Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

VIP halle Liepājas Tenisa skolas audzēkņiem


atlikušas 250 zīmes


VIP halle Liepājas Tenisa skolas audzēkņiem (21) Ieskats topošajā LOC tenisa hallē

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 11. februārī, 2019 | BIRKAS: Sporta pārvalde , tenisa halle , teniss , LOC , Elans Zīverts , Elans Strazdiņš , Tenisa sporta skola , UPB , Gatis Griezītis
Izdrukāt Ziņot
LOC tenisa halle būs ne tikai lielākā, bet arī modernākā valstī.
LOC tenisa halle būs ne tikai lielākā, bet arī modernākā valstī.
LOC tenisa halle būs ne tikai lielākā, bet arī modernākā valstī. Halles 1.stāva plāns. 2.stāva plāns. Tenisa halles un āra laukumu vizualizācija.

"Te viss ir VIP*!" – izrādot topošo Liepājas Olimpiskā centra tenisa halli Liedaga ielā 5, saka projekta virsdiriģents Gatis Griezītis, un, iepazīstoties ar būvi tuvāk, jāpiekrīt sacītajam.

Moderns, ilgtspējīgs, augstākā līmeņa – tā vien dzirdu gan no Liepājas Olimpiskā centra valdes priekšsēdētāja Gata Griezīša, gan abiem Elaniem – Sporta pārvaldes vadītāja Elana Strazdiņa (bijušais tenisists!), gan Tenisa sporta skolas direktora Elana Zīverta.

Lielākā, modernākā, funkcionālākā
Segums – otrais mīkstākais, iesildīšanās sienas pie katra laukuma ar tādu pašu, starptautiskās tenisa federācijas atzītu pārklājumu kā četriem āra un pieciem iekštelpu laukumiem, mazais jeb sarkanais korts, seši pludmales tenisa (arī volejbola) laukumi, iesildīšanās un fiziskās sagatavotības zona gar iekštelpu laukumiem, skatītāju tribīnes ar 200 vietām (neskaitot saliekamās tribīnes pie āra laukumiem), siltinājums un saplākšņa sienu paneļi ar maziem caurumiņiem – trokšņu slāpēšanai, telpas tiesnešiem un sacensību treneriem – arī tad, ja sacensības notiek ārā, pusotra stāva trenažieru zāle, konferenču zāle, kas citā brīdī var būt spēlētāju uzgaidāmā telpa vai vieta ikdienas vingrošanas nodarbībām, fizioterapijas telpa, desmit ģērbtuves, dušas, piecas saunas, sporta skolas administrācijas telpas, vieta arī pērn dibinātajam Liepājas Tenisa klubam – tas viss atrodas zem topošās divarpus stāvus augstās tenisa halles jumta un tai līdzās.

Abi – gan Sporta pārvaldes, gan sporta skolas vadītājs apgalvo, ka tāda līmeņa tenisa halles Latvijā nav, bet tas jau šķiet tikai loģiski, jo arī tādas tenisa sporta skolas (un vēl ar tik lielu audzēkņu skaitu) kā Liepājā, nav nekur citur. "VIP personu" jeb elitārais sporta veids teniss Liepājā ir pieejams ikvienam – no amatiera līdz profesionālim, no pirmklasnieka līdz senioram, kā uzsver Sporta pārvaldes vadītājs, – Liepājā ir darīts viss, lai šis nebūtu elitārs sports, jo pirmkārt visa tenisa infrastruktūra ir paredzēta sporta skolas audzēkņiem, viņi veidos 70 – 80% no halles lietotājiem, un noslogos to visas darba dienas un pusi sestdienas. Vecāku līdzmaksājums ir 21,34 eiro mēnesī, un pret to, ko audzēkņi saņem pretī – baseina apmeklējums, braucieni uz turnīriem, arī atbalsta programma talantīgajiem, tas ir ļoti demokrātisks, uzskata Strazdiņš.

Tieši tāpēc, ka galvenais halles apmeklētājs būs sporta skolas audzēknis, īpaši padomāts arī par loģistiku – lai vairāk nekā divsimt Tenisa sporta skolas bērniem ne ģērbtuvēs, ne dušās ceļi nekrustotos ar pieaugušajiem. Un, protams, nevar salīdzināt tās iespējas, kas tenisistiem bija līdz šim, kad viņu rīcībā bija vien Jūrmalas parka atklātie laukumi ar māla segumu, un tās, kas pavērsies jau pavisam drīz, iespējams, aprīlī, kad tenisa halle būs gatava (oficiāli būvniekam – AS "UPB" – tā jāpabeidz oktobrī).

Iespējams, tenisa halle nebūtu tik izdevusies, ja viss paliktu kā minimālā sastāva projektā iezīmēts. Taču , par laimi, no paša sākuma visam klāt bija speciālists tenisa lietās – Elans Strazdiņš, saka Tenisa skolas direktors, kurš pats pieslēdzies projektam tikai pērn augustā. Daudzkas sākotnējā projektā izmainīts, lai atbilstu nevis tikai būvnormatīviem, bet arī sportistu vajadzībām. Nu, kaut vai tualešu skaits – pēc normatīviem pietiktu ar divām, taču, ja ikdienā hallē apgrozīsies 50 līdz 100, bet Deivisa kausa izcīņas laikā – pat līdz 500 cilvēku, tad ir skaidrs, ka normatīvi te nepalīdzēs...

"Pateicoties Sporta pārvaldes vadītāja sportista pieredzei un Gata Griezīša pieredzei sporta būvju celtniecībā, celtnieku elastīgumam, šis ir pats veiksmīgākais projekts Latvijā – esmu izbraukājis visas lielākās halles un saskatu ļoti daudzus mīnusus tajās. Mums ir ļoti daudz tādu funkcionālu lietu, kas citur nav," pārliecināts Elans Zīverts.

Pieprasījums augs
Viņš prognozē, ka pieprasījums pēc halles noteikti augs – gan no liepājnieku puses, gan starptautiski, tā līdz šim bijis visās jaunajās sporta būvēs. Interesi izrādījusi arī mūsu valsts pirmā rakete, liepājniece Anastasija Sevastova, kura ir gatava ziemā braukt uz Liepāju, lai vadītu treniņus.

"Jau ir interese no Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Zviedrijas – par nometņu organizēšanu," stāsta Tenisa skolas direktors. Viņš uzsver, ka Liepājas priekšrocības ir arī pludmales tuvums un tas, ka blakus ir skola, kur iespējams noorganizēt sportistu ēdināšanu.

Kā būs ar treneriem, ja pieprasījums augs?

"Ir ievirzītas sarunas ar vairākiem jauniem treneriem, bet tas atkarīgs arī no Izglītības un zinātnes ministrijas – vai viņus sertificēs," saka Zīverts.

Sporta pārvaldes vadītājs piebilst, ka ar jauno halli noteikti būs iespēja piesaistīt trenerus arī no citurienes.

Šobrīd Tenisa sporta skolā strādā 13 treneri – 11 no viņiem ir tieši tenisa, bet divi – vispārējās sagatavotības treneri. Izklausās daudz, bet augstākās meistarības grupās treneris nodarbībā strādā tikai ar 2 – 4 audzēkņiem.

Tenisa sporta skolas audzēkņu rezultāti jau tagad ir labi – trešdaļa medaļu visu vecumu grupu sacensībās parasti nokļūst Liepājā, saka Sporta pārvaldes vadītājs. Varam tikai iedomāties, kādi būs liepājnieku panākumi pēc tam, kad viņi sāks trenēties jaunajā hallē.

Uzziņa
Būvdarbu līgums starp Liepājas pašvaldību un būvuzņēmēju noslēgts 2018. gada 21. februārī. Būvdarbi aizsākās pērn jūnija vidū.

Tenisa halles būvniecības izmaksas ir 8 116 231, 04 eiro, no kuriem 4 538 423,34 eiro ir valsts finansējums un 3 577 807, 70 eiro – Liepājas pašvaldības.

Tenisa sporta skola plāno sākt izmantot jauno halli jau aprīlī.

* VIP – very important person (ļoti svarīga persona – angl.)Attēli:

Sludinājums

rekete
08:09 | 11/02/19
ZIŅOT
(-11)
(17)
+

Liepājā tapis atkal viens kārtīgs un mūsdienīgs sporta objekts.Griezītis ir labākais projektu vadītājs, kāds jebkad Liepājā ir bijis! Tie tenisa funkcionāri un direktoriņi var zemu paklanīties Gatim par viņa zināšanām,pieredzi un pārdabīgām darba spējām.

Rekets
09:06 | 11/02/19
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Cik % pats dabūjis atpakaļ?

Hūte
08:37 | 11/02/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Bet kas vada Pētera pirmā nama zelta projektu. Tas projekta vaditājs noteikti būs dāsni apzeltīts....)

:)
09:12 | 11/02/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

laiks pieteikties olimpiskām spēlēm Liepājai !

Bez jokiem
09:27 | 11/02/19
ZIŅOT
(-8)
(8)
+

Slava Pilenam un Moram !

Uz priekšu
09:41 | 11/02/19
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Griezītim jāiet politikā,pilsētai būtu kārtīgs saimnieks!!!

Sergejs
11:14 | 11/02/19
ZIŅOT
(-4)
(16)
+

Viss ir labi, ja pilsēta to var atļauties, bet izskatās ka nevar. :(

MamaBear
11:44 | 11/02/19
ZIŅOT
(-2)
(27)
+

Nevar, nevar atļauties. Vairāki simti bērnu gaida rindu, kas jau pienākas pēc vecuma, vairaki simti mammu vai tētu nestrādā, jo nav, kir atstāt jau gana lielos bērniņus. Zobārstus bērniem sagādāt Liepāja nevar, bērnudarza piebuvi sola 2 gadu laikā .. Kamēr 2 gadu laikā ir uzbūvēta vieglatlētikas manēža un tenisa korti. Ja šādi turpinās rupēties par bērniem Liepājā, tad drīz nebūs kam sportot, jo ģimenes brauks prom no šejienes.

popuisti
12:51 | 11/02/19
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Kamēr nevar BĒRNUDĀRZU nodrošināt Tenisu NEVIENS NESPĒLĒS t

Raketei
14:38 | 11/02/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Griezítim laikam zeme deg zem kàjàm, tad jau vajag kàdu pozitìvismu.

Reinis
14:55 | 11/02/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Skatītāju tribīnes ar 200 vietām, Jūs ko, ņirgājaties???

Liepa
16:44 | 11/02/19
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Ir jau ļoti labi, ka tagad bērniem būs kur trenēties, dažiem direktoriem kur strādāt, sakārtota infrastruktūra, tas ir ļoti labi. Bet šis projekts ir kā bomzim Bentliju līzingā paņemt. Būtu pieticis bez viss priekš VIP. Un tad arī bērnudārzam pietiktu.

Makaroņščiki
07:48 | 12/02/19
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Abi Elani karina makaronus. Kaut kā jau ir jānosauc nekaunīgā miljonu tērēšana uz tenisa halli.Šis bija viens no kliķes "grābieniem", tad nu smuki jāatrunājās,kapēc atkal tik dārgi un tik nepamatoti tēriņi.

Anatolijs
18:31 | 11/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Trenažieru zāle būs pieejam tikai sportistiem vai tomēr arī pārējiem apmeklētājiem?!

Treneris..
19:24 | 11/02/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Cerams, ka tikai sportistiem, bet baumo ka tiks atdota privātajiem (cerams vismaz konkurs būs) un tad varēs jebkurš farķēt VIP zālē.

gghgh
07:04 | 12/02/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Trenažieru zāles jau tā tukšas stāv Sadalīsies apmeklētāji un vecās būs vēl tukšākas.

to raketei
10:06 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Sīļuk, beidz taču šeit rakstīt sava šefa slavinošus komentus.

tren
12:12 | 12/02/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

vair būvēt halles, pilis, un visu ko, bet ja nebūs tāds vadītājs, kas atradīs ar kādiem pan''emieniem to piepildīt ar sportistiem, pasākumiem un t.t un kur ņems naudu dotācījām- viss ir tukšas runas. Bet šodien Liepāju izmanto vairāki klubi, savu sporta nometņu organizēšanai Liepājā. Tā nav slikta doma, ņemot vērā mūsu laika apstākļus. Lai izdodas!

Dagoberts
08:17 | 13/02/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Griezītis malacis!
Un projekts brīnišķīgs, īpaši tagad, kad Liepājas teniss rullē.
Bet, protams, bērnudārzus arī baisi vajag. Mammas pēc mammu atvaļinājumiem neatgriežas darbos, jo mazos nav, kur likt ...

Mr Abdullah Ibrahim
18:30 | 16/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Are you in need of Urgent Loan Here the Collateral required all
problem regarding Loan is Solve Between a short period of time
with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years
what are you waiting for Apply Now and Solve your problem or start

a business with Loan paying bills of various I think you have come
to the right place I'll advise you can contact us via email
whatspp +917738214856
abdullahibrahimlender@gmail.com
Mr Abdullah Ibrahim

Lawler
03:58 | 17/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki