Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Zelta griezumā" būs iespēja tikties ar Latvijas izcilībām


atlikušas 250 zīmes


"Zelta griezumā" būs iespēja tikties ar Latvijas izcilībām

Pirmdienā, 27. martā, 2017 | BIRKAS: Zelta griezums , mākslas vidusskola , dizains , Lielais Dzintars
Izdrukāt Ziņot

28. un 29.martā notiks radošās izcilības pasākums "Zelta griezums", kurā pulcēsies Latvijas mākslas interesenti, mākslas vidusskolu pasniedzēji un audzēkņi no visas Latvijas.

Pēc skaita jau desmitais pasākums notiek, lai veicinātu sabiedrības informētību un izpratni par radošās industrijas nozīmi Latvijas attīstībā un Liepājas Mūzikas un mākslas vidusskolas lomu tajā.

Jau otrdien, 28.martā, Alejas ielas 18 zālē no pulksten 11 –13 notiks saruna ar skolas ilggadējo pasniedzēju Gunti Cukuru "Dizaina un mākslas garīgums", savukārt no pulksten 13 – 15 būs saruna ar režisoru Askoldu Saulīti "Mākslas, modes un sporta dzīve Latvijā Padomju perioda kinohronikās un dokumentālajās filmās". Laika posmā no pulksten 14 – 15 koncertzālē "Lielais dzintars" notiks saruna/diskusija ar mūziķi Uldi Marhilēviču "Pašiniciatīva = iespējas mūzikas darba tirgū", bet no pulksten 15.30 – 16.30 diskusiju turpinās Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, kurš savulaik beidzis Liepājas mūzikas vidusskolu.

Papildus šajā dienā no pulksten 12 – 16 Alejas ielas 18 telpās norisināsies mākslinieces Maijas Kurševas meistarklase "Sietspiede", savukārt pulksten 13 tiks atklāta mākslinieka Kristapa Zariņa izstāde "LMA".

Savukārt koncertzālē "Lielais dzintars" pulksten 17 notiks izstādes "LMMDV" atklāšana un tikšanās ar tās autoriem, savukārt pulksten 18 tikšanās ar mākslinieci Ievu Epneri un  viņas darbu prezentācija – 2014.gadā tapusī 20 minūšu garā filma  "Atteikšanās", kas ir kāda katoļu priestera portrets, kurš savu sapni kļūt par mākslinieku ir nomainījis pret kalpošanu Dievam, tomēr viņa interese un tuvība mākslas izpausmēm  nemazinās un manifestējas suitu tradīciju saglabāšanā un vēsturisku liturģisko tekstila izstrādājumu vākšanā, atjaunošanā un kolekcijas veidošanā. Otrs darbs "Zaļā zeme", kas  ir stāsts par laiku, pagātni un tagadni, par laiku, kas ir pārvērtis kādu Latvijas mazpilsētu, kas agrāk bijusi ļoti aktīva un dzīvīga vieta. Tā ir Vaiņode – Ievas Epneres bērnības vieta.

Dienas izskaņā koncertzālē "Lielais dzintars" varēs baudīt divus muzikāli augstvērtīgus koncertus –  pulksten 19 "Dzintara trio" un pulksten 20.30 jau trešo "Jam Session" (brīvā improvizācija ar Dzintaru Beitānu, Uldi Marhilēviču, Jāni Strazdu, Māri Kupču, Rustamu Bagirovu, Gunti Kolertu un citiem mūziķiem).

Trešdien, 29.martā, laika posmā no pulksten 10 – 17 koncertzālē "Lielais dzintars" būs iespēja piedalīties vairākos interesantos semināros, kurus par dažādām tēmām vadīs LMA lektore Aija Freimane, uzņēmējs Artis Daugins, māksliniece Ieva Epnere, LMA docents, asoc. profesors Arvīds Endziņš, mūziķis Aivars Hermanis, reklāmas guru Ēriks Stendzenieks un LNO vadītājs un komponists Zigmars Liepiņš.

Dienas izskaņā, pulksten 19 koncertzālē "Lielais dzintars" notiks svinīgais izcilību godināšanas pasākums "Zelta griezums", kurā par dažādiem nozīmīgiem sasniegumiem apbalvos astoņas talantīgas un radošas personības.

Pasākums "Zelta griezums" tika iedibināts ar mērķi runāt par radošo izcilību, par tiekšanos pēc ideālā, proporcionālā un skaistā. Ideja paredz apzināšanos, ka lietu kopums veido perfektu un skaistu kopainu. Šādi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola  aktualizē gan mākslas lomu sociālekonomiskajā situācijā, gan radošā potenciāla apzināšanās nepieciešamību un estētisko vērtību saglabāšanas nepieciešamību.

Detalizēta programma par visiem semināriem, diskusijām, meistarklasēm un izstādēm pieejama Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mājas lapā internetā www.lmmdv.edu.lv


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki