Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jānis Preiss atkal centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli


atlikušas 250 zīmes


Jānis Preiss atkal centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli (3)

Piektdienā, 23. augustā, 2013 | BIRKAS: vindsērfings , jūra , Jānis Preiss , akcija
Izdrukāt Ziņot

Jānis Preiss septembrī ar vējdēli centīsies veikt distanci no Liepājas līdz Gotlandei. Šis būs jau trešais Jāņa mēģinājums pieveikt bargo Baltijas jūru, informē pasākuma organizatori.

Nozīmīgais brauciens, kurā Preiss nolēmis veikt 180 kilometru posmu no Liepājas līdz Slites pilsētai Zviedrijā, notiks no 2. – 9. septembrim, konkrētu dienu izvēloties pēc laika apstākļu atbilstības.

"Jau divas reizes Baltijas jūra nav vēlējusies man ļaut piepildīt šo sapni, taču tas ir tikai vairojis un nostiprinājis manu apņēmību. Tagad esmu gudrāks un ar lielaku pieredzi. Šoreiz pastiprināti pievērsīsim uzmanību prognozētajiem laika apstākļiem, lai neietu iepriekšējo mēģinājumu pēdās, kad uz to nedaudz pievērām acis," sacīja apņēmības pilnais sportists.

Šī būs garākā distance, ko Preiss jebkad ir mēģinājis veikt atklātā jūrā. Ņemot vērā viļņus, kas vējdēli nedaudz novirzīs no kursa, tiek rēķināts, ka J. Preisam kopā būs jāveic aptuveni 200 kilometru distance.

"Šī ir virsotne, ko Jānis cenšas sasniegt jau vairākus gadus. Ne tikai sev, bet visai Latvijai, jo tas ir notikums, kas iedvesmo darīt vairāk, tiekties pēc aizvien jauniem izaicinājumiem. Mēs redzam, cik daudz tas viņam nozīmē. Vēlot veiksmi un izturību, mēs sniedzam Jānim atbalstu, lai nospraustā virsotne tiktu sasniegta," uzsver Roberts Ēķis, brauciena atbalstītāja un sponsora, zīmola "Everest", pārstāvis.

Nesenāko no mēģinājumiem Jānis izpildīja 2010. ada augustā, kad izdevās pieveikt divas trešdaļas no iecerētās distances. Toreiz vējam pastiprinoties līdz 25 metriem sekundē un viļņiem sasniedzot 5 metru augstumu, laika apstākļi kļuva bīstami dzīvībai un vairs nebija piemēroti atlikušās distances veikšanai.


Sludinājums

Būs
13:26 | 23/08/13
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nu tak beidzot ir jāsanāk!

vīķis
14:12 | 23/08/13
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Malacis, Janka! Lai izdodas!

OP
19:33 | 23/08/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

KAPEC WEB KAMERAS IR APSTAJUSAS LAIKA...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki