"Liepājas metalurga" vadība vairākos gadījumos attiecības ar darbiniekiem ir izbeigusi neatbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, par ko uzņēmumam būs jāuzņemas atbildība.

To aģentūra LETA uzzināja Valsts Darba inspekcijā (VDI).

Kā skaidroja VDI Juridiskās nodaļas nodaļas vadītājs Guntars Staune, darba attiecības oficiāli beidzas tad, kad darbinieks saņem rakstisku paziņojumu par atlaišanu. Savukārt vairākos gadījumos "Liepājas metalurga" darbinieki ir atlaisti mutiski, pēc kā vairs nav devušies uz darbu, bet rakstiskus darba uzteikumus saņēmuši krietni vēlāk.

Par minēto situāciju VDI ziņojuši pieci uzņēmuma bijušie darbinieki.

"Liepājas metalurgam" būs jāaprēķina un jāizmaksā ienākumi darbiniekiem par laiku, ko viņi pavadījuši bez darba no mutiskas atlaišanas brīža līdz rakstiska darba uzteikuma saņemšanai, norādīja Staune. Piemēram, ja darbinieks mutiski atlaists ar 10.novembri, bet rakstisku paziņojumi saņēmis 20.novembrī, darba samaksa būs jāaprēķina un jāizmaksā par desmit dienām.

Tāpat VDI konstatējusi neprecizitātes "Liepājas metalurga" saziņā ar Valsts ieņēmumu dienestu par darbinieku atlaišanu.

Kā uzsver VDI jurists, tikai pēc rakstiska darba uzteikuma izsniegšanas uzņēmumam par darba attiecību izbeigšanu ar konkrēto darbinieku ir jāinformē Valsts ieņēmumu dienests. Vairākos gadījumos "Liepājas metalurga" administrācija to darījusi otrādi. "Tas ir nepareizi, nepamatoti un melīgi," teica Staune.

Rīt, 4.decembrī, VDI speciālistiem paredzēta tikšanās ar "Liepājas metalurga" administrāciju, lai pārrunātu radušos situāciju un vienotos par kompensāciju izmaksu darbiniekiem.

"Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka visus atlaižamo "Liepājas metalurga" darbinieku uzteikumus nosūtīt vienlaicīgi nebija iespējams kapacitātes dēļ, jo to nespēja apstrādāt ne pasts, ne citas iestādes. Rezultātā izveidojās situācija, ka uzteikums ir nosūtīts vēlāk.