Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vitamīnus ikdienā lieto 30 procenti liepājnieku


atlikušas 250 zīmes


Vitamīnus ikdienā lieto 30 procenti liepājnieku

Pirmdienā, 27. aprīlī, 2015 | BIRKAS: Marika Korsaka , A Aptieka , vitamīni , aptauja
Izdrukāt Ziņot

Interneta aptieka "Apotheka.lv" veikusi aptauju par vitamīnu lietošanu, aptaujājot "A Aptieka" tīkla klientus. Piedalījās 236 respondenti no Liepājas pilsētas un  novada.

Vairums liepājnieku – 96% respondentu – uzskata, ka slimību profilaksei ļoti svarīga ir regulāra imunitātes stiprināšana. Lai to nodrošinātu, 30% aptaujāto respondentu regulāri uzturā lieto vitamīnus vai uztura bagātinātājus, 66% atzīst, ka, lai gan apzinās vitamīnu nepieciešamību, tos profilaksei tomēr lieto salīdzinoši reti, bet 4% – ka bez tā var iztikt, liecina interneta aptiekas "Apotheka.lv" veiktā Liepājas pilsētas un novada iedzīvotāju aptauja, informē "A Aptiekas" pārstāve
Nadīna Erdmane.

Pirms bezrecepšu medikamentu, vitamīnu, uztura bagātinātāju un aptiekas kosmētikas iegādes vienmēr ar ģimenes ārstu vai farmaceitu konsultējas 30% aptaujāto, bet 46% atzīst, ka to dara samērā reti, kamēr 24% uzskata, ka konsultācijas šo preču iegādei nav nepieciešamas.

Savukārt iegādājoties medikamentus, farmaceita konsultācijām uzticas 38% respondentu, ģimenes ārsta konsultācijām – 36%, kamēr 12% paļaujas uz radu un draugu ieteikumiem, 4% – tic reklāmai, bet 10% uzticas tikai sev.

"Konsultāciju spektrs aptiekā, tostarp arī interneta aptiekā, pieaug un liecina, ka cilvēki arvien vairāk sāk domāt par veselības profilaksi visai ģimenei – ko darīt, lai nesaslimtu, lai nesāpētu, lai labi justos un labi arī izskatītos. Ja agrāk konsultācijas vairāk bija saistītas ar to, kā pareizi lietot zāles un kā efektīvāk cīnīties ar saslimšanām, tad šobrīd droši var teikt, ka aptuveni tikpat daudz konsultāciju saistītas ar veselības profilaksi – kādus vitamīnus ieteicams lietot, kādu kosmētiku izvēlēties," skaidro Marika Korsaka, Liepājas "A Aptieka" sertificēta farmaceite.

Aptauja atklāj, ka lielākā daļa – 47% – respondentu norāda, ka priekšroku dod preču iegādei interneta aptiekā, lai ekonomētu savu laiku, kā arī spētu nesteidzīgi iepazīties ar preču sortimentu, 22% priekšroku dod zemākām cenām, 19% respondentu kā būtisku novērtē interneta sniegtās iespējas preces iegādāties diskrētāk. Savukārt 10% uzskata, ka interneta aptiekā preču klāsts ir vieglāk pārskatāms, 2% uzskata, ka interneta aptieka ļauj savlaicīgi rūpēties par ģimenes veselību.

Vairums bezrecepšu medikamentiem, vitamīniem, uztura bagātinātājiem un aptiekas kosmētikai mēnesī vidēji tērē summu līdz 10 eiro (39%), 40% – līdz 20 eiro, 16% – līdz 30 eiro, 5% nav atbildes uz šo jautājumu. Savukārt, atbildot uz jautājumu par to, cik lielu daļu no mēneša kopējiem izdevumiem tiek tērēti minētajiem produktiem, vairums respondentu – 45% – atzīst, ka tie veido 1 – 2% no mēneša kopējiem izdevumiem, 34% respondentu tērē 3 – 5%, 19% respondentu tērē 6 – 10%, savukārt 2% tērē virs 11% no ikmēneša izdevumiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki