Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Gunārs Silakaktiņš: Savs laiks staļļiem, savs – Šekspīram


atlikušas 250 zīmes


Gunārs Silakaktiņš: Savs laiks staļļiem, savs – Šekspīram (24)

Piektdienā, 25. maijā, 2012 | BIRKAS: Gunārs Silakaktiņš , irLiepaja.lv
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

Šajos nepilnos desmit mēnešos, kopš dzīvo mūsu portāls irliepaja.lv, esmu uzklausījis daudz viedokļu. Tos var raksturot kā pretējus.

Vieni ir absolūti noliedzēji (bet tomēr regulāri lasa), citi izsaka pozitīvu vērtējumu.

Pirmos šokē sliktās ziņas, kuras esot it kā par daudz. Iespējams, tāpēc, ka līdz šim pie mums par daudzām lietām publiski vispār nerunāja, tikai virtuvē, uzskatot to par sliktu toni.

Otrie ir pozitīvi pārsteigti par satura daudzveidību un neatkarību, kas mūsu pilsētā bija ļoti grūti iedomājama. Pēcatmodas gados vietējie mediji, manuprāt, aizvien ciešāk tikuši saķēdēti nomenklatūras atkarību pinekļos. Līdz šim arī neviens no pilsētas medijiem nav vēlējies šo komforta zonu atstāt. Cilvēcīgi tas saprotams.

Gribu oponēt gan pēlējiem, gan slavētājiem. Kas attiecas uz sliktām ziņām, tad mēs patiesi priecātos, ja kādā rītā konstatētu, ka to nav. Un šo LABO ZIŅU mēs nekavējoties paziņotu liepājniekiem! Prognozes ir tādas, ka tik ātri tas diemžēl nenotiks.

Mūsu pozitīvajiem vērtētājiem gribu teikt, ka ir arī neizdarītas lietas. Bet savus vājos punktus mēs apzināmies: par maz ir analītisku rakstu un žurnālistisku izmeklējumu; pietrūkst kvalitatīvas informācijas no pašvaldības un valsts iestādēm, kurās esam sastapušies pat ar klaju boikotu; mums pilnībā neizdodas atspoguļot Liepājas dzīvi, kura, izrādās, ir daudz kolorītāka, nekā bijām domājuši.

Man personīgi portāla saturā gribētos vairāk humanitāras un vēstures ievirzes. Bet, lai domātu par Šekspīru, traucē neizmēztie Augeja staļļi mums visapkārt. Savs laiks staļļiem, savs – Šekspīram.
 
Taču ir laba sajūta darbojoties portāla irliepaja kolektīvā: Sarmīte Pujēna un Kaspars Migla kā spējīgi profesionāli žurnālisti, Aigars Prūsis kā atraktīvs fotogrāfs-hronists un mans draugs Ivars Kesenfelds kā ideju un humora ģenerators. Esam dažādi, bet pats vērtīgākais, ka vairāk par desmit minūtēm nekad nestrīdamies, un rīcības plānu pieņemam demokrātiski. Patīkami darīt lietas, kas nenāk viegli, bet sniedz gandarījumu.

Bet galvenais, ka pa šiem nepilniem desmit mēnešiem esam arī kaut ko reālu paveikuši, proti, mūsu kolēģi vietējos medijos bijuši spiesti kļūt kaut nedaudz atklātāki savās publikācijās, par ko mums, protams, ir prieks.


Sludinājums

Gunāram
07:20 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Visu cieņu Jums Gunār. Kā tur ir ar to staļļu tīrīšana, tad tas varbūt nemaz nav tik vienkārši, un varbūt pat nav viena cilvēka mūžā padarāms, jo to mēslu, laikam,ir sakrājies gana. Bet katrā ziņā mēs gaidām no jums šos brīnišķīgos stāstus par pilsētas vēsturi.
Varbūt būtu vērtīgi Jums uzrakstīt vēsturisku atstāstu par Jauno laiku Liepājas vēsturi.
Tas būtu ļoti interesanti. Lai Jums tur visiem veicās.

Guntis, bijušais kolēģis.

Skaidrojums
20:02 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Gunārs Silakaktiņš ļaunprātīgi izmatojot savas vēsturiskās zināšanas ir mērķtiecīgi un ar iepriekšējo nodomu atracis dārglietu glabātavu un par to saskaņā ar likumu nav samaksājis atiecīgos nodokļus.

Gints
14:26 | 25/05/12
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Silakatiņa kungs, jūs taču ar Kesenfeldu esat miljonāri.Vēl pagājušo mēnesi abi bijāt Madeiras salās(mans pastāstīja).Nu pasakiet, vai ir iespējams godīgam žurnālistam tikt pie tādām naudām?Kā tas var būt,ka Kurzemes vārda kolēģi nopelna 300Ls, bet Silakaktiņš ir tik bagāts?

Nekā Personīga
08:06 | 25/05/12
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

irLiepāja ir mūsu TV3 nekā personīga!! ..paldies

Benita, Austrālijā
08:37 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

man ļoti patīk irLiepāja labāk nekā Kurzemes Vārds...

Tute
09:07 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Hm, iR Liepaja ir mans beidzamā laika patīkamākais atklājums.

ir liepajai
09:14 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

JA neizmantosiet irliepaja politiskiem mērķiem un pašvaldību vēlēšanu kampaņai tad visu cieņu.... bet diez vai tā būs, tāpēc ne vienmēr varu jūsu viedoklim un rakstiem piekrist.

av
14:26 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

piekrītu komentāram ir liepajai

3X3
10:14 | 25/05/12
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Gribējās tieši to arī teikt. Es pieņemu, ka Kesenfelda kungs arī nākamajā domē vēlas būt un visticamāk būs, bet būtu jauki, ja šis portāls saglabātos kā medijs ar raksturu un būtu ilglaicīgs. Saturiski jā, uzsvars uz domes nedienām sāk nogurdināt. Ar lielāku prieku un baudu gaidu kārtējās reportāžas un Gunāra stāstus.

Skumjais
15:22 | 25/05/12
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Izskatās, ka liepājnieki joprojām grib dzirdēt tikai vienu viedokli, to, ko propagandē Komunists jau gadiem.

Skumjajam
08:04 | 26/05/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Slikti orientējaties politikā! G.Silakaktiņu pazīstu sen kā skolotāju ----ieinteresēja jebkuru palaidni ! " Komunists"??? Bijušie " komunistiņi" sēž siltos krēslos , ieguvuši uzņēmumu akcijas par "sviestmaizi",sēž valdībā.
Varbūt es esmu vienīgais gadījums---ne oktobrēns, ne komjaunietis, PSKP biedrs.
Gunār, lai Jūs neietekmē rupjie komentāri! Stāstiet, rakstiet! Gaidām mums nezināmos vēst. faktus par Liepāju! Gaidot rīta kafiju, pirmais---ieskatīties irliepaja. PALDIES visam mazajam kolektīvam !!!

slavētājiem
22:06 | 26/05/12
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Vienaldzīgs šis vss! Jo apakšā tikai intereses, nevis ilgas pēc patiesības, kā visiem citiem portāliem.
Nebūsim tik naivi.
Nevienas portāls cilvēku netikumus nav mazinājis, tikai vairojis.
Un šis ir īpaši tendēts uz "pretinieka sagrāvi".
Kas te var būt objektīvs?

:)
16:52 | 28/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

frāze "kā visiem citiem portāliem" mani sasmīdināja

to slavētājiem
08:40 | 27/05/12
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Nu nekādīgi negribētu piekrist , ka visi portāli cilvēku netikumus ir vairojuši. Viss atkarīgs no mēdija mērķiem un redakcionālās autonomijas. Man grūti pilnībā spriest par irliepajas redakcionālo atkarību vai neatkarības. Bet vairāk vai mazāk pazīstot cilvēkus,tai skaitā Ivaru, kuri veido šo Seska dinastijai nepatīkamo pilsētas mēdiju, sliecos tomēr ticēt, ka šim portālam ir nākotne. Par argumentu tam varu minēt Ivara darbaspējas, nekaunīgo neatlaidību, un Liepājā jau daudz paveikto, vēsturisko ēku atjaunošanā un citās jomās. Gribētu ļoti ļot cerēt, ka šis portāls papildinās to labo darbu skaitu, kuru Ivars jau Liepājā ir veicis. Novēlu “kesim” vairāk diplomātijas un vēl tādus draugus kā Silakaktiņu.

liepajniece

Kurzemnieks
16:30 | 27/05/12
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

KV ir talantīgi žurnālisti, un tā īpašnieki lielākoties ir paši žurnālisti. Bet, diemžēl, bijušās komunistiskās partjas slīpētā funkcionāra Remessa gādībā tika panākta situācija, ka visās būtiskākās lietās īpašnieki žurnalisti faktiski tika napgrūtināti ar būtisko informāciju par finansiāliem un politiskās pronstitūcijas lēmumiem . Tā rezultātā, Remess ar saviem pietuvinātajiem, iespējams, faktiski kļuva par reālo ši mēdija īpašnieku un patiesā labuma guvēju. Kāda šeit var būt runa par ētisku biznesu, ja aptuveni kādus 80% peļņas pēdējos gadus gūti no Seska vadītās pašvaldības un tās kapitālsabiedrību finansiālām piešpricēm. Liela daļa no šī piešpricēm, ir pateicība Remessim par nepatīkamās informācijas( dažreiz pat kriminālrakstura informācijas) noklusēšanu,

to LU
15:40 | 27/05/12
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

tādā gadījumā KV jāklapē ciet - nedz biznesa, nedz žurnālistikas. domes dotācijas, skrīveru saldumi un bēru sludinājumi!

LU
14:58 | 27/05/12
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Ja kāds mēdijs ( potrtāls irliepaja) nepelna naudu, bet,acīm redzot, dzīvo no Kesenfelda kunga dotācijām, tad galu galā šāds mēdijs (irliepaja), ir uzskatāms par nētisku. Tikai savienojumā ar kvalitatīvu žurnalistiku un biznesa ētikas principiem mēdijs var būt uzkatāms par ētisku. Tas ir galvenais princips, protams, bez šī principa ir vēl daudzas citas pazīmes un nianses, lai runātu par ētisku vai neētisku mēdiju.

Skaidrojums
17:25 | 27/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Gunārs ir diplomāts un tāpēc runā tik tēlaini. Kesenfelds būtu teicis stipri lakoniskāk. Papriekšu vismaz politiskā mēslainē jāaizsūt Sesks, bet pēc tam varētu portāls pievērsties daudz patīkamākām tēmām, piemēram, Šekspīra cienīgām apcerēm utt

:)
16:54 | 28/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

medijs raksta bez garumzīmes. Citādi tāda mēdīšanās vien sanāk.

jauksportaals
11:52 | 30/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ļoti jauks alternatīvs portāls. Interesanti salīdzināt ar liepajniekiem.lv un it sevišķi patīk video stāsti par Liepājas vēsturi, tādas lietas uzzināt citur nevar. Būtu lieliski, ja Kesenfelds ieguldītu savus līdzekļus Liepājas tūrisma attīstībā.

kurmitis
23:24 | 30/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pagaidam tikai pozitivu redzu -ir jābut kautkam paralēli liepajniekiem., vienkarši vēlu kļut populārākiem ...lai izdodas

Arvīds
11:33 | 07/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

,,Ir,, ir kārtīgs un izdevies Ir!
Gribētos kaut ko vairāk uzzināt par Kungu ielas vienādajām mājām. Esmu tur kādas divas nedēļas dzīvojis 44. gada rudenī pirms aizbraukšanas uz Vāciju.
Arvīds

Arvīdam
13:17 | 07/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Arvīds laikam domā "Tris māsas"- Kungu ielu 15;17;19? Silicku īpašumu?

Arvīds
13:57 | 08/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tieši tā ,,Trīs māsas,, .

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki