Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vilnītis par vienu no prioritātēm izvirzījis izglītību


atlikušas 250 zīmes


Vilnītis par vienu no prioritātēm izvirzījis izglītību (13)

Ceturtdienā, 06. decembrī, 2018 | BIRKAS: Jānis Vilnītis , izglītība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: LETA © Evija Trifanova

Jaunais Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA) par vienu no savas darbības galvenajām prioritātēm izvirzījis izglītības jomu, tāpēc turpmāk tā būs viņa tiešā pārraudzībā.

Kā intervijā "Rietumu radio" sacīja Vilnītis, vairāk nekā 20% no pašvaldības budžeta tiek novirzīti tieši izglītībai, turklāt tuvākajos gados šajā jomā paredzēts īstenot vairākus projektus, kuru kopējās investīcijas lēšamas aptuveni desmit miljonu eiro apmērā, ziņo LETA.

Liepājas vispārizglītojošajās skolās mācās 16 500 bērnu un jauniešu, ir deviņas augstskolas un to filiāles, kā arī arodskolas un speciālās izglītības iestādes, un ir ļoti svarīgi nodrošināt augstu izglītības kvalitāti, lai "produkts", kas radīts mācību procesā, būtu konkurētspējīgs darba tirgū, sacīja Vilnītis.

Jau patlaban izveidojusies veiksmīga sadarbība starp Liepājas izglītības iestādēm, Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un uzņēmējiem, sacīja Vilnītis, kā piemēru minot, pēc uzņēmēju pieprasījuma Liepājas Valsts tehnikumā izveidoto metinātāju apmācību programmu bezdarbniekiem. Tāpat "Liepājas teātris", apzinoties, ka aktieru štatā nepieciešama jauna aktieru maiņa, sadarbībā ar Liepājas Universitāti izveidojis aktieru, kurā patlaban mācās 15 studenti.

Liepājas mērs gan uzsvēra, ka ir nepieciešams veikt reformas pilsētas līmenī, tāpēc "jātur roka uz pulsa". Viņš arī neizslēdza iespēju, ka pārmaiņas varētu notikt Liepājas Izglītības pārvaldē.

"Tas ir sarežģīts mehānisms un katra iejaukšanās ir ļoti sāpīga, tāpēc jebkādas izmaiņas tiks rūpīgi izsvērtas un pieņemtas vienošanās ceļā," sacīja Vilnītis.

Atsevišķus lēmumus, piemēram, Liepājas internātpamatskolas likvidēšana, pieņēmis arī Ministru kabinets, sacīja Vilnītis.

"Šajā jomā ir daudzi jautājumi, kuri prasa tūlītēju risinājumu, tāpēc "kopīgi ar Liepājas Izglītības pārvaldi tos visus atrisināsim," sacīja Vilnītis.

Kā ziņots, novembra nogalē Liepājas domes ārkārtas sēdē par jauno pašvaldības priekšsēdētāju tika ievēlēts deputāts Vilnītis, nomainot 21 gadu šajā amatā pavadījušo Uldi Sesku (Liepājas partija).


Sludinājums

vot
13:37 | 06/12/18
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Protams .Padomniece izglītības jautājumos bez atbilstošas izglītības ir . Gan jau kaut ko sakruķīs.

VOT
10:56 | 08/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kĀDA SKAUDĪBA? Ne tuvu jūsu silei neesmu BIJIS ja kas

kas ir - vot!?
09:59 | 07/12/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Bail zaudēt kādu iesildīto vietiņu Seska azotē? ;D Starp citu, kāpēc jaunajam priekšsēdētāja vietniekam padomniecēm un palīdzēm netika sludināts konkurss, ko? Un vispār neatceros, ka Seskam arī priekšsēža krēslā kaut jel reizi būtu kāds pakalpiņš konkursa kārtā pieņemts!

Komentārs
09:14 | 07/12/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Jā nomierinies, tu visiem jau esi apnikusi ar savu ņemšanos.

Sveiks, - vot
07:25 | 07/12/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Tu kļūsti smieklīga ar savu skaudību. Patiešām - nomierinies.

vārds111
14:51 | 06/12/18
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Nu ko tu vari ņemties pa visiem portāliem. Atslābinies un palieto kaut ko nomierinošu. Dzīve ir netaisnīga, samierinies. Dažiem neveicas, it īpaši tev, nabaga radība. Visiem pārējiem lai jauka diena

Mamma
17:27 | 06/12/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Jautàjums, kuram Liepājå jau sen vajadzèja pievērst pastiprinātu uzmanību. Un nevajg te ņaudēt, ka reitingi neko nepierāda. Kad nākas mainīt skolu, tad kā īlēns no maisa izlien atskārsme, ka reitingi tomēr sniedz objektīvu ainu un Liepājā tiek kultivēts analfabētisms. Un nelīdz arī vecāku līdzmaksājumi. Izrādās - viena no Liepājas privātskolām - Liepājas Katoļu pamatskola mazo skolu reitingā ieņem godpilno 99.vietu!!!! Lielo skolu reitingā Liepājas 2.vidusskola ieņem godpilno priekšpēdējo vietu un pat Liepājas Valsts ģimnāzija ieņem 18.vietu, kas ir tālu aiz Jelgavas, Cēsu, Rēzeknes un Ventspils ģimnāzijām un vidusskolām.

Mamma
17:48 | 06/12/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Kaut gan....Kopš 2014.gada, kad Liepājas 1.ģimnāzija bija 52.vietā un 2015.gada, kad tā bija 40.vietā, progress ir nenoliedzams. Pretējs stāvoklis ir Liepājas 2.vidusskolai, kas ar katru gadu stieg arvien dziļāk purvā. Tas pats sakāms par 5.vidusskolu.

Jeblonskis
06:37 | 07/12/18
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

Nu zvērs tas Vilnītis!
Pakļaus Izglītības ministriju Liepājas Domei! ZVĒRS, ka es jums saku! Ies un iekaros IZM ēku.
zvērs gan, tikai šimpanze. Un visādi moluski viņam tic.

Kā var pašvaldība uzlabot izglītību? Metot ar naudu pa skolām? Sapirkties datorus un degošus jumtus? Tas nemaina to tuftu ko sauc par "mācību programmu"!

---------citāts---------
vairāk nekā 20% no pašvaldības budžeta tiek novirzīti tieši izglītībai, turklāt tuvākajos gados šajā jomā paredzēts īstenot vairākus projektus, kuru kopējās investīcijas lēšamas aptuveni desmit miljonu eiro apmērā".
-----citāta beigas------

Tas nozīmē ka to naudu notrallinās visādās huiņās! Sapirksies visādus Apple knariņus, uztaisīs degošos remontus - griestus, slēdžus, lampas, jumtus.

Jeblonskis
12:59 | 09/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

O, es redzu ka 4 izmetņi lasa šo lapeli.
Jūs nenomirsiet dabīgā nāvē, zaglēni pusdirstie!

Mamma
07:38 | 07/12/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Izglītības iestādes atrodas pašvaldības pārziņā, direktorus konkursa kārtībā pieņem darbā pašvaldība. Ja situācija ir tik kritiska kā Liepājas 2.vidusskolai un Liepājas 5.vidusskolai, tad laiks mainīt skolas vadību. Liepājas ģimnāzija uzrāda pozitīvu dinamiku, tātad ir cerības, ka kaut kad tā apsteigs arī vismaz daļu no pirmajām 17 lielajām skolām, bet uz to, ka 5.vidusskola varētu atjaunot savu bijušo godību, cerību vairs nav, ja paliks patreizējā vadība

cc
14:09 | 09/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Varbūt tomēr vajadzēja kā prioritāti Liepājā - DARBAVIETAS ?
Tie skolēni prom neaizbrauks, tie darbinieki / bezdarbinieki - tie gan brauc

EllinasFinances@gmail.com
09:24 | 11/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com
Please Fill the Application Form Below:- Complete Name:- Loan Amount Needed:- Loan Duration:- Purpose Of Loan:- City / Country:- Telephone:- How Did You Hear About Us:
If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki