Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vietējie tūristi arvien biežāk nakšņo Latvijas viesnīcās


atlikušas 250 zīmes


Vietējie tūristi arvien biežāk nakšņo Latvijas viesnīcās (1)

Trešdienā, 23. septembrī, 2015 | BIRKAS: tūrisms , Promenade Hotel , aptauja , Mārtiņš Veiss
Izdrukāt Ziņot

Latvijas iedzīvotāji savās brīvdienās labprāt vēlas apciemot citas mūsu valsts pilsētas. Lai arī tie vēl visai maz izmanto viesnīcu pakalpojumus, tendence rāda, kas tas notiek arvien biežāk.

Par to liecina viesnīcas "Promenade Hotel" nesen veiktā pētījuma rezultāti, informē komunikācijas konsultants Kaspars Beķeris.

"Šādi dati var būt skaidrojami ar iespēju apmeklēt pilsētas un apskates vietas uz vienu dienu un vakarā doties mājup, apmesties pie draugiem un radiem, vai vienkārši vasaras laikā izmantot iespēju nakšņot teltīs. Daļai Latvijas iedzīvotāju ir arī savas lauku mājas vai vasarnīcas," norāda viesnīcas "Promenade Hotel" vadītājs Mārtiņš Veiss.

Tāpat pētījumā secināts, ka gandrīz 50% atpūtnieku, kuri nedodas ārzemju ceļojumos, labprāt atvaļinājumu pavada tepat Latvijā, sauļojoties, peldoties, esot pie dabas un gluži vienkārši neko nedarot. Tikai nedaudz mazāks respondentu skaits norādīja, ka savas brīvdienas vēlas pavadīt lietderīgāk un iepazīt vietējo iedzīvotāju kultūru, aplūkot pilsētu un apskatīt ievērojamas vēsturiskas vietas. Jāsecina, ka muzeju, teātra un operas apmeklējums ierindojas pēdējā vietā no aktivitāšu piedāvājuma, un šādu brīvā laika pavadīšanas veidu izvēlētos tikai 14% aptaujāto.

Lauku tūrismu novērtē ārvalstu viesi, kuri ir sapratuši, ka Latvijā ir daudz skaistu un neizzinātu vietu, kuras apmeklēt ārpus galvaspilsētas robežām. Tas attiecas gan uz vasaras periodu, gan citām sezonām. CSP apkopotie dati liecina, ka šī gada 2. ceturksnī reģionos (neskaitot Rīgu un pierīgu) viesnīcās un viesu namos ir apmetušies gandrīz 120 000 viesu, no kuriem tikai 25% ir bijuši vietējie tūristi. Lai arī katru gadu ir vērojams neliels, bet stabils procentuāls pieaugums vairākdienu atpūtas braucieniem, uz ārvalstu tūristu fona vietējie iedzīvotāji viesnīcu pakalpojumus izvēlas samērā reti.

Mārtiņš Veiss skaidro: "Pēdējo gadu laikā vērojams, ka divkāršojies vācu tūristu skaits, no kuriem daudzi uz Liepāju dodas, lai meklētu savus radiniekus un pētītu dzimtas koku. Šogad arī krievu tūristu skaits, salīdzinot ar Jūrmalu, Liepājā nav ievērojami krities. Savukārt par latviešu tūristu jāsaka, ka lai arī tendence doties vairāku dienu atpūtas braucienos pamazām pieaug, tomēr tas nenotiek strauji. Tādēļ viesnīcām un cita veida naktsmītnēm nepārtraukti jādomā par piedāvājumiem, kas vietējo tūristu uzrunātu gan cenas, gan komforta ziņā."

Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu pētījums veikts pēc "Promenade Hotel" pasūtījuma Latvijas interneta lietotāju vidū un tajā piedalījušies 542 respondenti.


Sludinājums

123
16:23 | 23/09/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Smuka bilde!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki