Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vairumam vecāku samazinājušies izdevumi, uzsākot mācību gadu


atlikušas 250 zīmes


Vairumam vecāku samazinājušies izdevumi, uzsākot mācību gadu

Trešdienā, 02. oktobrī, 2013 | BIRKAS: izglītība , aptauja
Izdrukāt Ziņot

Vairums Liepājas skolēnu vecāku aptaujā atzinuši, ka, pateicoties izmaiņām likumdošanā, tiem izdeviem samazināt izdevumus, skolēniem uzsākot jauno mācību gadu.

Kā portālu informēja SIA "Communications & Strategies" pārstāve Laima Šeniņa, starptautiskās komerciālās profesionālās vidusskolas organizētā aptaujā, kur piedalījušies respondenti visā valstī, noskaidrots, ka šogad pieņemtie grozījumi Izglītības likumā, kas nosaka – mācību grāmatas jāiegādājas skolām, ne vecākiem, ļāvis vecākiem samazināt izdevumus skolēniem uzsākot jauno mācību gadu.

78% aptaujāto Liepājas vecāku   uzskata,  ka izdevumi būtiski samazinājušies, savukārt 22% respondentu uzskata, ka tēriņi palikuši iepriekšējā līmenī.
Atbildot, kāda bijusi ietaupītā summa, 22% norādīja ietaupījumu līdz 10 latiem, 29% respondentu atbildēja, ka izdevies ietaupīt 11 – 20 latus, 31% vecāku – 21 – 30 latus, 14%  ietaupījuši no 31 – 40 latiem. Vairāk kā 40 latus, izdevies ieekonomēt 4%  aptaujas dalībnieku.

Jeļena Lapiņa, Starptautiskās komerciālās profesionālās vidusskolas direktore, norāda: “Grozījumi likumā bijuši ilgi gaidīt un diskutēti, bet kā liecina aptaujas rezultāti – vecāku ietaupījums, gatavojoties jaunajam mācību gadam,  ir ievērojams.”
 
Kā liecina iegūtie dati, tad 18% Liepājas vecāku  skolai nepieciešamajām precēm šajā mācību gadā atvēlēja ne vairāk kā 10 latus, 29%  no 11 – 20  latiem, bet 33%  no  21 – 30 latiem. 14% vecāku  mācību precēm atvēlējuši 31 – 40 latus, bet 6% – vairāk par 40 latiem.

Kā atzīst Liepājas skolēnu vecāki, darba burtnīcas skolēniem nodrošinājušas visas skolēnu apmeklētās mācību iestādes. Lielākā daļa  – 78% vecāku uzskata, ka piešķirtais finansējums mācību grāmatu iegādei nav bijis pietiekams. To, ka valstij būtu jāfinansē visu mācībām paredzēto preču iegāde, norādījuši 55% vecāku.
 
41%  vecāku kā dārgāko preci norādījuši skolas formu vai apģērbu skolai, kā otru dārgāko – kancelejas piederumus, pēdējā vietā ierindojot materiālus mājturības un vizuālās mākslas stundām
 
Aptauju organizēja Starptautiskās komerciālā profesionālā vidusskola,  laika posmā no 13. – 25.septembrim.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki