Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pasaules čempionātā vindsērfingā cīnīsies 350 sportisti


atlikušas 250 zīmes


Pasaules čempionātā vindsērfingā cīnīsies 350 sportisti

Trešdienā, 25. jūlijā, 2018 | BIRKAS: vindsērfings , pludmale
Izdrukāt Ziņot

No 4. līdz 12.augustam Liepājas pludmalē norisināsies Pasaules čempionāts vindsērfingā “Techno293” un “Techno293 Plus” klasēs, informē organizatori.

Šī ir bērnu un jauniešu sporta klase, kas ir viena no aizraujošākajām vindsērfinga disciplīnām. Plānots, ka čempionāts pulcēs vairāk nekā 350 sportistus no visas pasaules.

Pasaules čempionāts pulcēs dalībniekus ne tikai no tuvējām kaimiņvalstīm, bet arī no tādām tālām zemēm, kā Ķīna un Peru. 4.augustā paredzēta dalībnieku sagaidīšana, reģistrācija un atklāšanas pasākums. 5.augustā notiks treniņu braucieni, savukārt, sākot ar 6.augustu, līdz pat 11.augustam katru dienu no pulksten 10 vindsērfinga cienītāji, līdzjutēji un visi interesenti varēs baudīt sacensības. pulksten 20 notiks svinīgā čempionāta uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.

"Prieks, ka Liepāja ir kļuvusi par kvalitatīvu un nopietnu starptautiska līmeņa vindsērfinga sacensību norises vietu. 2015. gadā bijām mājvieta Eiropas čempionātam vindsērfingā jauniešiem, bet šogad sīvā cīņā ar ungāru sērfotāju organizāciju ieguvām tiesības rīkot Pasaules čempionātu. Liepāja ir lieliska vieta šādiem čempionātiem un kausiem, jo šeit ir divas būtiskas lietas – vējš un atklāts ūdens. Lai sacensības notiktu, vēja ātrumam jābūt vismaz 5 metri sekundē. Ceram, ka Latvijas klimats mūs nepievils," stāsta Latvijas Vindsērfinga asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Jēkabsons.

2015. gadā, kad Liepāja uzņēma Eiropas vindsērfinga čempionātu, sacensībās piedalījušies 300 sportisti no 26 valstīm. Šogad ir plānots pārspēt šo rekordu. "Ņemot vērā, ka Pasaules čempionāts ir krietni vērienīgāks par Eiropas līmeni, domāju, ka šogad ieradīsies vēl lielāks dalībnieku skaits. Parasti tāda mēroga sacensībās piedalās 350 – 370 un vairāk sportistu. Turklāt šo skaitli var dubultot, jo līdzi brauc gan treneri, gan pavadošās personas un sportisti ir gados jauni – no 11 līdz 16 gadiem," uzsver Jēkabsons.

Latviju Pasaules čempionātā pārstāvēs tādi spēcīgi jauni sportisti, kā Aleksandra Kaupa, kura ir vairākkārtēja Latvijas čempione un 4.vietas ieguvēja pasaules čempionātā Brestā 2015.gadā, Namejs Dreimanis – vairākkārtējs Latvijas čempions un Baltijas Kausa ieguvējs. Jaunie talanti Edijs Bušmanis, Matīss Punte, Rolands Lovnieks un Jēkabs Čeže, kuri ir U15 grupas līderi.

Latvijā ar šo sporta veidu nodarbojas mazliet vairāk nekā 40 gadu, bet Latvijas Olimpiskās burāšanas skolas vadība uzskata, ka vindsērfinga popularitāte Latvijā aug.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki