Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vai LELB un LELBĀL uzurpē varu, lai apspiestu draudzes?


atlikušas 250 zīmes


Vai LELB un LELBĀL uzurpē varu, lai apspiestu draudzes? (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 16. maijā, 2018 | BIRKAS: Krusta baznīca , LELB , Saeima , tiesa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Liepājas Krusta draudzes atbilde uz šo jautājumu ir apstiprinoša, un tas apliecināts iesniegumos, kas nosūtīti Saeimas frakcijām, deputātiem un Saeimas izveidotajai darba grupai.

Krusta draudze savā iesniegumā raksta, ka draudzes un Baznīca ir līdzvērtīgas persona. Turklāt draudzes bez Baznīcas (Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas jeb LELB – irliepaja.lv) itin labi var iztikt, bet Baznīca bez draudzēm – ne!

"Iznāk, ka zirga aste (LELB) grib noteikt, kā zirgam (draudze) būt!" – irliepaja.lv sacīja Krusta draudzes loceklis.

Arī Aizputes autonomās evaņģēliski luteriskās draudzes un LELB tiesvedība, kur pirmajā tiesu instancē LELB zaudēja, skaidri parāda, kāpēc strīdos par patiesību bija jāiesaista Saeima, – tāpēc, lai draudžu apspiešanu un sava aplamā viedokļa atzīšanu mēģinātu panākt ar augstākā likumdevēja palīdzību, uzskata draudze.

"Starp draudzi no vienas puses, un visām darba grupas pieaicinātajām personām no otras puses ir strīdi par patiesību, kas šobrīd tiek tiesiski šķirti un risināti tiesā, bet saskaņā ar likuma "Par tiesu varu" 17.panta pirmo daļu Latvijā tikai tiesai ir vara noskaidrot objektīvo patiesību," uzsver draudze.

Saeimas izveidotā darba grupa savā 8.maija sēdē nolēmusi turpmāk rīkot slēgtas sēdes, un uz 15.maija sēdi neuzaicināja draudzes pārstāvi, lai gan rosinātie grozījumi tieši skar draudzes tiesības un intereses, ko sargā likums.

Šādi rīkojoties, gan Saeimas darba grupa, gan LELB būtiski aizskar Latvijas Republikas Satversmē, Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā, Eiropas Savienības Pamattiesību hartā un līgumā par Eiropas Savienību draudzei garantētās tiesības uz brīvību, vienlīdzību un tiesiskumu, savā iesniegumā norādījusi Krusta draudze.

Jau vēstīts, ka Krusta draudze noraidījusi LELB iesniegto likumprojektu par grozījumiem LELB likumā, kas šo institūciju paredz atzīt par vienīgo tiesību pārmantotāju luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam.

Kā draudze norādījusi savā iesniegumā, ir jāņem vērā fakts, ka 1922.gadā Latvijā izveidotās Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas darbību 1946.gada 27.februārī noziedzīgi pārtrauca totalitārais komunistiskais režīms, un kopš tā laika šī baznīca savu tiesisko statusu un darbību nav atjaunojusi līdz pat šim brīdim ne Latvijā, ne citur pasaulē.

LELB, kā uzskata Krusta draudze, ir okupācijas režīma 1946.gadā izveidotās "Latvijas PSR evaņģēliski luteriskā baznīcas" darbības turpinātāja, kura tagad vērsusies pret draudzēm tiesās, "lai iegūtu pilnīgu varu pār tām un atņemtu tām piederošos īpašumus".

Nekāda teikšana pār draudzēm nevar būt arī LELBĀL (Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas), jo tās darbība, kā iesniegumā Saeimas deputātiem norādījusi Krusta draudze, visticamāk, Latvijā nav leģitīma. Arī tā nevar būt Latvijas Baznīcas darbības turpinātāja (ierosināta tiesvedība, kurā apstrīdēts LELBĀL kā Latvijas baznīcas turpinātājas statuss), jo saskaņā ar baznīcas satversmes 1.punktu Latvijas baznīca aptvēra tikai "evaņģēliskās luteriskās ticības iedzīvotājus Latvijā", nevis jebkādus šīs ticības iedzīvotājus ārpus Latvijas.


Sludinājums

Krusts
08:19 | 16/05/18
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Lai taču melnsvārči dara ko grib un kā grib. Kāpēc tas būtu jāzina visai pārējai sabiedrībai? Jau tā pārāk bieži vietējie melnsvārči sajauc savu celli un lien publiskās vietās un cenšas ietekmēt procesus, kas uz viņiem neattiecas.

Krustam
09:01 | 16/05/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Ja tu neesi draudzes loceklis, tad daudzi citi liepājnieki ir

sia
18:49 | 16/05/18
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

Krusta draudze grib būt sia. Vai tad tas ir aizliegts? Kurš tajā īpašumā ir kaut ko ieguldījis? Ja negrib ne LELB, ne LELBĀL, var dibināt savu struktūru, īrēt lūgšanu namu un dzīvot paši savstarpējā saticībā.

Kaija
09:24 | 16/05/18
ZIŅOT
(-10)
(4)
+

Un vēl vairāki nav. Ko Jūs uzspiežat savu reliģiju. Piekrītu Krustam - apnikuši tie baznīcēni jau.

eri
09:59 | 16/05/18
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Šī dziesma nav par sirdsapziņām, bet par krekliem. Un kašķis jau nav par ticību, bet īpašumiem. Būtu nu nokaunējušies un atgriezušies pie Dieva.

Hm
16:31 | 17/05/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kam jānokaunas un kam jāatgriežas?

krustām
19:00 | 16/05/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Pamatakmeni tagadējai baznīcai ielika 1928. gada aprīlī, pa vasaru uzcēla un jau 30.septembrī iesvētīja jauno dievnamu, kas atradās starp Vilhelmīnes un Juliānas ielām (tagad F.Brīvzemnieka un K.Valdemāra ielām) un nosauca par Ebenēzera kapelu (pēc Bībeles - Palīdzības akmens kapela). Sadraudze nopirka būvei zemi no Aleksandras Augustes Teklas fon Tīzenhauzenas, iespējams, vienas no Liepājas šodienas labdares baroneses Valtrautas fon Tīzen­hauzenas radiniecēm. Jaunā dievnama atklāšanā svinīgo uzrunu sacījis mācītājs V.Mors no Karalaučiem. Viņš bija arī pirmais draudzes mācītājs, pēc tautības vācietis, bet iemācījās arī latviešu valodu, lai strādātu ar latviešu draudzi. ( no Krusta draudzes vēstures L.Leines raksts 2008.) Bet kašķis jau nebija par ēkām, kašķis, cik no preses zināms, bija par vēlmi iedzīvināt liberālismu dievnamā. Tagad, izrādās LELBĀL arī neder šai draudzei. Grib neatkarīgu baznīcu, tad lai dibina.

un tomēr
21:07 | 16/05/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Baznīca ir šķirta no valsts,kam nepatīk, var to neievērot un neinteresēties,bet lamāšanās par to, ko nezin un nesaprot, ir slikts tonis. Var dibināt savus interešu pulciņus un sia, bet tā nekad nebūs BAZNĪCA. Rietumnieciskā izlaidība,ko mums tautieši grib uzspiest, nav pieņemama. Tad nu cenšas atriebties īpašumu sakarā. DIEVS VISU REDZ!

tieši tā
22:24 | 16/05/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Grib uzspiest caur baznīcu un nekā cita tajā nav. Vai tad draudzes cilvēki to paši nesaprot, ka liberālisma ieviešanas kāre ir pamatā tam kašķim? Izstājās no LELB, tagad mētājas bez piederības.

Danielle Pinneau
17:43 | 22/05/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Mēs aizdodam naudu ikvienam
Jums, bez šaubām, ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, lai izveidotu savu biznesu, darbam, jūsu personīgajām vajadzībām un īpaši nekustamā īpašuma aizdevumiem. Es izsniedzu personīgos aizdevumus. Visi jūsu pieprasījumi sniedz priekšlikumus saistībā ar maksājumu likmēm un iemaksām, un es ar jūsu palīdzību.
e-pasts: daniellepinneau@gmail.com

www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
13:41 | 23/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, complexe physique et moraux, retour d'affectif rapide, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, retour affectif, concours et timidité, etc….
Vous pouvez me contactez par ces informations suivante :

Contact Maître SANTOS :
SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :+229 974 585 00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Baznīcēns
18:28 | 26/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Viss kašķis tak ir tikai īpašumu dēļ. Ticība un draudze te ,omu nespēlē...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki