Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas bērni iesaistās "Bērnu vieglatlētikas" programmā


atlikušas 250 zīmes


Liepājas bērni iesaistās "Bērnu vieglatlētikas" programmā

Ceturtdienā, 10. janvārī, 2019 | BIRKAS: Sporta spēļu skola , Maxima , vieglatlētika , Arnis Trankalis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Pagājušā gadā Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) ar veikalu tīkla "Maxima" palīdzību uzsāka bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas "Bērnu vieglatlētika" ieviešanu Latvijā.

Šo programmu, kas palīdz iepazīt un efektīvi apgūt vieglatlētikas pamatus, izmanto jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs. Tajā šobrīd iesaistījušās sporta skolas sešās lielākajās Latvijas pilsētas, tai skaitā arī Liepājā, informē Vieglatlētikas savienības komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

Liepājas sporta spēļu skola ir iesaistījusies programmā "Bērnu vieglatlētika", un, kā atzīst skolas treneris Arnis Trankalis, tā nesusi ļoti pozitīvus rezultātus bērniem. "Liepājas sporta spēļu skolā kopā ar mani "Bērnu vieglatlētika" programmu katru nedēļu apgūst aptuveni 50 bērnu. Lai bērns iesaistītos sporta veidā, viņam par to jārada interese, un šajā programmā izveidotais krāsainais inventārs noteikti palīdz piesaistīt bērnu uzmanību. Dažas no inventārā atrodamajām lietām bērni redz pat pirmo reizi, tāpēc uzreiz ir ieinteresēti ar dažādu spēļu palīdzību to visu izmēģināt," par savu pieredzi stāsta treneris.

Programmas "Bērnu vieglatlētika" mērķis ir radīt prieku, aizrautību un interesi bērnos un jauniešos, nodarbojoties ar vieglatlētiku. To nodrošināt palīdz gan bērniem saistošais inventārs, gan interesantās aktivitātes, kas ļauj vieglāk bērniem izprast vieglatlētikas pamata disciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu. "Bērniem ļoti patīk šajā programmā izveidotais inventārs," novērojis A. Trankalis. "Tas viegli piesaista bērnu uzmanību un ļauj vieglāk apgūt dažādas disciplīnas. Īpaši bērniem patīk krāsainās barjeras, ar ko tiek apgūta lekšana, barjerskriešana un citi vingrinājumi. Tās ik katru treniņu bērni vēlas izmantot, lai trenētos un apgūtu ko jaunu."

Runājot par bērnu sporta attīstību, A. Trankalis atzīst, ka diemžēl bērnu fiziskā sagatavotība vairumā gadījumu ir diezgan zema. "Programma "Bērnu vieglatlētika" ļoti labi palīdz novērot, kuras disciplīnas kuram bērnam padodas labāk, un ar šīs izpratnes palīdzību ir vieglāk tālāk uzlabot bērnu fizisko sagatavotību un apgūt pareizu tehnikas izpildi."

Programmas "Bērnu vieglatlētika" ietvaros šobrīd Latvijā tiek rīkoti arī "Bērnu vieglatlētikas" festivāla posmi visā Latvijā, bet pavasarī norisināsies sezonas noslēguma festivāls. LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs stāsta: "Bērnu vieglatlētikas festivāla reģionu posmos kopā piedalās vairāk nekā 600 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem. Ciešā sadarbībā ar programmas reģionālajiem koordinatoriem ir izdevies sarīkot aizraujošu un sportisku dienu mūsu jauniešiem, kur mūsu galvenais uzdevums ir skolēniem radīt kustību prieku un sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli, turklāt palīdzot apgūt pareizus sporta pamatus. Veiksmīgākās reģionu komandas vienuviet tiksies 15. maijā Rīgā šīs sezonas noslēguma festivālā. Savukārt mēs turpinām aktīvu darbu ar pašvaldībām ar mērķi ieviest Bērnu vieglatlētikas programmu pēc iespējas vairākās mācību iestādēs."


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki