Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Uz Latvijas izcilākā titulu pretendē arī Kirovs Lipmans


atlikušas 250 zīmes


Uz Latvijas izcilākā titulu pretendē arī Kirovs Lipmans (4)

Otrdienā, 01. jūlijā, 2014 | BIRKAS: aptauja , Kirovs Lipmans , Anete Jēkabsone-Žagote , Jānis Peters
Izdrukāt Ziņot

Šodien internetā sākusies kanāla "History" iniciēta balsošana par Latvijas mūsdienu izcilākajām personībām kultūrā, politikā, sportā, zinātnē un uzņēmējdarbībā.

Par to aģentūru LETA informēja kanāla "History" sabiedrisko attiecību konsultante Tija Ezeriņa. Aptauju, kuras mērķis ir noskaidrot desmit izcilākās personības dažādās jomās, rīko Latvijas Institūts (LI) sadarbībā ar televīzijas kanālu "History".

Lai izceltu pozitīvo mūsu valstī, rīkotāji ir izveidojuši 100 Latvijas mūsdienu izcilāko personību sarakstu, ņemot vērā viņu reputāciju, devumu tautsaimniecības izaugsmē, konkrētas nozares izveidē vai attīstībā, inovāciju ieviešanā un Latvijas tēla pozitīvas atpazīstamības veidošanā.

Mūsu pilsētu šajā balsošanās pārstāv Liepājā dzimušais uzņēmējs Kirovs Lipmans, bet ļoti cieša saikne ar vēju pilsētu ir basketbolistei Anetei Jēkabsonei-Žagotei un rakstniekam Jānim Peteram. Nobalsot var adresē http://goo.gl/lC76vy.

"Ir ļoti svarīgi apzināties, kādi talantīgi un gaiši cilvēki dzīvo starp mums un palīdz veidot Latvijas nākotni tieši šodien. Šīs lieliskās personības mūs iedvesmo un palīdz nest Latvijas vārdu pasaulē. Un viņu ir ļoti daudz. Šī aptauja ir veltīta viņiem – pateicībā par padarīto un to, kas vēl gaidāms," norāda LI direktore Karina Pētersone.

Balsot aptaujā "Kuras ir Latvijas mūsdienu izcilākās personības, kas veido nākotnes vēsturi?" ikviens interesents var līdz pat 13.jūlijam, izvēloties savu favorītu starp 100 pretendentiem. Formāta dēļ, iespējams, aptaujā nav ietverti visi Latvijā izcilākie ļaudis, tāpēc anketā atstāta brīva ailīte, kurā balsotājs var ierakstīt savu favorītu, ja viņa vārds sarakstā nav atrodams.

Desmit Latvijas mūsdienu izcilākās personības tiks paziņotas 18.jūlijā.

Aptaujas rezultāti par 60% būs atkarīgi no balsotāju izvēles, bet atlikušie 40% – no kompetentas žūrijas argumentācijas un vērtējuma, kas būs balstīts tās locekļu profesionālajā pieredzē. Žūrijā darbosies kanāla "History" pārstāve Ezeriņa, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, LI direktore Pētersone, laikraksta "Diena" sporta žurnālists Māris Zembergs un portāla "Delfi" nacionālo un biznesa ziņu redaktors Jānis Bagātais.

"Veidojot šo aptauju, mūsu mērķis ir veicināt Latvijā tādas vides rašanos, kurā ikviens iedzīvotājs lepotos ar savu valsti un daudziem izciliem ļaudīm, kas nākuši no mūsu vidus. Aptauja tapusi kā aicinājums ikvienam iesaistīties kopīgā darbā dzimtenes labā, iedvesmojoties no mūsdienu Latvijas izcilāko personību sasniegumiem un panākumiem gan vietējā, gan starptautiskā mērogā," stāsta Ezeriņa.

Viņa piebilst, ka viens no aptaujas dalībniekiem laimēs braucienu divām personām uz aizraujošo zinātnes centru "Ahha" Igaunijas pilsētā Tartu. Balvas izloze norisināsies loterijā.

LI dibināts 1998.gada 29.septembrī nolūkā veicināt Latvijas pozitīvu starptautisku atpazīstamību, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti.

Kanālu "History" skatās vairāk nekā 302 miljoni mājsaimniecību vairāk nekā 150 pasaules valstīs un teritorijās, tostarp Latvijā. "History" aizved skatītājus aizraujošā ceļojumā cauri gadsimtiem līdz mūsdienām, stāstot par nozīmīgiem notikumiem un leģendārām personībām pagātnē un tagadnē. 1995.gadā izveidotais kanāls, kas līdz 2008.gadam darbojās ar nosaukumu "History Channel", ir kabeļtelevīzijas un satelīttelevīzijas kanāls, kas vienādās daļās pieder ASV televīzijas kompānijai "Disney–ABC Television Group" un ASV mediju grupai "Hearst Corporation".


Sludinājums

!
15:48 | 01/07/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Lipmans forever!

muļķības un
23:05 | 01/07/14
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

pupu mizas šādi balsojumi!!!

XXK
13:41 | 02/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Babelis,taisa tikai pašreklāmu.Ko paliekošu vēsturei izdarījis ?Sola,sola.....

es arī
15:16 | 02/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

par krodailu kirovgenu!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki