Bibliotēka cer modernizēt bpieejamos pakalpojumus, padarīt tos daudzveidīgākus, ieviest jaunas tehnoloģijas, modernu valodu pašmācības sistēmu, attīstot jaunu zināšanu ieguvi.

Centrālās zinātniskās bibliotēkas pārstāvji aizvadītajā nedēļā piedalījās pārrobežu projekta “Bibliotēku pakalpojumu modernizēšana un sistēmas pilnveidošana pierobežas reģionā”(Self-service libraries for different generations)  pirmajā sanāksmē Jelgavas pilsētas bibliotēkā, kurā ar projekta partneriem – vadošo partneri Jelgavas pilsētas bibliotēku un Šauļu pilsētas bibliotēku tika pārrunāta un izvērtēta informācija par projekta īstenošanu,  projekta  pirmā pārskata perioda galvenajām aktivitātēm un sasniedzamajiem rezultātiem, galvenajiem notikumiem.

Projekta galvenā ideja ir modernizēt bibliotēkā pieejamos pakalpojumus un padarīt tos daudzveidīgākus, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izstrādājot un ieviešot modernu valodu pašmācības sistēmu, attīstīt jaunu zināšanu ieguvi. Projekta darbības laiks ir 22 mēneši, līdz 2019.gada 30.aprīlim, un šajā laikā vēlamies veidot un stiprināt sadarbību ar Jelgavas, Liepājas un Šauļu bibliotēkām, darbiniekiem un lasītājiem, tādējādi veicinot reģionu attīstību un starpkultūru dialogu.

Projekta īstenošanas laikā  jauninājumi tiks ieviesti gan Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, gan  bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" – tiks uzstādīta elektroniskā drošības sistēma un pašapkalpošanās iekārta, iegādātas spēles dažāda vecuma bērniem, kas vecinās  loģisko domāšanu, pasaules izzināšanu, radošumu, jaunradi, tiks organizēti publiski pasākumi bērniem un viņu vecākiem, kas sekmēs saliedētību  un ģimeniskumu.

Projekta virsuzdevums – radīt mūsdienīgi pievilcīgu un labvēlīgu vidi informācijas, kultūras un tālākizglītības sniegšanai, pilnveidojot un attīstot bibliotēkā piedāvāto pakalpojumu klāstu, palielinot bibliotēkas lomu vietējā sabiedrībā.
Bibliotekāro pakalpojumu modernizācija un pakalpojumu kvalitātes uzlabošana, veicinot lietotāju skaitu palielināšanos un speciālistu zināšanu pilnveidi, tiks veidota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Interreg Latvijas–Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projekta Nr. LLI-110 ietvaros.