Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Valters un Rapa" skolām dāvina grāmatas


atlikušas 250 zīmes


"Valters un Rapa" skolām dāvina grāmatas (5)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 24. februārī, 2018 | BIRKAS: Draudzīgais aicinājums , Valters un Rapa , grāmata , Ēriks Kūlis , Verners Bokums
Izdrukāt Ziņot

Atgādinot par Draudzīgā aicinājuma misiju, ko 1935.gadā aizsāka toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, apgāds "Valters un Rapa" dāvināja grāmatas skolām.

Par misijas vēstnesi apgāds bija izraudzījies rakstnieku Ēriku Kūli, kurš kopā ar neatkarīgo producentu un grāmatas "Zūdošais un paliekošais" līdzautoru Verneru Bokumu, kā arī Izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Niedri-Latheri un bibliotekāri Irinu Štāli šonedēļ apciemoja 15 pilsētas izglītības iestādes – visas vispārizglītojošās skolas ar mācībām valsts valodā, Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, Jūrniecības koledžu un arī Liepājas Universitāti.

Ideja par grāmatu dāvināšanu pieder "Valtera un Rapas" padomes priekšsēdētājam, liepājniekam Zigmundam Spādem, pastāstīja Ēriks Kūlis.

“Katrai skolai dāvinājām četras "Valtera un Rapas" apgādā izdotas grāmatas – norvēģa Terjes Bindera stāstu par savu sakņu meklēšanu Latvijā "Kur piedzimst vējš", Vika dzejoļu krājumu "maziņā",  Leontīnes Apšenieces grāmatu bērniem "Puika un Niķis", kā arī "Zūdošais un paliekošais" (Ērika Kūļa un Vernera Bokuma grāmata, kurā apkopoti apraksti un intervijas ar vairāk nekā divdesmit liepājniekiem – irliepaja.lv).

Draudzīgais aicinājums ir 1935. gada 28. janvārī K. Ulmaņa iedibināta akcija, aicinājums dāvināt grāmatas savām bijušajām skolām. Pirmajā akcijas norises gadā skolas saņēma 1,7 miljonu grāmatu un tūkstošiem gleznu. Kopš 1994. gadā šī tradīcija ir atjaunota.

Sludinājums

nožēlojami
18:02 | 24/02/18
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

apskatījām tās grāmatas-kārtējais dāvinājums, no kura neērti-kas tos tukšos salmus lasīs? Bērnu dzejolīši, lētas peršas un nevienam nevajadzīgas atmiņas...tik vien kā plauktus auzņems.Kaut ko vērtīgāku bija žēl?

Selavi
12:41 | 25/02/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Kārtējā īgņas kārtējais purkšķis

Izbrīnītais
00:37 | 25/02/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kāpēc dāvinājumu saņēma tikai skolas ar mācībām valsts valodā?

mh
11:12 | 27/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tad šeit nav latviešu valsts?

Atkal, atkal, atkal
13:57 | 25/02/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Vai tiešām Kūlis ija vienīgais eksemplārs pilsētā? Tk daudz aplamību sadrukājis tajās savās grāmatās, ka lasīt i negribas. Vai paties neviena nopietna cilvēka nebija,kam šo dāvināšanas prieku uzticēt? Fuj, pilsēta, fuj, izdevniecība.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki