Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Preisam 18.vieta pasaules čempionātā vindsērfingā

atlikušas 250 zīmes

Preisam 18.vieta pasaules čempionātā vindsērfingā Vindsērfings vējainās Liepājas viļņos

Svētdienā, 26. augustā, 2012 | BIRKAS: vindsērfings , Jānis Preiss , pludmale
Izdrukāt Ziņot

Latvijas sportists Jānis Preiss pasaules čempionātu vindsērfingā "Formula", kas sestdien noslēdzās Liepājā, izcīnīja 18.vietu, raksta aģentūra LETA.

Sacensību noslēdzošajā, sestajā dienā aizvadītajā sestajā ieskaites braucienā latvietis Zelta flotes sacensībās ieņēma 20.vietu, kas summā viņam ļāva pakāpties par vienu pozīciju. Noslēgumā Preiss tika pie 92 punktiem.

Vēl no Latvijas sportistiem Zelta flotē Jānis Rencis ieņēma 31.vietu, Ansis Dāle un Māris Birzulis ierindojās attiecīgi 44. un 45.vietā, bet Kristaps Vītols sacensības noslēdza 48.pozīcijā.

Tikmēr neveiksmīgi sacensības turpinājās līdzšinējam līderim Daganam Amonam no Izraēlas, kurš brauciena laikā salauza spuru un bija spiests atgriezties krastā. Mainot spuru, Arnons nespēja savaldīt emocijas un savainoja sevi uz ļoti asās spuras. Līdz ar to viņš kopvērtējumā atkrita uz 17.pozīciju.

Tikmēr par uzvarētāju kļuva trīskārtējais Eiropas čempions Ross Vilijamss no Lielbritānijas, kurš tika pie septiņiem punktiem. Viņam ar 12 punktiem sekoja desmitkārtējais pasaules čempions Stīvs Alens no Austrālijas, bet trešais ar 17 punktiem bija Pržemislavs Mjaržinskis no Polijas, kurš iepriekš šomēnes tika pie bronzas Londonas olimpisko spēļu sacensībās burāšanā RS-X klasē.

Vēl jāpiebilst, ka Sudraba flotē, kurā startēja sportisti, kas pēc kvalifikācijas bija 55.vietā un zemāk, sudraba godalgu izcīnīja Latvijas sērferis Ričards Omanbriedis.

Tikmēr sieviešu konkurencē piekto vietu izcīnīja Latvijas sportiste Marta Ozola, kuras kontā bija 21 punkts.

Vēl no latvietēm desmito un 11.vietu 12 dalībnieču konkurencē ieņēma Vita Matīse un Marta Luīze Averčenko, tomēr viņas pēdējos braucienos nemaz nestartēja.

Savukārt par pasaules čempioni ar septiņiem punktiem kļuva poliete Agņeška Petrasika, bet pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma viņas tautietes Maja Dzjarnovska un Agņeška Bilska.

Kā ziņots, pasaules čempionātā, kas Latvijā notika pirmo reizi, sacentās 122 sportisti no 23 pasaules valstīm. Pasākumā piedalījās labākie pašmāju braucēji, kā arī pasaules labākie vindsērfinga speciālisti no Austrālijas, Brazīlijas, ASV, Francijas, Izraēlas un citām pasaules valstīm.

Liepāja cīņu par vindsērfinga pasaules čempionāta rīkošanu sāka pirms četriem gadiem, laika gaitā pierādot savas priekšrocības un iespējas, salīdzinot ar Sanfrancisko, Melburnu un citām vējdēļošanas vietām pasaulē.

Pagājušajā gadā Liepājā tika aizvadīts Eiropas čempionāts šajā pašā vindsērfinga klasē, kurā piedalījās 98 sportisti.

Vindsērfinga "Formula" klase ir universālākais vējdēļu veids, ar kuru iespējams burāt vienlīdz labi gan lēnos, gan ātros vējos. Tas ir īpaši labi piemērots vidēja līmeņa un pieredzējušiem braucējiem.