumu "Iespēju tilts 2018" bija pulcējušies ap 800 izglītības darbinieku no visas Latvijas.

Izglītības uzņēmums "Lielvārds" jau trešo gadu sadarbībā ar Liepājas pašvaldību mācību gada ieskaņā rīko konferenci, kuras dalībniekiem ir iespēja ieklausīties iedvesmojošos pieredzes stāstos, lai labās pārmaiņas īstenotu katrā skolā, informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Izglītības forumu atklāja Izglītības uzņēmuma "Lielvārds" vadītājs Aivars Gribusts un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis. Laikā, kad Latvijas izglītības sistēmā norisinās būtiskas pārmaiņas mācību saturā, svarīgāka nekā jebkad agrāk ir prasme mācīties citam no cita un visiem kopā, kas bija šīs konferences galvenais mērķis.

Foruma dalībnieki trīs aizraujošas sesijās noklausījās vienpadsmit lieliskus drosmīgu līdzcilvēku — skolotāju, skolēnu, skolas vadītāju un vecāku — pieredzes stāstus. Tie ir cilvēki, kuri uzdrošinājušies iet savu ceļu, labās pārmaiņās iesaistot arī apkārtējos.

Konferences pirmajā daļā "Darīt, nedrīkst atlikt!" ar savu iedvesmas stāstu uzstājās arī liepājnieks, Raiņa 6. vidusskolas absolvents Elviss Straupenieks – 19 gadus vecs uzņēmējs, AirBoard vadītājs, kas Latvijā izstrādā dronu ar pasaulē vislielāko celtspēju. Elviss 12 gadu vecumā izlēma nodarboties ar uzņēmējdarbību un 16 gadu vecumā sāka cīņu par juridisku pilngadību – pabeidza vidusskolu divos gados, pusgadu pavadot vienā no vadošajiem biznesa akseleratoriem Kalifornijā. Slavenās biznesa konferences „Nordic Business Forum" rīkotāji nominējuši Elvisu kā vienu no Ziemeļeiropas top 25 uzņēmējiem, kas jaunāki par 25 gadiem.

Latvijas Autisma apvienības vadītājas Līgas Bērziņas stāsts bija par bezdibeni starp nosacīti "ideālo pasauli" un to, kurā dzīvo no šīs sociālās "konstrukcijas" izslēgtie, par noticēšanu pašam sev un "sīkumiem" mūsu attiecībās, kas izšķir visu.

Konferencē ar iedvesmas stāstiem dalījās Latvijas izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi – Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže, Lielvārdes vidusskolas ķīmijas un dabaszinību skolotājas Kārlis Greitāns, Talsu 2. vidusskolas matemātikas skolotāja Indra Pauliņa, Rīgas Teikas vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotājs Pēteris Kaļva, Alūksnes novada vidusskolas sākumskolas skolotāja Līga Krūmiņa.

Privātās sākumskolas "Domdaris" pārstāves Ildzes Čakāne un Daces Jaundāldere–Dātava dalījās pieredzē par to, kā ierastā vidē un apstākļos izdevies īstenot pavisam jaunu pieeju mācību procesam, iemācot skolēnus mācīties pašiem un pārvarot skepsi un bažas sabiedrībā.

Rīgas Teikas vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotāja Pētera Kaļvas stāsts bija aizrautību un interesi mājturības stundās, kas skolēnos atraisās, tiklīdz tie saskata sava darba jēgu. Skolēni  uzbūvējuši paši sava dizaina skrituļdēļus, bērniem palīgā nākot arī vecāku "komandai".

Lielvārdes vidusskolas ķīmijas un dabaszinību skolotājs Kārlis Greitāns atklāja, kā ieraudzīt to, vai skolēns apgūstamajā tēmā iedziļinās un dalījās pieredzē ar to, kā vadīt skolēnus izzināt dziļāk.

Alūksnes vidusskolas sākumskolas skolotāja Līga Krūmiņas sirsnīgais stāsts bija par pacietību un uzmanīgu iedrošinājumu no skolotājas puses, kura kopā ar saviem audzēkņiem katru dienu mēro garu ceļu no noraidoša "Es nedarīšu" līdz priekpilnam "Es to izdarīju!".

Ar savu muzikālo stāstu par latviešu valodas un Latvijas cilvēku dažādību konferences noslēgumā uzstājās dziedātājs un komponists Kārlis Kazāks.  

Konferences starplaikos bija iespēja iepazīties ar mācību līdzekļu, izglītības tehnoloģiju un mūsdienīgas mācību vides aprīkojuma ekspozīciju.