Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Futbolisti jauno virslīgas čempionātu sāk ar zaudējumu

atlikušas 250 zīmes

Svētdienā, 10. martā, 2019 | BIRKAS: virslīga , futbols , FK Liepāja
Izdrukāt Ziņot

Pērnā gada Latvijas futbola čempionāta bronzas medaļu laureāte RFS svētdien jaunās "Optibet" virslīgas sezonas pirmajā spēlē ar 2:0 (0:0) pārspēja "Liepāju", ziņo LETA.

RFS labā vārtus guva Tomāšs Šimkovičs un Maksims Marusičs.

Pirmajā puslaikā abas komandas daudz taustījās, neveidojot bīstamus uzbrukumus, bet otrā puslaika sākumā liepājniekiem bija izcila iespēja izvirzīties vadībā, taču Danu Spataru no pāris metriem sita garām tukšiem vārtiem. Spēles 70.minūtē otrā laukuma galā no tuvas distances ar galvu bumbu gar vārtu stabu sita RFS uzbrucējs Alēns Kuadio.

RFS vadībā izvirzījās astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Šimkovičs nolika sev bumbu pa sitienam un ar otro pieskārienu no soda laukuma dziļuma trieca to pretinieku cietoksnī. Tas gan mājiniekus neapturēja, un pamatlaika priekšpēdējā minūtē Marušics panāca 2:0. RFS vārtus guva pēc tam, kad Roberta Savaļnieka sitienu meistarīgi atvairīja "Liepājas" komandas vārtsargs Kristaps Zommers, bet pirmais pie atsistās bumbas bija Marušics, ukrainim pieliekot punktu RFS uzvarai.

Šajā mačā pēc gandrīz divu gadu pārtraukuma oficiālajās spēlēs laukumā atgriezās Artūrs Zjuzins, kurš nospēlēja mača noslēdzošo pusstundu.

RFS komanda piesaistījusi ventspilnieku aizsargus Nauri Bulvīti un Vitāliju Jagodinski, bet no "Riga" pārnācis bijušais Latvijas izlases pussargs Artūrs Zjuzins, kā arī Alans Siņeļņikovs un vairāki leģionāri. Tikmēr šajā vienībā vairs nebūs redzams viens no tās līderiem Kaspars Dubra, kurš ir devies leģionāra gaitās uz Kazahstānu, un gruzīns Laša Šergelašvili, kā arī bijušais valstsvienības pussargs Dāvis Indrāns, kurš pārcēlies uz Jelgavu.

Lielas pārmaiņas starpsezonā piedzīvoja arī "Liepāja", jo vispirms tās prezidenta amatu atstāja Māris Verpakovskis, kurš tagad darbojas tieši RFS komandā. Liepājniekiem pievienojušies tādi Latvijā zināmi futbolisti kā uzbrucējs Vladislavs Kozlovs un vārtsargs Kristaps Zommers, kurš pirms tam vairākus gadus spēlēja Itālijas zemākajās līgās, bet komandas rindās vairs nebūs tādu spēlētāju kā aizvadītās sezonas labākais vārtu guvējs Ģirts Karlsons, Leonels Strumija un Verners Apiņš.

RFS pagājušajā sezonā guva trešo vietu, kas tai šogad ļaus debitēt Eirokausos, kamēr "Liepāja" bija ceturtā.