Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Trijām pašmāju ekipāžām šis būs eksperimenta rallijs


atlikušas 250 zīmes


Trijām pašmāju ekipāžām šis būs eksperimenta rallijs

Ceturtdienā, 23. maijā, 2019 | BIRKAS: rallijs , rallijs ERC , Ātruma festivāls , Mārtiņš Sesks
Izdrukāt Ziņot
No kreisās: Reinis Nitišs, Mārtiņš Sesks un Ralfs Sirmacis.
No kreisās: Reinis Nitišs, Mārtiņš Sesks un Ralfs Sirmacis.
FOTO: publicitātes

Šogad "Rally Liepāja" FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitei ir pieteikušās trīs latviešu rallija ekipāžas, kas katra šo ralliju var dēvēt par sava veida eksperimentu.

Ja vienai tas būs atgriešanās rallijā, tad divām citām ekipāžām tas būs jauns piedzīvojums ar nepierastu un neierastu sporta tehniku. Lai vai kā, visas ekipāžas sagaida atbalstu no rallija līdzjutējiem un centīsies sasniegt iespējami labāko rezultātu, informē pasākuma mediju sekretārs Jānis Unbedahts.

#11 Mārtiņš Sesks / Krišjānis Caune // Škoda Fabia R5
Vislielāko un visgaidītāko eksperimentu veiks Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune – viņi šajā rallijā izmantos pērn par izcīnīto FIA ERC Junioru čempiontitulu nopelnīto balvu – iespēju startēt ar R5 klases automašīnu. Mārtiņš ir nolēmis šo balvu izmantot mājas rallijā, kas ir ļoti prātīga doma, jo vienīgā nepierastā lieta nu būs tikai R5 klases Škoda Fabia rallija auto. Jāpiebilst, ka Mārtiņš Sesks savā piecus gadus garajā rallija karjerā ir startējis tikai ar priekšpiedziņas rallija automobiļiem un pārsēšanās daudz jaudīgākā pilnpiedziņas sporta automobilī ne vienmēr ir viegls uzdevums. Adaptācijai bieži vien ir nepieciešami vairāki ralliji un gara treniņu programma, tāpēc šo Mārtiņa Seska startu droši varam saukt par eksperimentu.

#15 Reinis Nitišs / Māris Kulšs // Abarth 124 Rally
Otra ekipāža, kura eksperimentēs "Rally Liepāja", ir Reinis Nitišs un Māris Kulšs. Sāksim ar to, ka šis būs pirmais rallijs, kurā Reinis startēs ar Māri. Ņemot vērā Māra Kulša pieredzi stūrmaņa lomā, šeit problēmām nevajadzētu rasties. Smejoties jāsaka, ka Reinis jau tā pat ir pieradis sporta automašīnas salonā atrasties viens, un priecāsies par jebkādu kompāniju. Taču lielākās izmaiņas Reiņa dzīvē saistās tieši ar sporta automašīnu – Reinis ir pieradis sacensībās startēt ar vairāk kā sešsimt zirgspēku pilnpiedziņas Supercar, tad "Rally Liepāja" viņš sēdīsies uz pusi tik jaudīgā sporta automašīnā Abarth 124 Rally RGT ar klasisko riteņu piedziņu. Kā saka Reinis, viņa pieredze ar klasisko piedziņu ir tik, cik startējot ar bagiju, kartingu, vai žiguļu sacensībās. Bet atkal, Abarth rallija automobilis ir daudzkārt jaudīgāks par šīm sporta vienībām, tāpēc atliek vien prognozēt, cik “saulītes” trasē uzzīmēs Reinis Nitišs.

#15 Ralfs Sirmacis / Ralfs Igaveņš // Mitsubishi Lancer Evolution X
Trešā latviešu ekipāža – Ralfs Sirmacis un Ralfs Igaveņš – šajā rallijā savā ziņā svinēs atgriešanos, jo šīs ekipāžas dalībnieki pērn startēja tika vienā rallijā un ar priekšpiedziņas sporta auto. Startam "Rally Liepāja" ir izvēlēta Mitsubishi Lancer Evo X sporta automašīna, kas ir pietiekami konkurētspējīga, lai uzvarētu ERC2 ieskaitē. Arī Ralfs Sirmacis jau vairākkārtīgi ir startējis gan Talsu, gan Liepājas ātrumposmos, līdz ar to atliek vien atbildēt uz jautājumu, vai Sirmacis spēs auto vadīt tik ātri, cik ātri mēs to atceramies. Un ja nē – tad cik daudz laika būs nepieciešams, lai atgūtu iepriekš demonstrēto ātrumu.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms "Rally Liepāja" notiks šajās brīvdienās, no 24. līdz 26. maijam. Tāpat nedēļas nogalē notiks arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi, kā arī rallijsprinta un vēsturisko auto sacensības kā sporta, tā arī regularitātes ieskaitēs. Sestdien no pulksten 12 Liepājas Tirdzniecības kanālā norisināsies arī Ātruma festivāla Kurzeme notiekošās ātrumlaivu sacensības, bet vakarā notiks arī e-autosporta čempionāta EGP Latvia SimRally čempionāta fināls.

Vairāk par FIA Eiropas rallija čempionātu www.fiaerc.com.
Vairāk par Latvijas rallija čempionātu autorally.lv.
Ātrumposmu kartes atrodamas "Rally Liepāja" mājaslapā 2019.lvrally.com.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki