Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jānis Preiss izcīna 6.vietu pasaules čempionātā "Formula" klasē


atlikušas 250 zīmes


Jānis Preiss izcīna 6.vietu pasaules čempionātā "Formula" klasē (1)

Svētdienā, 04. maijā, 2014 | BIRKAS: Jānis Preiss , vindsērfings
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Latvijas Vindserfinga Asociācija

Azoru salās aizvadīts pasaules čempionāts "Formula" vindsērfinga klasē. Latvijas  un Baltijas čempions Jānis Preiss divpadsmit braucienu summā izcīnīja augsto 6.vietu.

Viņam arī 3.vieta Meistaru grupā (vecumā virs 35 gadiem), informē Latvijas Vindsērfinga asociācijas prezidents Jānis Jēkabsons. Savukārt Raimonds Zelčs Pasaules čempionātā ieguva 1.vietu jauniešu grupā (vecumā līdz 20 gadiem) un 32.vietu kopvērtējumā. Viņam pa pēdām sekoja Kristaps Keidāns, kurš attiecīgi palika 2.vietā jauniešu grupā un 35.vietā kopvērtējumā. Sacensībās startēja 43 sportisti no 17 valstīm.

Preiss, vērtējot savu startu, teica: "Šis ir mans vislabākais sniegums līdz šim Pasaules čempionātos - 6. vieta kopvērtējumā un 3. vieta Master divīzijā. Šim čempionātam biju gatavojies diezgan nopietni, sākot ar treniņnometni Dahabā (Ēģipte), tad ar piedalīšanos Dienvidamerikas čempionātā, pēc tam atkal treniņnometnes Veimutā (Anglija) un Dahabā.  Kā arī šeit ieradāmies nedēļu iepriekš, lai veiktu pēdējos testus."

Preiss arī norādīja, ka čempionātā sasniegto rezultātu sekmēja Ozolniekos ražotās ELK spuras un komanda: "Tas viss bija iespējams pateicoties Kārļa Veidemaņa, "ELK Fins" vadītāja, atbalstam un fanātiskajai ticībai, ka mēs ejam pareizo ceļu, kā arī maniem draugiem un "ELK Fins" testa partneriem."

Jāatzīmē, ka tieši Ross Viljiams no Lielbritānijas ar Latvijā ražoto spuru kļuva par šī gada Pasaules čempionu un argentīnietis Gonsalo Kosta Hovels izcīnīja trešo vietu. Otrajā vietā austrālietis Stīva Alens.

Čempionāts sākās un beidzās ar bezvēja dienām, savukārt pa vidu šīm bezvēja dienām bija 3 lieliskas sacīkšu dienas, kuru laikā dalībnieki veica 12 braucienus. Vējš svārstījās no viegla līdz brāzmaini stipram, kur dažbrīd brāzmās tas sasniedza 30 mezglu stiprumu, kas padarīja sacīkstes sarežģītas un interesantas.

Formulas klase ir viena no ātrākajām, dinamiskākajām un elegantākajām burāšanas disciplīnām, kur vajadzīgs īss un plats dēlis ar vienu spuru. Braukšana notiek glisēšanas režīmā, kas atgādina lidošanu ar vieglu pieskaršanos ūdenim, vēja ātrumam jābūt vismaz 5 metriem sekundē (9 mezgliem). Tajā piedalās profesionāli braucēji, kas pārstāv konkrētu ražotāju. Šobrīd labākais no Latvijas braucējiem šajā disciplīnā ir Jānis Preiss.


Sludinājums

!
15:08 | 04/05/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Malacis!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki