Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas" futbolisti cīnās neizšķirti Kurzemes derbijā

atlikušas 250 zīmes

Svētdienā, 28. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Jānis Ikaunieks , FK Liepāja , futbols
Izdrukāt Ziņot

Iepriekšējās sezonas vicečempione "Ventspils" svētdien "Optibet" Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar "Liepājas" komandu.

Mājiniekiem vārtus guva Pāvels Osipovs, bet viesiem izcēlās Jānis Ikaunieks, ziņo LETA.

Pirmās reālās vārtu gūšanas iespējas bija laukuma saimniekiem spēles otrajā desmitminūtē. Tiesa, rezultātu pirmie atklāja viesi – spēles 32.minūtē Ikaunieks ar tālu soda sitienu pārcēla bumbu pāri sieniņai, tai ielidojot vārtu augšējā stūrī. Ātri vien liepājniekiem bija iespēja dubultot savu pārsvaru, taču Alekša Delgado viegli sisto bumbu tvēra "Ventspils" komandas vārtsargs Ivans Baturins.

Pirmā puslaika otrajā pusē pārsvars piederēja liepājniekiem, bet otrā puslaika pirmajā daļā biežāk bumbu kontrolēja laukuma saimnieki, cīņai saasinoties spēles pēdējās 20 minūtēs.

Spēles 70.minūtē viens pret viesu vārtiem izrāvās Tosins Aijeguns, taču "Liepājas" vārtsargs Valentīns Raļkevičs prasmīgi nospēlēja izgājienā un atvairīja bumbu. Astoņas minūtes vēlāk tomēr ventspilniekiem izdevās pārspēt pretiniekus. Mājiniekiem vārtus guva Pāvels Osipovs, kurš sita no soda laukuma dziļuma, bumbai vārtu priekšā atsitoties pret zemi un ielidojot tīklā.

Mača dramatiskākie notikumi risinājās pamatlaika pēdējā desmitminūtē. Spēles 85.minūtē Sejdina Keitā savā soda laukumā nogāza Aijegunu, kā rezultātā uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. "Pendeli" izpildīja Žoalisons Oliveira, kurš sita pa vidu, Raļkevičam atvairot bumbu. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, komandām nospēlējot neizšķirti 1:1.

Latvijas čempionāta vēsturē šis bija jau 86.Kurzemes derbijs. Līdz šim labāk klājies Liepājas pilsētas komandām, kas guvušas 31 uzvaru, bet "Ventspils" kontā ir 27 panākumi. Vēl 28 reizes spēles noslēgušās neizšķirti.

Šosezon labākas sekmes ir "Ventspils" futbolistiem, kuri iepriekšējā kārtā uzvarēja kopvērtējuma līderi RFS, sagādājot tai pirmo zaudējumu sezonā, kamēr "Liepājai" bija trīs zaudējumu sērija.

Nupat no "Liepājas" galvenā trenera amata tika atbrīvots skotu speciālists Gordons Jangs, bet pagaidām vienības grožus uzņēmies Mareks Zuntners. Neoficiāli tiek runāts, ka komandu varētu pārņemt bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.