Latvijas U-18 izlase sestdien "Arēnā Rīga" dramatiskā spēlē ar 68:72 zaudēja Horvātijas vienaudžiem Eiropas čempionāta (EČ) pusfināla spēlē, ziņo BNS.

Turnīra noslēgumā svētdien mūsējie cīnīsies par bronzas medaļām.

Nikolaja Mazura trenētā izlase otrajā ceturtdaļā atradās vadībā ar 12 punktiem, taču pārsvaru izsēja un pēdējā ceturtdaļā ar 12 punktiem jau bija iedzinējos. Mača izskaņa tomēr bija dramatiska, jo pēdējā minūtē horvātu pārsvars bija tikai divi punkti, taču noķert pretiniekus mājiniekiem neizdevās un Horvātijas U-18 izlase otro gadu pēc kārtas spēlēs EČ finālā, kur pērn uzvarēja.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 18 gūtiem punktiem bija Ivars Rihards Žvīgurs, bet Anžejs Pasečniks guva 17 punktus. Horvātijai 16 punktus guva Paolo Marinelli.

Latvijas izlasei spēli sāka veiksmīgāk, izvirzoties vadībā ar 7:2, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza esot priekšā ar pieciem punktiem - 23:18. Otrajā ceturtdaļā pārsvaru izdevās palielināt un divas reizes Latvijas U-18 izlase atradās priekšā ar 12 punktiem (34:22 un 39:27). Uzbrukumā veiksmīgi darbojās Pasečniks, kurš regulāri guva punktus, un vairākas veiksmīgas epizodes izdevās arī Žvīguram un Rolandam Šmitam, tāpēc atpūtā ejot Latvijas izlase spēja saglabāt pārsvaru 39:30.

Diemžēl pēc atpūtas notikumi laukumā krasi mainījās, jo Horvātijas izlase, izmantojot ātrus uzbrukumus, rezultātu samazināja un pirms pēdējās ceturtdaļas jau atradās vadībā ar 50:48. Mājiniekiem arī pēdējās ceturtdaļas sākumā pagalam neveicās ar pretinieku groza apdraudēšanu, bet Horvātija turpināja ar apskaužamu precizitāti uzbrukt, panākot 60:48 savā labā.

Latvijas basketbolisti tomēr spēja atrast iekšējās rezerves un atspēlēties, trāpot gan tālmetienu, gan veiksmīgi uzbrūkot Žvīguram. Nepilnas divas minūtes pirms beigām Horvātija atradās vadībā vien ar diviem punktiem (65:63), taču tad strīdīgā situācijā viņi trāpīja tālmetienu, lai gan no malas izskatījās, ka ir nostaigāts. Latvijas izlasei 23 sekundes pirms beigām pēc Kristapa Gludīša tālmetiena izdevās atjaunot divu punktu deficītu (68:70) un tikt pie vēl viena uzbrukuma, taču otrreiz Gludītis no trīspunktu līnijas bija neprecīzs, savukārt Horvātija uzvaru nostiprināja ar diviem soda metieniem.

Svētdien plkst. 18.30 spēlē par bronzas medaļām Latvijas U-18 basketbolisti tiksies ar Spānijas izlasi, kas otrā pusfināla cīņā ar 75:77 zaudēja Turcijai. Latvijas un Spānijas izlases jau spēlēja pirmajā grupu kārtā Liepājā, kad ar 66:61 uzvarēja čempionāta saimnieki.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā Latvija ar 71:54 pārliecinoši uzvarēja Lietuvu. Savukārt grupu turnīros Latvijas izlase guva četras uzvaras sešās spēlēs. Pirmajā kārtā tika pārspētas Bulgārijas un Spānijas izlases, bet zaudēts Itālijai, savukārt otrajā grupu kārtā uzvarēta Horvātija un Anglija, bet zaudēts Turcijai.