Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mackeviča devīto reizi kļūst par Latvijas čempioni skvošā


atlikušas 250 zīmes


Mackeviča devīto reizi kļūst par Latvijas čempioni skvošā

Pirmdienā, 12. novembrī, 2018 | BIRKAS: skvošs , Ineta Mackeviča
Izdrukāt Ziņot

Par valsts čempioni skvošā jau devīto reizi kļuvusi Latvijas vienīgās profesionālās spēlētāja, liepājniece Ineta Mackeviča, informē Latvijas skvošā federācija.

Mackeviča pārliecinoši uzvarēja visas spēles ar 3:0. Tostarp finālspēli ar jelgavnieci Baibu Lulli, kurai čempionāta sudrabs. Cīņā par bronzas godalgu madoniete, Rīgā studējošā Liene Rieba ar 3:0 pārspēja citu jelgavnieci Elīzu Dombrovsku. Pērn B. Lullei bija bronza, savukārt L. Riebai – sudrabs.

Tāpat kā pērn, Latvija izmantoja iespēju nacionālo čempionātu sieviešu Open grupā pieteikt kā nacionālā līmeņa PSA reitinga turnīru ar balvu fondu USD 1000, kas tika sadalīts starp godalgoto vietu ieguvējām. Uzvara Latvijas čempionātā I. Mackevičai ļāva nopelnīt arī vērtīgos PSA reitinga punktus. Pašlaik I. Mackeviča profesionāļu līgā ieņem 69. vietu, kas ir kāpums par 15 pozīcijām kopš iepriekšējā Latvijas čempionāta 2017. gada februārī, kā arī sportistes līdz šim labākais sasniegums.

Open/M1 grupā, kurā tiek izcīnīts čempiona tituls, pirmo reizi finālā iekļuva viens no Latvijas skvoša pionieriem Gunārs Priževoits, kura Latvijas čempionātu kontā ir bronzas medaļas pirmajā un otrajā Latvijas čempionātā skvošā 2003. un 2004. gadā.

Vīriešu Open grupā šogad dalībnieku rekords – 32 spēlētāji, kas katram nodrošināja piecas spēles. Dāmām no 16 pieteiktajām spēlētājām Open grupā startēja 15.
Latvijas čempionāts pulcē spēcīgākos Latvijas skvoša spēlētājus, līdzšinējos čempionus un medaļniekus, kā arī daudzus amatieru skvoša spēlētājus. Medaļas un kausi tika izcīnīti arī amatiergrupās – sievietēm W2 un vīriešiem M2 grupās.

16. Latvijas čempionāts skvošā notika 10., 11. novembrī Rīgā Pepsi skvoša centrā. Čempionāta pamatturnīrā piedalījās 78 spēlētāji – 56 vīrieši un 22 sievietes, bet kopā ar čempionāta dalībniekiem senioru un junioru kategorijās - 148 skvošisti, kas ir visu čempionātu rekords. Jau ziņots, ka 18. februārī par junioru čempioniem skvošā atkārtoti kļuva jelgavniece Elīza Dombrovska un ķekavietis Jānis Plūme.

Latvijas Skvoša federācija (LSF) valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs pauž gandarījumu gan par to, ka Latvijas valsts simtgadē ir izdevies pulcēt lielāko dalībnieku skaitu čempionātā, kā arī to, ka kopā ar spēcīgākajiem pieaugušajiem, tostarp Latvijas izlases dalībniekiem pamatturnīrā startē arī vairāki juniori.

Visi rezultāti apskatāmi šeit.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki