Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Viesosies Fēru salu rakstniece Rākela Helmsdāla


atlikušas 250 zīmes


Viesosies Fēru salu rakstniece Rākela Helmsdāla

Trešdienā, 03. oktobrī, 2018 | BIRKAS: vizīte , Libris , Vecliepājas rūķis
Izdrukāt Ziņot

No 8. līdz 10.oktobrim Latvijā viesosies rakstniece Rākela Helmsdāla no Fēru salām, kas Latvijas lasītājiem pazīstama kā grāmatas “Briesmonītis teica NĒ!” viena no autorēm.

Savas viesošanās laikā rakstniece apmeklēs Liepāju, kur tiksies ar lasītājiem bibliotēkā "Libris" un bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis", bet Rīgā viņa apmeklēs Ziemeļvalstu ģimnāziju un tiksies ar skolēniem.

Jaunākā grāmatiņa bilžu grāmatu sērijā par Mazo briesmonīti un Lielo briesmonīti, ko radījuši trīs Ziemeļvalstu autori – māksliniece Ausloiga Jonsdotira no Islandes, rakstnieks Kalle Gietlers no Zviedrijas un rakstniece Rākela Helmsdāla no Fēru salām – 2018.gadā ir nominēta prestižajai Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jauniešu literatūras balvai. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks Oslo, šī gada 30.oktobrī.

Visas 9 sērijas grāmatas ir izdotas viņu izcelsmes valstīs: Islandē, Fēru salās un Zviedrijā, bet daudzas no tām tulkotas arī somu, norvēģu, dāņu, franču, spāņu, ķīniešu, lietuviešu, basku, katalāņu, kastīliešu, galisiešu, čehu un arābu valodā. Grāmatiņu “Briesmonītis teica NĒ!” latviešu valodā tulkojis Dens Dimiņš un izdevis apgāds “Liels un mazs”.

Rakstnieces Rākela Helmsdāla  ir vairāk nekā 20 grāmatu, stāstu un lugu autore, kas tulkotas zviedru, norvēģu, spāņu, franču un citās valodās. Vairākus gadus viņa bijusi Fēru salu Rakstnieku asociācijas prezidente. Rakstnieces viesošanās Latvijā iespējama ar Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas finansiālo atbalstu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki