Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vicemērs Ģirts Kronbergs: Kāvušies vēl neesam


atlikušas 250 zīmes


Vicemērs Ģirts Kronbergs: Kāvušies vēl neesam (22)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 02. martā, 2018 | BIRKAS: Dome , Ģirts Kronbergs , tūrisms , investīcijas
Izdrukāt Ziņot
Ģirt Kronbergs kā deputāts pabijis gan opozīcijas pusē, gan koalīcijā.
Ģirt Kronbergs kā deputāts pabijis gan opozīcijas pusē, gan koalīcijā.
FOTO: Modris Helds

Saruna ar domes priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos Ģirtu Kronbergu par būšanu koalīcijā un "portfelīti", ar kuru viņš strādā.

Pēc astoņiem domes priekšsēdētāja vietnieka amatā aizvadītiem mēnešiem Ģirts Kronbergs piekrita pastāstīt portāla lasītājiem, ko šajā laikā sapratis un ko labu paveicis Liepājas labā.

Tūrisma jomā viss kārtībā

"Mans lauciņš noteikti nav sports. Teorētiski būtu varējis ko darīt izglītības jomā, jo ar to saskāros, strādājot Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, taču ar to ir par maz, lai vadītu šo nozari. Mans tēvs ir kultūras, mūzikas cilvēks, bet arī ar to nepietiek, lai es vadītu kultūras jomu. Savukārt tūrisms un investīciju piesaiste ir saistītas tēmas, un šīs jomas, pirmkārt, nozīmē palīdzēt tajās strādājošajiem uzņēmējiem. Tirdzniecības un rūpniecības kamerā to esmu darījis divdesmit gadus. Tāpēc nav tā, ka pērn jūnijā, uzņemoties vadīt šo jomu, viss būtu bijis jāsāk no tukša laukuma."

Vicemērs atzīst, ka domāšanu gan bijis jālauž – tādā ziņā, ka, palīdzot uzņēmējiem, visu laiku jāpatur prātā, ko pašvaldība drīkst un ko ne.

Runājot par jomām, kas šobrīd nodotas viņa pārziņā, Kronbergs saka:

"Tūrisma jomā viss ir kārtībā, tajā strādā profesionāla komanda, un rezultāti ar katru gadu ir labāki".

Kronberga ideja, kā sekmēt tūristu piesaisti ne tikai aktīvajā tūrisma sezonā, kas Liepājā ir apmēram divi mēneši, saistīta ar patriotiskā tūrisma attīstību. Deputāti to akceptēja, budžeta grozījumos piešķirot arī finansējumu.

"Liepāja ir pateicīga vieta – te ir vairāk nekā divdesmit objekti, te ir stāsti, kas saistīti ar valsts dibināšanu un cīņām vēl pēc Latvijas proklamēšanas."

Pēc Kronberga sacītā, jau izstrādāta trīs gadu programma, kā savest kārtībā un pakāpeniski labiekārtot objektus, kas saistīti ar patriotisko tūrismu.

Būs arī investīcijas

Kā ir ar ir ar otru jūsu pārraudzībā esošo jomu – investoru piesaisti?
"Te ir vairāki spēlētāji. Ar investoru piesaisti nodarbojas gan domes Attīstības pārvalde, gan SEZ pārvalde. Mans uzdevums ir identificēt nopietnos investorus, tos, kuriem Liepāja varētu būt laba vieta attīstībai. Vislabāk tas izdarāms, pārrunājot viņu attīstības plānus, jo tad ir redzams, vai šāds bizness te iederas."

Vispirms Kronbergs skatoties, vai konkrētais uzņēmums ir sevi pierādījis "savā teritorijā", pēc tam – "vai varam piedāvāt kaut ko, kā viņam trūkst, lai viņš te jūtas labi".

Kronbergs atzīst, ka konkurentu Liepājai netrūkst.

"Tomēr mums vajag paplašināt ģeogrāfiju, piemēram, vācu investoru mums ir pietiekami maz."

""Mīkla", no kā mīcīt piedāvājumu, mums ir," uzskata Kronbergs – "Liepāja ir industriāla pilsēta ar attīstītu infrastruktūru, loģistiku, ir iespēja apmācīt kvalificētus kadrus".

Ukraiņu graudi, Baltkrievu birža, angļu tehnoloģija

Vicemērs uzskaita, ar ko pats ticies aizvadīto mēnešu laikā: vairāki desmiti Baltkrievijas uzņēmēju, uzņēmumu īpašnieki vai augstākā līmeņa menedžmenta pārstāvji no Ķīnas, no Igaunijas, no Vācijas.

Db.lv šonedēļ, runājot par investoriem, atgādināja Imanta Ziedoņa rindas "lai tiktu tuvāk, ir jāiet klāt, nevis jāgaida šurp nākam".
"Tieši tāpēc jau es pats personīgi tiekos un runāju ar visiem ārvalstu uzņēmējiem, nevis zvanu vai sūtu e-pastus," saka Kronbergs, uzskaitot, visus savus komandējumus: "Trīs uz Baltkrieviju, viens – uz Ukrainu, viens – uz Igauniju, vairākkārt – uz Lietuvu, viens brauciens uz Poliju, tas gan bija tāds goda pienākums, jo mērs aizsūtīja uz Liepājas māsu pilsētas Elblongas jubilejas pasākumu."

Kronbergs bijis komandējumā arī Anglijā – "uz vienu dienu, lai tiktos ar investoru, kurš tuvākajā laikā uzsāks darbību Liepājā".

Runa ir par kompāniju "APPS UK ltd.", kas pēc divdesmit gadu ilgas sekmīgas darbošanās Anglijā un pārstāvniecībām ASV un Spānijā, gatava veidot pārstāvniecību arī Liepājā.

""APPS UK ltd." Piedāvā unikālu produktu, kas saņēmis arī Anglijas karalienes tūkstošgades balvu, – specifisku tehnoloģiju putekļu un smaku problēmas risināšanai, turklāt tā nav dārga!"

Viens Liepājas uzņēmums – "UPB" – jau esot šīs angļu kompānijas klients.

Kronbergs īpaši lepojas ar to, ka uz Liepāju izdevies "atvilkt" Baltkrievijas universālās preču biržas augstākos vadības pārstāvjus. Grūti gan esot šeit ieskaidrot, ko nozīmē šī birža, taču vienkārši sakot, "tas ir starpnieks, kas pārdod pilnīgi visu, ko Baltkrievijā saražo, kā arī pērk to, ko tur neražo".

"Gadā viņi apgroza vairāk nekā divus miljardus ASV dolāru."

Baltkrievu universālā preču birža 12 gadus darbojusies tikai savā valstī, un nu pirmo reizi tā ir gatava testa režīmā uz trim gadiem izveidot savu noliktavu ārpus Baltkrievijas, Liepājā.

"Tā būs koksnes produkcijas noliktava. Taču šis ir tikai pirmais solis, viņiem ir arī tālāki plāni."

Vienošanās par to, ka tāda noliktava tiks veidota Liepājā, panākta Latvijas premjera vizītes laikā.

"Tāda bija arī vienošanās, veidojot koalīciju, – ka izmantošu savas iestrādes, lai intensīvi tiktu darbināts austrumu virziens."

Kronbergs sola, ka gada laikā Liepājā darbību uzsāks vismaz četri baltkrievu uzņēmumi, divi no kuriem, jau nodibinājuši savus uzņēmumus šeit.

"Viens augsto tehnoloģiju uzņēmums ar diezgan lielu apgrozījumu, kas šobrīd veido filiāli Japānā, četrus mēnešus Eiropas Savienībā bija meklējis, kur nobāzēties. Divas dienas pēc vizītes Liepājā, viņi man piezvanīja: "Esam beiguši meklēt, izvēlējāmies Liepāju..."

Lai sagatavotu augsni premjera vizītei Baltkrievijā, vicemērs strādājis divas nedēļas, un ar rezultātu ir apmierināts. Šajā reizē sarunas bijušas ne tikai ar baltkrieviem, bet arī ukraiņiem – kā par vislabāko tarifu dabūt Ziemeļukrainas graudu kravas cauri Baltkrievijai uz Liepājas ostu. Šobrīd Ukrainas graudi Liepājā tiekot pārkrauti minimāli. Baltkrievijā iesāktās sarunas šonedēļ turpinās Rīgā, kur Latvijas premjerministrs tiekas ar Ukrainas kolēģi.

"Esmu iedevis savu ziņojumu ar precīziem cipariem gan mēram (Uldim Seskam – irliepaja.lv), gan Ārlietu ministrijas ekonomisko sakaru dienestam."

Kronbergs lēš, ka trīs, četru gadu laikā ir iespēja piesaistīt ievērojamu graudu kravu apjomu no Ukrainas.

"Tāds ir portfelītis, ar kuru pašreiz strādāju," savu sakāmo par investoru un investīciju piesaisti pabeidz vicemērs.

Diskutē, bet nekaujas

Ko varat teikt par sadarbību ar koalīcijas partneriem – "Liepājas partiju"?
"Tagad, kopš esam koalīcijas partneri, daudzkas izskatās citādāk, nekā tad, kad bijām opozīcijā. Tagad noteikti varu atvainoties koalīcijas partneriem par daudziem toreiz izteiktiem pārmetumiem, kam nebija pamata un kur man nebija taisnība.

Diskutējam pavisam no citām pozīcijām, kā līdzvērtīgi partneri."

Kronbergs nenoliedz, ka koalīcijas partneriem ir dažāds skatījums – vieniem ir biznesa pieredze, otriem – administratīvā darba pieredze divdesmit gadu garumā. Par dažām lietām nākoties diskutēt reizes trīs, taču "kāvušies vēl neesam".

Sarunas nobeigumā vicemērs saka: "Savu artavu pilsētai noteikti varu dot – šī pārliecība man ir nostiprinājusies."


Sludinājums

Ritvars
07:51 | 02/03/18
ZIŅOT
(-12)
(15)
+

Tā palielam neko nesapratu un varbūt pat labi, ka nesapratu.

:)
09:46 | 02/03/18
ZIŅOT
(-9)
(13)
+

Neva nepiekrist Ritvaram

Ritvaram
09:43 | 02/03/18
ZIŅOT
(-9)
(16)
+

Nu,ir cilvēku populācijā noteikts procents, kas neko nesaprot ...Bet vai ar to vajadzētu plātīties portālos ?

Žēlums
08:31 | 02/03/18
ZIŅOT
(-16)
(15)
+

Bezjēdzīga vāvuļošana. Man pat nedaudz tā kā žēl viņa paliek.

Hm
09:35 | 02/03/18
ZIŅOT
(-8)
(15)
+

tu neesi žēlums, bet tizlums

Hihi
09:54 | 02/03/18
ZIŅOT
(-7)
(10)
+

Kā strautiņš burbuļo. Bet tas tad arī vienīgais, ko ugunīgais prot.

Ha,ha,ha
09:59 | 02/03/18
ZIŅOT
(-10)
(7)
+

Ha, Ha, Ha: Tagad noteikti varu atvainoties koalīcijas partneriem par daudziem toreiz izteiktiem pārmetumiem, kam nebija pamata un kur man nebija taisnība.

mjaaa
08:43 | 08/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

tagad, kopš man ir dolāru zīmes uz ačelēm, daudzkas izskatās citādāk, nekā tad, kad bijām bez naudas. Tagad noteikti varu atvainoties koalīcijas partneriem par daudziem toreiz izteiktiem pārmetumiem, kam nebija pamata un kur man nebija taisnība, bet ja man tad nebija taisneiba kopjec lai tagad buūtu, ko e

Dagoberts > Rižikam, kas ziepējas
11:55 | 02/03/18
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

Varbūt ir līdējs. Bet varbūt cilvēks vienkārši atzīst savas kļūdas? Un tad tiem, kas paši ir līdēji, šķiet, ka, reku, šis arī lien ...

Rižiks ziepējās
10:32 | 02/03/18
ZIŅOT
(-16)
(14)
+

Tāds līdējs FUI!

laikam
16:30 | 02/03/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Cik sapratu mazulis ir gatavs arī kauties ja vajadzēs...

LOMET
18:46 | 02/03/18
ZIŅOT
(-5)
(6)
+

ar Balkrieviem tālāk par runāšanām un tikšanām Liepāja netiek jau no 2008 gada, kad bija parakstīts kāds līgums par tranzita kravām caur Liepājas ostu.
Ar vņniem ir forši pavadīt laiku, bet reālā rezultātā Liepājā pagaidām nemana.

F.K.
19:40 | 02/03/18
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Vienaldzīgi personāži !

VISPĀR
07:02 | 03/03/18
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

kompānija laba !Ugunīgais ģirtelis un runāt nemākošais seskulis!

sīka
07:04 | 03/03/18
ZIŅOT
(-11)
(4)
+

zaglēna seja!

Kangars
07:07 | 03/03/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Tumsa gaismu apēdusi/Mēness rāda tukšo pusi/Lapas melnas, nav vairs zaļas/LAI NAV ZAĻAS! KAS MAN DAĻAS!?”

Kristofs
15:19 | 03/03/18
ZIŅOT
(-8)
(3)
+

Ģirt, kad atdosi parādu Brungeram?

Parādu
07:03 | 04/03/18
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

neatdos,jo alus ir palicis dārgāks!

Abc
10:51 | 05/03/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Tãda sajūta, ka neparko citu, kã Ģirtu Kronbergu , nevienam nav ko rakstīt. Kā būtu pajautāt Ansiņam, ko viņš paveicis pa visiem šiem gadiem?

Hogiho
07:54 | 06/03/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Tur ta atskiriba, ka mazulis varas prese par katru telefonzvanu un katram kopa paestam pusdienam, bet daritaji dara un zino, kad ir reals rezultats.

Klods
18:55 | 06/03/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kurš tad tādu mazu rūķīti sitīs. Pažēlos un iedos bonbonku.

Michelle Huxford
12:27 | 07/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com
I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been sc

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki