Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Remonta laikā būs pieejamas citas izglītības iestādes


atlikušas 250 zīmes


Remonta laikā būs pieejamas citas izglītības iestādes

Trešdienā, 30. augustā, 2017 | BIRKAS: remonts , bērnudārzs Dzintariņš , UPTK , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Šonedēļ notika vecāku sapulce bērnudārza "Dzintariņš" mazākās grupiņas vecākiem ar Izglītības pārvaldes vadītājas Kristīnes Niedres-Latheres piedalīšanos.

Tā tika rīkota, lai vēlreiz sniegtu precīzu informāciju par gaidāmajām pārmaiņām dēļ uzsāktajiem remontdarbiem, kā arī noskaidrotu vecāku vēlmes par pagaidu vietām mazuļiem citās izglītības iestādēs, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā informēja bērnudārza vadītāja Maija Korņējeva, visi bērnu vacāki ir apzināti, piedāvājot vietas citās izglītības iestādēs vai arī respektējot vecāku vēlmi paturēt pašus mazākos bērnus mājās līdz pirmā korpusa remonta beigām novembrī.

119 pirmsskolas vecuma bērni vecumā no 5 līdz sešiem gadiem ir nodrošinātas telpas ar ēdināšanu un gulēšanu A. Puškina 2. vidusskolas telpās, no kurām mācību process šajā mācību gadā pārcelts uz 8. vidusskolu dēļ plānotās modernizācijas. Lai vecākiem nevajadzētu vairākus bērnus vest uz dažādām izglītības iestādēm, skolā vietas nodrošinātas arī šo bērnu brāļiem un māsām, kuri apmeklēja bērnudārzu.

60 bērnu vecāki ir piekrituši uz remonta laiku līdz novembrim vest bērnus uz citiem tuvākajiem pilsētas bērnudārziem, bet 45 pagaidām pieskatīs bērnus mājās vai arī saglabās vietas privātajos bērnudārzos.

Bērnudārzā "Dzintariņš’’ vasaras periodā bija pārtraukums, lai veiktu visus nepieciešamos apsekošanas, izmērīšanas un sagatavošanās darbus projektam "Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē "Dzintariņš"", kas paredz ēkas siltumizolācijas remontu bojājuma vietās, ēkas jumta, cokola, pagraba pārseguma siltināšanu, ārsienu atjaunošanu, energoefektīvu logu un ārdurvju nomaiņu un apkures sistēmas pārbūvi.

Darbu uzsākšanu uz pusotru mēnesi aizkavēja pārsūdzība būvniecības iepirkuma procesā. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sūdzību izskatīja, atzīstot to par nepamatotu. Konkursa rezultāti tika paziņoti 14. jūlijā, par uzvarētāju iepirkumā atzīstot SIA "UPTK".

Remontu bērnudārzā plānots veikt secīgi pa korpusiem. Saskaņā ar līgumu būvdarbiem kopējais atvēlētais laiks ir 110 dienas. Pirmo piebūvi celtnieki sola pabeigt novembra pirmajā pusē, kad tajā varētu atgriezties 2013. – 2015. gadā dzimušie bērni. Būvdarbus veic firma "UPTK", piesaistot arī apakšuzņēmēju – SIA "DanSan".

Projekta kopējās izmaksas, tajā skaitā būvuzraudzība, autoruzraudzība, kā arī PVN, ir 545 321,46 eiro.

"Dzintariņš" bija viena no pirmajām pašvaldības ēkām, kas ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu tika siltināta 2011.gadā. Kopš iepriekšējās siltināšanas ir mainījušies gan normatīvie akti, gan materiāli un tehnoloģijas. Pēc SIA "Proenergo" prognozēm pēc projekta īstenošanas tiks sasniegts būtisks primārās enerģijas patēriņa samazinājums – 228 444,30 kwh/gadā. Tāpat ievērojami tiks samazinātas siltumnīcefekta gāzes. Telpām būs jauni logi, kuri izgatavoti pēc modernākajām tehnoloģijām ar deviņiem vēdināšanas režīmiem, lai mazuļiem nebūtu caurvēja un krasas gaisa temperatūras maiņas. Tiks veikti arī citi uzlabojumi bērnu ērtībām un labsajūtai.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki