Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vai tā tam ir jābūt: acu ārsts Liepājā – kā acu zāles?


atlikušas 250 zīmes


Vai tā tam ir jābūt: acu ārsts Liepājā – kā acu zāles? (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 11. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Vecliepājas PVAC , Jaunliepājas PVAC , Slimnīca , Dome , Metalurgu poliklīnika , veselības aprūpe , vai tā tam ir jābūt
Izdrukāt Ziņot

Piekļuves iespēju acu ārstam jeb oftalmologam Liepājā var salīdzināt ar acu zālēm – tik maza tā ir. Taču pašvaldība sakās izdarījusi visu iespējamo.

Lasītājs ar portāla starpniecību lūdza uzdot jautājumu pašvaldībai, ko darīt liepājniekam, ja viņam steidzīgi vajadzīga acu ārsta konsultācija, bet maksāt 45 eiro par vizīti nevar atļauties?

Liepājnieks septembra beigās interesējies Jaunliepājas PVAC, kur mājaslapā ātrākais piedāvājums pierakstīties pie speciālista bijis 10. decembrī. Liepājas Reģionālajā slimnīcā teikts, ka šobrīd neko piedāvāt nevar, bet kaut kad pēc 25. oktobra mājaslapā būšot iespējams elektroniski pierakstīties uz novembri, taču tieši kurš būs īstais mirklis, kad pierakstīšanās varētu izdoties, nav zināms. VCA Liepājas medicīnas centrs (kādreizējā Metalurgu poliklīnika) atbildējis, ka šajā gadā visi limiti ir beigušies, bet no 1. novembra sākšot veidot sarakstu nākamajam gadam. Vienīgi Vecliepājas PVAC piedāvāta vizīti jau oktobrī, taču pie Latvijas – Amerikas acu centra ārsta no Rīgas (vai arī ar Rīgas aparatūru?) par 45 eiro.

Irliepaja.lv ar domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas starpniecību uzdeva jautājumu pašvaldībai, ko tā ir darījusi, vai ko darīs, lai liepājnieki Liepājā varētu apmeklēt acu ārstu par adekvātu maksu, negaidot divus, trīs, piecus mēnešus?

Atbildi sniedza Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova:

"Liepājas pilsētas pašvaldība ir nodrošinājusi telpas, kurās var sniegt veselības aprūpes pakalpojumus, t.sk., oftalmologa pakalpojumus. Tāpat pašvaldība vēl joprojām finansē programmu cilvēkresursu piesaistei veselības aprūpes nodrošināšanai.

Ir piesaistīti vairāk nekā 30 speciālisti, bet diemžēl jauns acu ārsts nav starp šiem speciālistiem.

Kopš 2017. gada tiek maksāta pašvaldības stipendija jaunai oftalmoloģijas rezidentei, kas pēc rezidentūras beigām strādās Liepājā.

Visas pašvaldības kapitālsabiedrības ir piesaistījušas ofaltmologus, bet primārās veselības aprūpes centros tie ir telpu nomnieki, kas paši slēdz līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD)  un paši nosaka, cik daudz pacientu un cik bieži var pieņemt savā praksē.

Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra  (JPVAC) pieņem trīs oftalmologi, no kuriem viens strādā tikai ar bērniem. Tie paši divi pieaugušo oftalmologi pieņem pacientus arī Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā (VPVAC) maksas konsultācijas sniedz  Latvijas – Amerikas acu centra speciālisti. No 1. novembra VPVAC vienu reizi mēnesī būs pieejams arī valsts apmaksāts pakalpojums, ko nodrošinās Latvijas – Amerikas acu centra speciālists.

Vēl joprojām valsts apmaksātie pakalpojumi tiek sniegti valsts kvotu ietvaros. Par valsts kvotu ierobežotu finanšu līdzekļu ietvaros var pieņemt ierobežotu iedzīvotāju skaitu, tādēļ veidojas rindas.

Interneta vietnē ir pieejama informācija par valsts apmaksātajiem speciālistiem. Jānorāda, ka gaidīšanas ilgums šajā vietnē norādīts, balstoties uz informāciju, kas NVD bija pieejama līdz 1. septembrim, tādēļ var neatbilst šī brīža situācijai.

Šobrīd pašvaldība ir no savas puses izdarījusi visu, kas iespējams, lai censtos mazināt rindas".


Sludinājums

Lapsa
07:38 | 11/10/18
ZIŅOT
(-18)
(9)
+

Visu grib bez maksas saņemt. Varbūt arī pusdienas un siltumu pašvaldībai bez maksas paprasi? Atver acis, nedzīvojam vairs padomju savienībā.

Priekule
08:31 | 11/10/18
ZIŅOT
(-3)
(20)
+

Kurš teica ka bez maksas? 45 eiro ir dienas peļņa, ko Liepājā saņem reti kurš! viens pacients neaizņem pat stundu!

informacijai!
07:47 | 11/10/18
ZIŅOT
(-8)
(4)
+

Liepajā vel patstāvīgi strādā acu ārsts Metalurgu poliklinikā un acu arsts Grobiņā un optikas veikalā SANUS.Rajonā acu ārsts ir Aizputē un Priekulē.Kopā ir Liepājā patstāvigi 5 acu ārsti un 1 viesoftalmologs.Rajonā 2 oftalmologi Kuldīgā -neviena.Kapēc tāds raksts?

rasasā
10:56 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Šādi rakstīt ir manipulācija, nevis informācija. Runa šajā rakstā ir par to, ka tie ārsti ir gan, bet pie viņiem NEVAR TIKT PAT MĒNEŠA LAIKĀ!! Bet vispār nav nesaprotams, kāpēc tā viss ir mainījies... Varbūt tiešām kādam neatkarīgam ekspertam jāveic izpēte....Atceros, 2008.gada sākumā mierīgi aizgāju uz Jaunliepājas polikliniku, pieteicos un jau pēc 2 vai 3 dienām tiku pie acu ārsta. Cik zinu, arī šobrīd Liepājā strādā vēl tie paši ārsti un kāds vēl nācis klāt, un, kas jo īpaši būtiski -pilsētā iedzīvotāju skaits taču jūtami sarucis, bet pie acu ārsta vairs nevar tikt adekvātos laikos...... Varbūt pilsētas varai ir jāprasa kvotu palielināšana?...Un vispār - esam ievēlējuši jaunos deputātus - prasām viņiem!

Tad
08:44 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Jautājums bija domāts Aizputes Domei

to informacijai!
08:05 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Aizputē gan vairs nav. Tad man nebūtu jābrauc uz Liepāju. Info i-netā vēl jo projām ir atrodams, ka Aizputē ir pieejams acu ārsts

Kāpēc ???
08:51 | 11/10/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kāds iemesls tam , ka tik nepieciešams acu ārsts ?Kāpēc tik daudzi izvēlas acu operācijas ?Vai tam ir paliekams rezultāts ? Jā , kaut kā liekas , ka reizēm sākas dakteru apskriešana , rinķa dancis...Kas ir noticis ?

piemērs
09:15 | 11/10/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Vasaras beigās aslimu ar konjuktivītu. Zvanīju agri no rīta uz Metalurgu poliklīniju, tur pateica, ka ārsts atvaļinājumā un uz šo gadu vairs pierakstu nevar dabūt arī par naudu!!!!!
Aizbraucu uz Jaunliepājas Poliklīniku, tur strādā 2 ārsti, nevienam brīva vieta akūta slimnieka pieņemšanai nebija, mani nepieņēma. Meklēju vēl internetā, kur var pieteikties? Zvanīju uz visiem iespējamiem tālruņiem, nekur mani nepieņēma. Aizgāju pie ģimenes ārsta, tas izrakstīja zāles un ārstēju sevi pats.

Tbilde
09:53 | 11/10/18
ZIŅOT
(-10)
(4)
+

Un pie ģimenes ārsta neienāca prāts aiziet? Konjuktivītam pietiek ar pāris pilieniem medikamenta, ko var nopirkt pat bez receptes! nemaz nerunājot par to, ka ģimenes ārsts varēja izrakstīt arī spēcīgākas zāles.

tas piemēram
09:52 | 11/10/18
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Konjunktivītu ārstē ģimenes ārsts, izrakstot zāles, tā ir klasika, nekas specifisks.Tam nav nepieciešams acu ārsts.

kaktuss
13:11 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Nu ja,mums jau vairs nekas cits neatliek kā ieGooglēt, un noteikt diagnozi pašiem.Ka tik nesanāk izdzirdēt:"A,kur Jūs bijāt ātrāk".Rindā stāvēju.

Rita
18:02 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ar acu taumām pieņem Rīgā jaunizveidotajā acu centrā. Ļoti atsaucīgi ārsti un cena tikai 4 eiro 70 centu. Jā, jā. Es nemeloju , bet pati tikko atgriezos no Rīgas, kur man palīdzēja glābt redzi.

pus-patiesība
18:41 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

,,"Liepājas pilsētas pašvaldība ir nodrošinājusi telpas, kurās var sniegt veselības aprūpes pakalpojumus, t.sk., oftalmologa pakalpojumus. Tāpat pašvaldība vēl joprojām finansē programmu cilvēkresursu piesaistei veselības aprūpes nodrošināšanai.
Ir piesaistīti vairāk nekā 30 speciālisti, bet diemžēl jauns acu ārsts nav starp šiem speciālistiem.,,
1) telpas jaukas, vajag speciālistam par 160 stundu darbu maksāt kā celtniekiem-15 EUR/h neto;
2)ir tiešām piesaistīti 30 5-7 gadu laikā, aicinu Strika kungu paskaitīt, cik ārstu 5 gadu laikā ir viņa vadīto slimnīcu pametuši, cik šobrīd ir pensijas vecumā.

es
19:32 | 12/10/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Čaksai ar celi un pa durvīm laukā - nevar nodrošināt ātru un kvalificētu palīdzību ne pie viena speciālista !!!

Viņš
18:39 | 14/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Čašku ārtrāk prom no vadoša posteņa!

padomju produkts
17:49 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Padomju laikos bija reāla BEZMAKSAS medicīna, augstākā izglītība ,sports ,kultūras nodarbības .Viss bija pieejams tūlīt un tagad ,.NEBIJA BEZDARBA.
JĀ , bija ,,dzelzs priekškars" ,bija ierobežojumi trūkumi, bet bija arī labu lietu.
Šobrīd pat ar zīdaini jāgaida mēn. rindā ,lai par krietnu samaksu tiktu pie speciālista.
Bērniem medicīna par naudu .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki