Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Vaduguns" aktīvi sāk izmantot atjaunoto zāli


atlikušas 250 zīmes


"Vaduguns" aktīvi sāk izmantot atjaunoto zāli (3) Jauniešu deju grupu sadraudzības koncerts

Trešdienā, 11. oktobrī, 2017 | BIRKAS: BJC , Vaduguns , Ineta Klāsone , rekonstrukcija , koncerts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība "Vaduguns" ar Gada skolotāju sumināšanu pagājušajā nedēļā atsāka apdzīvot 2.stāva zāli, kura netika izmantota divus gadus.

Pēc zāles atklāšanas tā tiek intesīvi izmantota, un to izmanto ne vien "Vaduguns" bērni un jaunieši, bet arī viesi no ārvalstīm. Otrdien, 10.oktobrī, sadraudzības koncertā savas prasmes rādīja norvēģu jauniešu deju grupa "Penari".

Liepājas bērnu un jaunatnes centra direktore Ineta Klāsone portālam pastāstīja: "Divu gadu laikā zāles grīda tika pilnīgi nomainīta. Daļēji tika noņemta arī skatuves grīda, pārkrāsota un nomainīta. Zālē ir jauns parkets. Papildus šim remontam nokrāsojām sienas, lai jaunajam parketam atbilstoši izskatītos apkārtne."

Zāles grīda arī bijusi lielākā izmaksu pozīcija remontdarbos, bet tās atjaunošanu nevarēja atlikt. "Tas bija svarīgākais un nepieciešamākais. Pirms diviem gadiem, kad šo jautājumu aktualizēja iepriekšējā Bērnu un jaunatnes centra direktore Inga Auziņa, kad bija pasākumi dejotājiem, pirmajā stāvā burtiski šūpojās griesti. Tika aicināti eksperti no Rīgas, kuri konstatēja, ka kaut kas steidzami ir jādara," norāda BJC direktore.

Pietiekami ilgajā laika posmā, kamēr zāle nebija izmantojama, pulciņu un kolektīvu dalībnieki darbojās citur – gan olimpiskajā centrā, gan skolās. Piemēram, dejotāji izmantoja Liepājas Raiņa 6.vidusskolas zāli. Ziemassvētku pasākumi, kas "Vadugunī" katru gadu ir vairāk nekā desmit, iepriekšējos divus gadus notika ārpus struktūrvienības telpām, meklējot piemērotus variantus citur.

Ikdienā zāli galvenokārt apdzīvo tautisko deju dejotāji un teātra studija "Karlsona bagāža". Klāsone stāsta: "Zāle tiek izmantota katru dienu, teikšu tā – no rīta līdz vakaram. Bērni nāk pēc skolas, no pulksten 12, un tā katru dienu līdz vakaram." Nepilnu divu nedēļu laikā zālē jau notikuši vairāki pasākumi. Tos plānojot, uzmanība pievērsta tam, lai nebūtu traucēta pulciņu norise, kas ir prioritāte. Ja pasākumi sakrīt ar nodarbībām, tos BJC cenšas rīkot citur, piemēram, olimpiskajā centrā.

Līdzās lielajam zāles remontam "Vadugunī" ir notikuši arī citi darbi – nokrāsotas kāpnes un uzklāts pretslīdēšanas pārklājums. Plānots nomainīt arī apgaismoju pie kāpnēm, atsevišķos kabinetos tiek mainīts grīdas segums. Domāts arī par sētas apgaismojumu, kas, kā norāda Klāsone, rudens tumšajā laikā būs ļoti būtisks.

Kā portāls uzzināja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē, kopējās atjaunošanas darbu izmaksas sasniedza gandrīz 60 000 eiro, un pašvaldība piešķīra Bērnu un jaunatnes centram papildus finansējumu sienu krāsošanai.

Portāls jau rakstīja, ka pirms sešiem gadiem par ES fondu naudu izremontētajā "Vaduguns" ēkā kopš 2015.gada rudens bija aizliegts lietot zāli un skatuvi.

Remonts "Vaduguns" namam Kungu ielā 7 tika veikts Eiropas Savienības atbalstītā projekta "Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pilsētas izglītības iestādēs" ietvaros.

Projekta ietvaros nebija paredzēts stiprināt zāles pārsegumu.

Remontdarbu pirmajā kārtā 2010. gadā atjaunoja "Vaduguns" priekšējo fasādi, ēku renovēja un siltināja no iekšpuses, krāsns apkures vietā ierīkoja jaunu, modernu apkures sistēmu, uzstādīja ventilāciju, veica kosmētisko remontu visās telpās.

Projekta otrajā kārtā rekonstruēja pagrabu, nomainīja durvis un izbūvēja pandusu, kā arī labiekārtoja nama pagalmiņu, nomainīja grīdu aktu zālei. Pie kāpnēm uzstādījs pacēlāju. Ierīkoja arī jaunu apsardzes sistēmu.

Otrās kārtas būvniecības izmaksas bija Ls 124 721,69. Projekta kopējās izmaksas – Ls 203 355,47.

Būvniecības darbus veica SIA "Kurzemes krāsas", projektēšanas darbus pirmajā kārtā veica Ulda Ekšteina firma "Arka" un SIA "Agroprojekts" Liepājas nodaļa, otrajā kārtā – SIA "A projekts".

ES atbalstītā projektā "Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pilsētas izglītības iestādēs" siltināja un rekonstruēja pavisam 17 izglītības iestādes. Projekta kopējās izmaksas bija 5,5 miljoni latu, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 4 675 000 latu, valsts budžeta dotācija – 330 000 latu, bet Liepājas pašvaldības līdzfinansējums – 495 000 latu.

Mākslinieciskās jaunrades centrs "Vaduguns" dibināts 1953.gadā, bet nosaukumu "Vaduguns" tas ieguvis 1967.gadā.Attēli:

Sludinājums

Bise
15:33 | 11/10/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Dārgi jau nu izmaksājusi

šauba
17:54 | 11/10/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ir lielas šaubas par to,ka ar grīdas nokrāsošanu un jauna parketa uzlikšanu tika novērsta griestu šūpošanās pirmajā stāvā, resp.- zāles grīdas līgošanās. Gribētos zinoša speciālista vērtējumu.

Mamma
11:35 | 15/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Zāle atjaunota, bet mēģinājumi notiek citur un pat nav zināms vai kādreiz tiks atjaunotajā zālē iemēģināt dejas soli.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki