Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Egils Trušēlis: Esmu par ilgtermiņa mērķiem futbolā


atlikušas 250 zīmes


Egils Trušēlis: Esmu par ilgtermiņa mērķiem futbolā (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 20. septembrī, 2018 | BIRKAS: futbols , FK Liepāja , Futbola akadēmija , Futbola skola , Egils Trušēlis
Izdrukāt Ziņot
Liepājas futbola skolas un Futbola akadēmijas direktors Egils Trušēlis.
Liepājas futbola skolas un Futbola akadēmijas direktors Egils Trušēlis.
FOTO: irliepaja.lv

Turpinot sarunu par tēmu "Kurp ej, Liepājas futbol?", piedāvājam Liepājas Futbola skolas un Futbola akadēmijas direktora Egila Trušēļa viedokli.

"Mana darbības sfēra iepriekš, šobrīd un turpmāk ir viss, kas saistīts ar bērnu un jauniešu futbolu pilsētā, ar spēlētājiem, kas nākotnē nesīs Liepājas un Latvijas vārdu pasaulē," sarunas ievadā saka skolas un akadēmijas vadītājs.

Kāda, jūsuprāt, ir šābrīža situācija futbolā un uz ko tā virzās?
Futbols šobrīd ir atjaunināšanās procesā. Latvijas futbolam priekšā stāv būtiski lēmumi, kas ilgtermiņā atstās jūtamu ietekmi uz futbola attīstību valstī, arī uz to kā tiks veidots Liepājas futbolista attīstības ceļš.

Viens no tādiem lēmumiem ir plaši apspriestais "leģionāru limits", kura ilgtermiņa mērķis ir uzlabot Latvijas komandu un izlašu konkurētspēju Eiropas līmenī. Lēmuma "medaļas otra puse" ir tāda, ka īstermiņā jaunajiem spēlētājiem būs vēl grūtāk izcīnīt vietu profesionālā futbolā. Šo tendenci mēs jau novērojam pēdējo divu sezonu laikā, kad pieaugot klubu finansiālajām iespējām un ambīcijām, samazinās jauno spēlētāju īpatsvars virslīgas čempionātā.

Nedomāju, ka tuvāko sezonu laikā šī tendence mainīsies. Tas savukārt liek Futbola akadēmijām meklēt jaunus ceļus, kā sagatavot vietējos spēlētājus konkurētspējīgākus.

Ilgtermiņā vietējie spēlētāji un Latvijas futbols kopumā iegūs, jo prasības, konkurence un spriedze par vietu komandā būs pietuvinātāka tai, ar ko spēlētāji potenciāli saskarsies Eiropas top līgās.

Kas attiecās uz spēlētāju attīstību Liepājā, "FK Liepāja" nākamā gada ambīcijas, finansiālās iespējās, galvenā trenera izvēle un komandas komplektācija atstās ietekmi uz to, kā Futbola akadēmija organizēs savu darbu, tomēr šī ietekme būs neliela. Šobrīd strādājam pie tā, lai paplašinātu savu sadarbības partneru loku un nodrošinātu spēlētājiem vairākus profesionālās attīstības ceļus. Galu galā vēlamies redzēt Liepājas meistarkomandā spēlējam vietējos spēlētājus, nevis tāpēc, ka tas viņiem "pienākas", bet gan tāpēc, ka viņi ar savu sniegumu to ir nopelnījuši. Tādā gadījumā mūsu spēlētāji būs interesanti arī citām komandām un viņu profesionālās izaugsmes iespējas būs plašākas.

Kāda šajos apstākļos būs Futbola akadēmijas nākotne?
Kā jau minēju, viens no mūsu darbības mērķiem tuvākajiem gadiem ir aizpildītu plaisu, kas veidojas starp piedāvājumu – akadēmijas spēlētāju līmeni – un pieprasījumu, kāds spēlētājs šobrīd ir vajadzīgs profesionālam futbolam. Šī plaisa pēdējo divu gadu laikā ir palielinājusies, mazāk jaunajiem spēlētājiem tiek dota iespēja spēlēt virslīgā, jo pieaudzis spiediens uz īstermiņa rezultāta gūšanu, kas atstāj mazāk iespēju jaunajam spēlētājam kļūdīties. Ienākot meistarkomandā, viņiem ir jābūt gatavākiem dot pienesumu komandas spēlei jau kopš pirmās dienas, nekā tas bija 2014. gadā. Mūsu darbā tas liek uzdot jautājumu, kā mēs varam palīdzēt spēlētājam sagatavoties prasībām un spriedzei, kas viņu sagaidīs profesionālā futbolā.

Šā gada laikā esam ievērojami uzlabojuši akadēmijas jauniešu treniņu apstākļus un atbalstu, ko viņiem sniedzam. Uzdevums nākamajam gadam būs nodrošināt viņiem sacensību programmu, kas ir pietuvinātāka profesionāla čempionāta prasībām. Esam uzsākuši pārrunas ar "FK Karosta" par plašu sadarbību un mērķiem nākamajā gadā, ar nosacījumu, ja komanda iekļūs Latvijas 1.līgā. Tādā gadījumā Liepājas jaunajiem spēlētājiem būs nodrošināta vide, kur augt, gatavojot sevi nākamajiem izaicinājumiem.

Un tomēr – leģionāri vai pašu audzināti spēlētāji?
Tas, kāpēc Liepājas meistarkomandā ir tik daudz leģionāru, saistīts ar kluba vadības izpratni par to, kā sasniegt uzstādītos mērķus, piemēram, čempionu titulu un veiksmīgu spēlēšanu Eiropas kausos. Un noteikti bija plānots, ka tas dos labākus rezultātus, nekā tas patiesībā notiek.

Mans personīgais viedoklis ir, ka, vairāk orientējoties uz ilgtermiņa mērķiem, daudz pacietīgāk strādājot ar mūsu pašu spēlētājiem un ieguldot vairāk līdzekļus mūsdienīgas spēlētāju sagatavošanas sistēmas izveidē, mēs ilgtermiņā spētu sasniegt gan ilgtspējīgus sportiskos rezultātus, gan attīstībai nepieciešamo finanšu stabilitāti.

Kā prakse rāda, sportisko rezultātu ir iespējams sasniegt ar dažādiem biznesa modeļiem. Jautājums vairāk ir par to piemērotību mūsu apstākļiem un par ilgtspējību.

Liepājas futbola atbalstītājs ir prasīgs un grib redzēt komandu ne tikai uzvaram katru spēli, bet arī darām to ar Liepājas futbola audzēkņiem. Tas nozīmē, ka uz Liepājas meistarkomandu vienmēr tiks izdarīts fanu spiediens, lai komandā spēlētu vietējie. Šāds atbalsts, mūsu motivē un darbu padara vēl patīkamāku.


Sludinājums

Kkkk
07:31 | 20/09/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Par kādu futbola akadēmiju viņš runā? Tagad katru pulciņu atļauj saukt akadēmijas vārdā? Ja šis kungs futbola skolu vada tikpat bezjēdzīgi, kā runā šajā intervijā, tad nav brīnums, kāpēc situācija ir tāda, kāda tā ir. Bet es tomēr nesaprotu, kādā sakarā futbola skolai liek taisnoties par futbola kluba lēmumiem. 2 pilnīgi atšķirīgas organizācijas.

Ļoti labi
10:07 | 20/09/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Taisnoties?! Kam gan vēl varētu būt profesionāls un kompetents viedoklis par futbolu, ja ne jauno futbolistu audzinātājam?

Patria
08:01 | 20/09/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Galvenais, lai apple portatīvais uz galda

Tauta
11:04 | 20/09/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Reāls ampelmanis

Riktīgais
14:50 | 20/09/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Šitas puika, diez ar savulaik kāda pareiza Liepājas onkuļa meitai uzkāpis, vai tomēr kādam dēlēns, tādos amatos jau tāpat vien netiek, arī kā izcilu Liepājas futbolistu viņu neminos, kad futbola jomās strādās profesionāļi, ex-futbolisti (Liepājas) kuriem ir saprašana par Liepājas futbola virtuvi, pieredze, kuru var nodot jaunajai paaudzei, tad varēs sākt ticēt, šobrīd pietiek savulaik noprecēt mēra meitu, un amats rokā!

juriiitis
09:21 | 21/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ar šo runāt ir pilnīgi bezjēdzīgi. Sporta skolai pat nav vienoti standarti, katrs treneris trenē kā māk.

Niks
10:27 | 21/09/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Komentētāju līmenis ar katru dienu degradējas aizvien vairāk. Drīz neviens vairs negribēs neko publiski teikt un arī rādīties, lai negāztos samazgu spaiņi pār viņu un viņu ģimenes locekļu galvām. Bet tāds laikam šī laikmeta mērķis- lai visi būtu klusi un nemanāmi.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki