Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Varēs iepazīt Dienvidkurzemes etnogrāfiskās adītās jakas


atlikušas 250 zīmes


Varēs iepazīt Dienvidkurzemes etnogrāfiskās adītās jakas

Otrdienā, 26. martā, 2019 | BIRKAS: folklora , grāmata , muzejs
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 28.martā, pulksten 14 muzejā notiks Latvijas Nacionālā kultūras centra jaunizdotās grāmatas "Dienvidkurzemes adītās jakas" atvēršanas pasākums.

Grāmatas sastādītāja ir Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska.

Grāmatā "Dienvidkurzemes adītās jakas" apkopoti materiāli par septiņām Nīcā un Rucavā valkātām etnogrāfiskām jakām, kas atrodas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā. Adījumu rakstu zīmējumi, apraksti, krāsu un foto materiāli būs praktiski un noderīgi padomdevēji jaku adītājām.

Pasākumā būs iespēja apskatīt arī Liepājas muzeja krājumā glabāto Dienvidkurzemes adīto jaku, kas ir unikāla ar bagātīgo izšuvumu. Kā uzsver Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete, visas Dienvidkurzemes adītās jakas senatnē valkātas pie Nīcas un Rucavas tautastērpiem.

Pašlaik adītās Dienvidkurzemes jakas ir aktuālas kā etnogrāfiskā mantojuma pielietojums mūsdienu  apģērbā. To darināšana prasa īpašas iemaņas, tādēļ grāmatas atvēršanas pasākuma laikā Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu centrs piedāvās radošās debates par jaku adīšanu.

Savā jaku adītprasmē un demonstrējumos dalīsies Velta Dilēviča, Vija Markovska, Māra Tapiņa un citas meistares, savukārt, par īstu Dienvidkurzemes noskaņu gādās Rucavas sievas Sandras Aigares vadībā.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki