Jūrmalā sākusies Alekseja Širova organizēto turnīru sērija, kas startēja ar Latvijas atklātajiem čempionātiem blicā U-10, U-14 un amatieriem. Labas sekmes arī Liepājas šahistiem.

Atklātajās amatieru sacensībās piedalījās 32 dalībnieki no četrām valstīm, pārsvarā, protams, Latvijas. Pēc deviņām kārtām pirmās trīs vietas ieņēma starptautiskie meistari Rolands Bērziņš (2295), Džonatans Karlsteds (Vācija, 2376) (abiem pa 7,5 punktiem) un Vladimirs Svešņikovs (2384) – 7. Taču, tā kā starptautiskie meistari nevar tikt uzskatīti par amatieriem, Latvijas čempiona titulu izcīnīja WGM Ilze Bērziņa, kas kopvērtējuma bija piektā, bet sudraba medaļu saņēma liepājnieks Arkādijs Kovaļevskis (2174) – 5,5 punkti.

U-10 blica čempionātā piedalījās 15 dalībnieki, no kuriem astoņi bija mūsu valsts pārstāvji. Zelta medaļu saņēma ārpus konkurences startējošais kazahs Aldija Ansads, bet Latvijas šahistu vērtējuma labākie bija Miķelis Vingris. Vicečempiona titulu izcīnīja liepajnieks Markuss Bērziņš (7 punkti n 9).

Detalizētāka informācija par sacensībām un citu liepājnieku sniegumu atrodama sahafederacija.lv.