Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vēlas sekmēt jauno ārstu piesaisti Liepājai


atlikušas 250 zīmes


Vēlas sekmēt jauno ārstu piesaisti Liepājai (7)

Otrdienā, 05. martā, 2019 | BIRKAS: RSU , Dome , Slimnīca , LiepU
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Otrdien, 5.martā, Liepājas domē parakstīts sadarbības līgums starp Liepājas pašvaldību, Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas Universitāti un SIA "Liepājas reģionālā slimnīca".

Tas darīts, lai veicinātu sadarbību zinātnes, izglītības un cilvēkresursu attīstībā, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Līguma ietvaros paredzēts medicīnas pēdējo kursu studentu un rezidentu praktisko apmācību attīstīt Liepājas reģionālajā slimnīcā, sekmējot jauno ārstu darba izvēli Liepājā un nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti. Tāpat līgums paredz sadarbību izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanā, efektivitātes palielināšanā un kvalitātes celšanā, kā arī jaunu, dažādu jomu speciālistu kvalitātes celšanā un piesaistē Kurzemes reģionā. Sadarbības līgums ļaus arī veiksmīgāk pretendēt uz dažādu Eiropas Savienības vai citu finanšu instrumentu piesaisti.

"Šodien parakstīto līgumu vērtēju kā pozitīvu iespēju Liepājai un Kurzemes reģionam kopumā. Rezidentu prakses vietu izveide Liepājas Reģionālajā slimnīcā mums kā pilsētai nodrošinās iespēju piesaistīt jaunus un profesionālus speciālistus, paaugstinot pakalpojumu pieejamību un veselības aprūpes kvalitāti – tas nav mazsvarīgi, vērtējot šī brīža situāciju, kad atsevišķu jomu medicīnas darbinieku trūkumu ir krasi izjūtams. Protams, šodien aizsāktā sadarbība paver iespējas realizēt arī interesantus un nepieciešamus projektus kā pētniecībā, tā zinātnē un citās izglītības jomās," uzsver Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Sadarbības līguma mērķi atbilst Liepājas pilsētas attīstības programmā un politiskajās vadlīnijās noteiktajam, kas ir veicināt Liepājas augstāko izglītības iestāžu starptautisko konkurētspēju, sasniedzot augstus studiju kvalitātes rādītājus un attīstot zinātnisko darbību; piesaistīt veselības aprūpes speciālistus, nodrošinot augstu veselības aprūpes kvalitāti, kā arī turpināt jauno mediķu piesaisti, nodrošinot veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti, un atbalstīt kvalitatīvu profesionālo un augstāko izglītību Liepājā.

"Rīgas Stradiņa universitāte paplašina reģionālo sadarbību atbilstoši ilgtermiņa attīstības stratēģijai. Līdz ar to mēs esam ļoti gandarīti par kopīgi uzsākto četrpusējo sadarbību Liepājā. Tā paplašinās ieguvumumus visām iesaistītajām pusēm. Mums jau ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar Liepājas Reģionālo slimnīcu, kurā jau iziet apmācības un strādā mūsu rezidenti. Viņi to vērtē ļoti pozitīvi. Jaunā sadarbības forma vēl vairāk paplašinās iespējas mūsu studentiem un rezidentiem," viedokli pauž Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Aigars Pētersons, piebilstot, ka RSU paplašinās sadarbību arī ar Liepājas Universitāti, piemēram, sociālo zinātņu studiju jomā. RSU jau deviņus gadus ir arī filiāle Liepājā.

Līgums paredz ilgtermiņā paplašināt, nostiprināt un pastāvīgi uzturēt uz ieinteresētību balstītu sadarbību, tās ietvaros regulāri apzinot konkrētākus sadarbības virzienus un iespējas.

Līgumu parakstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons, Liepājas Universitāte rektore Dace Markus un SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks, valdes locekle Liene Busele un valdes loceklis Andris Vistiņš.


Sludinājums

Es
16:29 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vajag, vajag!

lpo
17:28 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

VĒLAS un var ir nesavienojami ..

Skolas griesti
20:48 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nekas jauns! Būt noslēguši sadarbības līgumu , piemēram, ar Kembridžas universitāti par pedagogu piesaisti universitātei ,tad varētu teikt - jaunais mērs kaut ko dara izglītības kvalitātes paaugstināšanai pilsētā! Tik vien tā spēka ir ,kā lielīties par skolu optimizāciju.....

#facepalm
21:02 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

geez, un atkal tu :) reāli jau jāsmejas, kad pie katra raksta izlasa tavus vavuļojumus.

Ambālis
13:14 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jautājums cienījamam Strika kungam:
"Kapēc rēķinos, ko izraksta Liepājas Slimnīca nekur nav norādīts SIA "Liepājas reģionālās slimnīcas" reģistrācijas nummurs.
Apgrūtina norēķinus.
Varbūt zurnālisti šo jautājumu var uzdot finanšu atbildīgajai finanšu direktorei jeb kaut kā tā!?!?

klauns
17:56 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nelaimīgais Striks un viņa nedienas

EllinasFinances@gmail.com
04:28 | 15/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki