Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jau piektdien Liepājā notiks Olimpiskā diena


atlikušas 250 zīmes


Jau piektdien Liepājā notiks Olimpiskā diena

Trešdienā, 24. septembrī, 2014 | BIRKAS: olimpiskā diena , LOC , handbols , mini handbols
Izdrukāt Ziņot

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus, arī šogad valstī notiks Olimpiskā diena ar devīzi "Iepazīsties – mini handbols".

Olimpiskā diena Liepājā notiks Liepājas Olimpiskajā centrā jau šo piektdien, 26.septembrī, kurā plāno piedalīties vairāk kā 700 bērni no 12 dažādām Liepājas mācību iestādēm. Sākums pulksten 10.

Iepriekšējā gadā Olimpiskā diena Liepājā vienkopus pulcēja 800 skolu audzēkņus un līdzīgs dalībnieku skaits ir plānots arī šā gada pasākuma ietvaros. Vienlaicīgi visās Latvijas "Olimpiskās dienas 2014" norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Rīta vingrojuma komplekss sāksies pulksten 10 un to tiešraidē pārraidīs radiostacija "StarFM". "Olimpiskās dienas 2014" rīta vingrošanas vingrojuma kompleksa mācību materiālu video formātā ir iespējams lejupielādēt LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā "Olimpiskā diena 2014".

Šogad pasākuma devīze Latvijā ir "Iepazīsties – mini handbols". LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers informē, ka "šogad pasākums nedaudz atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo interesi iesaistīties organizēšanā ir izrādījusi Latvijas Handbola federācija, tāpēc šajā gadā "Olimpiskās dienas" vadlīniju pamatā būs handbols. Turpmāk katru gadu dalībniekus iepazīstināsim ar kādu no Olimpiskajiem sporta veidiem. Šogad iepazīsim ļoti interesantu spēli – mini handbolu, kas noteikti radīs papildus interesi par Olimpisko sporta veidu – handbolu".

Izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, zīmējumu un domrakstu konkursos, kā arī visi kopā izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu "Ko es zinu par handbolu?".

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji "Olimpiskās dienas 2014" norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos Olimpiskās dienas pasākumos un sacensībās, satiekot Olimpiešus un piedaloties Olimpiskajā izziņas procesā.

"Olimpiskās dienas 2014" pasākumi būs bez maksas, kurā visiem dalībniekiem pasniegs Starptautiskās Olimpiskās komitejas 2014.gada sertifikātus un piemiņas veltes. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu, sponsoru un atbalstītāju speciālbalvas.

Uzziņai:
– "Olimpiskā diena" ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
– LOK "Olimpisko dienu" rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.
– Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākot ar 2008.gadu "Olimpiskās dienas" dalībniekiem, paralēli sporta aktivitātēm, ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs

Mārtiņš Sīlis, LOC Mārketinga vadītājs


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki