Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājnieks Preiss devītais pasaules čempionātā

atlikušas 250 zīmes

Otrdienā, 16. jūlijā, 2013 | BIRKAS: Jānis Preiss , vindsērfings , burāšana , čempionāts
Izdrukāt Ziņot
Jānis Preiss

Latvijas burātājs, liepājnieks Jānis Preiss Horvātijā notikušajā "Formula Windsurfing" pasaules čempionātā (PČ) ieņēma 9. vietu, BNS informējusi Latvijas Vindsērfinga asociācija (LVA).

Viganjas pilsētā notikušajās sacensībās pēc kvalifikācijas braucieniem Preiss bija 5. vietā, bet nākamajos braucienos viņš finišēja 10.,19.,11.,8.,9. vietās, bet pēdējo braucienu uzvarēja ar lielu pārsvaru, kas kopvērtējumā viņam deva 9.vietu. Tas ir Preisa līdz šim labākais rezultāts "Formula Windsurfing" PČ.

Preiss atzina, ka pasaules čempionāts noritēja ideālos laika apstākļos. "Katru dienu pūta termiskais vējš, kas ieskrējās starp klinšu grēdām, radot tādu kā caurvēja efektu ar pilnīgi gludu ūdeni. Braukšana šādos apstākļos bija ļoti ātra, kā arī svarīgi bija izvēlēties pareizu taktiku, jo akvatorija bija ierobežota," pēc sacensībām atzina Preiss.

Atzīstamu sniegumu uzrādīja arī Māris Birzulis, kurš čempionātu noslēdza 27. vietā. Ansis Dāle "Gradmaster" divīzijā ieņēma otro vietu un kopvērtējumā 35.vietu. Vēl no latviešiem Zelta grupā 53.vietu ieņēma Jānis Rencis. Sudraba grupā 12.vietu ieņēma Aleksandrs Ļeontjevs, 14.vietu Kristaps Keidāns, kurš jauniešu vērtējumā bija ceturtais.

Pērn pasaules čempionāts neolimpiskajā "Formula Windsurfing" klasē notika Baltijas jūrā pie Liepājas, kur šogad augustā risināsies Eiropas čempionāts. "Formula Windsurfing" ir universālākais vējdēļu veids, ar kuru iespējams burāt vienlīdz labi gan lēnos, gan ātros vējos. Tas ir īpaši piemērots vidēja līmeņa un pieredzējušiem braucējiem.