Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krimas dēļ Preisam liedz prēmiju par sasniegumiem sportā


atlikušas 250 zīmes


Krimas dēļ Preisam liedz prēmiju par sasniegumiem sportā (7)

Otrdienā, 29. novembrī, 2016 | BIRKAS: Jānis Preiss , vindsērfings
Izdrukāt Ziņot
Jānis Preiss Gotlandē.
Jānis Preiss Gotlandē.
FOTO: publicitātes

Nacionālā sporta padome šodien pieņēma lēmumu naudas balvu par augstiem sasniegumiem sportā nepiešķirt Latvijas Zēģelētāju savienības sportistam Jānim Preisam.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, federācija rosināja balvu Preisam piešķirt par 2015.gada PČ izcīnīto otro vietu "Formula Windsurfing" klasē.

Neskatoties uz šo ierosinājumu, naudas balvas piešķiršana Preisam netika atbalstīta, ņemot vērā viņa dalību sporta sacensībās "Russian Formula Windsurfing European Cup", kas notika šī gada septembrī Krievijas prettiesiski anektētajā Krimā.

Padomes ieskatā šāda sportista rīcība ir pretrunā Latvijas nostājai Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos, saskaņā ar kuru Krimas Autonomā Republika tiek uzskatīta par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu.

Tāpat sportists nav ievērojis Ukrainas normatīvos aktus, saskaņā ar kuriem iebraukt okupētajās Ukrainas administratīvajās teritorijās atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem, likumā noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju.

Kā ziņots, Nacionālā sporta padome šodien atbalstīja 207 naudas balvu piešķiršanu sportistiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam par izciliem sasniegumiem sportā 2015.gada nogalē un 2016.gadā.

Kopumā naudas balvās paredzēts izmaksāt 974 364 eiro, nepieciešamo finansējumu rodot no Izglītības un zinātnes ministrijas iekšējām rezervēm. Turklāt šogad naudas balvas tiek piešķirtas arī ārzemju treneriem, kas trenē Latvijas sportistus. Plānots, ka Ministru kabinetā jautājums par naudas balvu piešķiršanu tiks skatīts 6.decembrī.


Sludinājums

HH
13:25 | 29/11/16
ZIŅOT
(-13)
(20)
+

Pareizi,nav ko braukt uz okupētām teritorijām.

HH
13:25 | 29/11/16
ZIŅOT
(-11)
(20)
+

Pareizi,nav ko braukt uz okupētām teritorijām.

tauta
14:02 | 29/11/16
ZIŅOT
(-11)
(12)
+

brivs cilveks var braukt kur grib!!!!!!

vilis
15:49 | 29/11/16
ZIŅOT
(-5)
(18)
+

Braukt jau var, bet ne jau pārstāvēt mūsu valsti visas pasaules neatzītā, okupētā teritorijā. Kauna traips visai valstij, tikai tāpēc, ka viņš jūtas kā brīvs cilvēks...

Paurupe
14:15 | 29/11/16
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Nemīz pret vēju!

Apače Sarkanais Deguns
00:15 | 30/11/16
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

Nebūtu šis čigliņš braucis uz Krimu, liela daļa liepājnieku vispār nezinātu par šāda zelētāja eksistenci, kāpēc vispār kaut kādiem zelētājiem jādod prēmijas, tad jau bomzīšu dzīvesveids, kas pie Kurzemes klaiņo, arī jāprēmē, tas arī sava veida sporta veids

op
14:13 | 30/11/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

krimnas:)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki