Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sesks un Francis kļūst par Eiropas čempioniem


atlikušas 250 zīmes


Sesks un Francis kļūst par Eiropas čempioniem

Svētdienā, 23. septembrī, 2018 | BIRKAS: Mārtiņš Sesks , Rally Liepāja , Renārs Francis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Eiropas rallija čempionāta 7.posmā “Rally Poland", kas bija arī priekšpēdējais "ERC Junior U27" klasē, ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis priekšlaicīgi ieguva Eiropas čempionu titulu.

Tādējādi Mārtiņš Sesks savā 19 gadu vecumā ir kļuvis par visu laiku jaunāko Eiropas čempionu, informē LMT Autosporta akadēmijas pārstāve Anda Treija.

FIA "ERC Junior U27" klasē, rēķinot sezonas kopvērtējuma punktus, ņem vērā četrus no sešiem posmiem. Liepājnieku ekipāža bija cītīgi strādājusi, sezonas laikā iekrājot lielu punktu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem, un tādējādi nodrošinot, ka finālposmā Liepājā viņus apsteigt vairs nebūs iespējams.

"Opel Motorsport" direktors Jorgs Šrots: "Apsveicam Mārtiņu, kurš sezonas gaitā guvis tik neiedomājamus panākumus. Viņš ir ne tikai milzīgs jaunais talants, bet arī saprātīgs puisis, kurš vēlas mācīties un smagi strādā ar sevi."

Lai arī tituls ir iegūts, svarīgi būs uzvarēt rallijā Liepājā. Sacensības savās mājās katram sportistam ir gan goda lieta, gan liela atbildība.  

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Es patiešām priecājos par titula iegūšanu. Kopā ar "ADAC Opel Rallye Junior Team" mēs atkal spējām parādīt milzīgo automašīnas "Opel Adam R2" potenciālu. Protams, es būtu vēlējies svinēt šo triumfu ar labu rezultātu šajās sacensībās, taču diemžēl reizēm plāni nepiepildās. Mēs bijām ātri Polijas ceļos, bet es pieļāvu divas kļūda, kas bija pārāk daudz. Gribu pateikties savai komandai,  kas sestdien salaboja mašīnu, lai mēs varētu iziet trasē arī svētdien. Labi apzinos, ka bez cilvēkiem man apkārt šis tituls un uzvara nebūtu bijusi iespējama".

“Pirms gada pat īsti nedomājām, ka tas ir iespējams, bija tikai vēlme piedalīties Eiropas rallija čempionātā un parādīt, ka Mārtiņš ir ātrs un talantīgs. To, ka jau pirmajā gadā izcīnīs titulu, neviens pat nesapņoja. Tagad, atskatoties uz sezonu kopumā, redzam, ka viss notiek likumsakarīgi un atbilstoši ieguldītajam darbam un pūlēm. Viss ir nopelnīts un izcīnīts. Prieks, ka būs finālposms Liepājā. Visi rallija fani varēs savām acīm redzēt un novērtēt, ko spēj mūsu ekipāža," atklāj LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs.

Jau ziņojām, ka sestdien rallija ekipāža uzvarēja otro ātrumposmu un par  7,1 sekundēm apsteidza komandas biedru Tomu Kristensonu no Zviedrijas, trešajā ātrumposmā par 1 sekundi zaudēja zviedriem. Savukārt ceturtajā ātrumposmā latvieši piedzīvoja avāriju un kūleni, kā rezultātā tika pieņemts lēmums doties uz servisa parku. Tur Opel Motorsport komandas mehāniķi vairākas stundas auto laboja, novēršot visus defektus, un svētdien automašīna bija gatava startam.

Svētdienas pirmos divus ātrumposmus M. Sesks/ R. Francis uzvarēja, dienas otrajā ātrumposmā apsteidzot zviedrus pat par 9,6 sekundēm. Taču SS12 tika pieļauta kļūda, kam sekoja negadījums, un sacensības turpināt vairs nebija iespējams.

Nākamās sacīkstes, kurās piedalīsies “LMT Autosporta Akadēmijas" ekipāža, notiks jau 12. – 14. oktobrī Liepājā. “Rally Liepāja" būs arī ERC Junior U27 finālposms, un ikviens interesents to varēs vērot tepat Latvijā.

M. Seska un R. Franča ekipāža šosezon noslēgusi sadarbības līgumu ar “Opel Motorsport" vienību, līdz ar ko šī gada ERČ ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu un “Opel Adam R2" spēkratu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki