Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

FK "Kurši" sezonu atklāj ar uzvaru Kurzemes derbijā


atlikušas 250 zīmes


FK "Kurši" sezonu atklāj ar uzvaru Kurzemes derbijā

Autors: Kaspars Klamers
Svētdienā, 20. septembrī, 2015 | BIRKAS: Kurši , florbols , LOC
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Mārtiņš Sīlis

Sestdien uz Liepājas Olimpiskā centra parketa, vairāk kā 300 atbalstītāju priekšā pēc trīs mēnešu pārtraukuma atgriezās "Elvi" florbola līgas čempionāts.

Sezonas atklāšanas spēle, visai intriģējoša – FK "Kurši" pret "Talsi/Krauzers" komandu.

Jau spēles sākumā visai pārliecinoši savu spēli viesiem no Talsiem uzspieda Liepājas FK "Kurši" komanda, daudz biežāk par atbraukušajiem ciemiņiem kontrolējot bumbiņu un apdraudot pretinieku vārtus. Nelielais, bet tomēr jūtamais pārsvars laukumā atspoguļojās arī uz spēles rezultāta tablo, pēc spēlētām piecām minūtēm tas vēstīja – 2:0 par labu mājiniekiem. Vispirms šīs sezonas komandas pirmos vārtus guva Kaspars Klamers, bet mirkli vēlāk rezultātu dubultoja Ričards Dēvits. Nedaudz vēlāk pirmo ierakstu "Elvi" florbola līgas čempionātā veica FK "Kurši" komandas jaunieguvums Aivars Dēvics, tiekot noraidīts uz divām minūtēm par nepareizu grūšanu. Lai gan liepājnieki skaitlisko mazākumu izturēja, deviņas sekundes pēc atgriešanās laukumā pilnā sastāvā, talsinieku spēja gūt vārtus – 2:1. Turpinājumā spēles gaita nedaudz izlīdzinājās un komandas kļuva nedaudz piesardzīgākas. Tuvojoties perioda izskaņai, talsinieku aizsargi nepieskatītu aiz muguras atstāja Kasparu Klameru, kuru lieliski pamanīja Kristaps Ošs-Ervics, asistējot Klameram, izvirzot to viens pret vienu, pagājušās sezonas kapteinis savu darbu paveica nevainojami – 3:1.

Spēles otrais periods liepājnieku komandai iesākās visai amizanti, spēlējot skaitliskajā mazākumā, jo pēc tiesnešu domām komanda esot pārsniegusi atvēlēto laiku starpperiodu pārtraukumā. Arī šo skaitlisko mazākumu FK "Kurši" veiksmīgi un pārliecinoši izturēja. Perioda vidusdaļā vēl vienu reizi liepājniekiem nācās spēlēt mazākumā, taču arī šoreiz tas nesagādāja galvassāpes. Brīdi pēc atgriešanās vienādos sastāvos, ilggadējais komandas spēlētājs Raitis Bušs ar atkārtotu metienu vēlreiz lika kapitulēt "Talsi/Krauzers" vārtsargam Markusam Plūdumam - 4:1. Prieki gan nebija ilgi, jo jau pēc minūtes ar precīzu tālšāvienu izcēlās viesu komandas spēlētājs Krišs Treimanis, atjauninot intrigu spēlē – 4:2. Ja liepājnieki periodu iesāka ar muļķīgu noraidījumu, tad talsinieki pabeidza, Andris Blumbahs pēc tiesneša svilpes raidīja spēcīgu metienu par Mārtiņa Saulīša sargātajiem vārtiem, izpelnoties divas soda minūtes par nesportisku uzvedību.

Trešo periodu abas komandas iesāka ļoti azartiski un apņēmīgi, vairakkārt bīstami apdraudot kā vienus, tā otrus vārtus. Pēc spēlētām sešām minūtēm liepājnieku vārtos bumbiņa pabija divas reizes, bet talsinieku vārtu tīklā viesojās trīs netveram metieni – 7:4. Atlikušajā spēles daļā talsinieki ar dažādām metodēm centās lauzt spēles gaitu taču liepājnieki allaž neitralizēja bīstamos uzbrukumus. Tuvojoties spēles izskaņai "Talsi/Krauzers" vairākkārtīgi mainīja komandas vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāji, tādējādi spēlējot ar viena spēlētāja pārsvaru. Vienus vārtus viesiem izdevās atgūt, kad precīzi meta Ģirts Šķuburs – 7:5. Bet neko vairāk šīs spēles ciemiņiem neizdevās iespēt. Vēl pašā spēles izskaņā, spēlējot skaitliskajā mazākumā, tukšos vārtos precīzi meta vēlāk par spēles labāko spēlētāju atzītais – Oskars Bergmanis, uzstādot beigu rezultātu – 8:5. Jāpiemin, ka šajā spēlē liepājniekiem nevarēja palīdzēt komandas līderis Gints Siliņš un komandas vārtsargs Edgars Rimarenko, bet tas neliedza FK "Kurši" komandai laukumā parādīt kvalitatīvu, atzīstamu sniegumu un izcīnīt uzvaru sezonas atklāšanas spēlē.

Nākošo spēli liepājnieki aizvadīs sestdien, 26.septembrī, kad viesosies pie vieniem no sezonas favorītiem – Lielvārdes komandas. Bet Liepājas Olimpiskā centra arēnā FK "Kurši" atgriezīsies 3.oktobrī, kad pulksten 16, kad nūjas krustos ar
komandu FBK "Valmiera/Via".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki