Svētdien Liepājā noslēdzās Baltijas zonālā turnīrā Liepājas posms. Tajā ar 7 punktiem no 9 uzvarēja Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko ( 2624), kurš ieguvu pirmo vietu arī trīs posmu summā.

Viņš tādējādi arī ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu, kas nākamgad notiks Hantimansijskā (Krievija).

Klasiskā šaha sacensībās viesnīcā "Amrita", kurās piedalījas Baltijas valstu 24 gandrīz visi vadošie šahisti, otro vietu ar 6,5 punktiem izcīnīja Šarūns Šuļskis (Lietuva, 2507), bet pa 5,5 punktiem ieguva un attiecīgi nākamās vietas ieņēma Otomārs Ladva (Igaunija, 2498), Kaido Kulaotss (Igaunija, 2555), Pauļus Pultināvičs (Lietuva, 2422), Vitālijs Samoļins (2400), Artūrs Neikšāns (2567), Tomass Laurušas (Lietuva, 2465) un Vidmantas Mališauskas (Lietuva, 2432).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Triju posmu kopvērtējumā Kovaļenko ieguva 52 punktus, Neikšāns – 38, Šuļskis – 34, Laurušas – 33, bet Ņikita Meškovs (2540) – 28.

Baltijas zonālā turnīra (kas reizē ir arī FIDE prezidenta Kirsana Iļumžinova kausa izcīņa) katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājs saņem 2500, bet 12.vietas ieguvējs – 200 eiro. Atkarībā no izcīnītās vietas, dalībniekiem pienākas no 2 līdz 20 punktiem. Tas šahists, kuram ir vislielākā punktu summa triju posmu kopvērtējumā, iegūst ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu, kas notiek reizi divos gados.

Igors Kovaļenko tajā spēlēs jau trešo gadu pēc kārtas. Pirmajā reizē viņš kvalificējās no Baltijas zonālā turnīra, otrajā reizē no Eiropas čempionāta (kļuva par kontinenta vicečempionu), bet nu atkal no Baltijas zonālā.

Pasaules kausa izcīņa ir viens no pasaules šaha čempiona izcīņas cikla posmiem. Tajā pēc izslēgšanas principa piedalās 128 spēlētāji. Divi labākie iegūst iespēju piedalīties 2020.gada pasaules čempiona kandidātu turnīrā.