Birka: CSP

Pērn tūristu skaits Latvijā audzis, Liepājā uzņemti 1,8% viesu (3)

BIRKAS:
CSP , tūrisms

Pagājušajā gadā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 2,809 miljoni viesu, kas ir par 9% vairāk nekā 2017.gadā. Rīgā uzņemti 77,1% vietu, kamēr Jūrmalā – 8,5%, bet Liepājā – 1,8%.

Pērn pieauguši mājsaimniecību ienākumi, taču arī nevienlīdzība

BIRKAS:
CSP

Mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi 2017.gadā Latvijā palielinājās par 11,8% – līdz 489 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, taču pieauga arī iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzība.

Visstraujāk darba samaksa privātajā sektorā augusi Liepājā (5)

BIRKAS:
nodarbinātība , VSAA , CSP

2018.gada pirmajos deviņos mēnešos Liepājā par 90 eiro jeb 9,2% pieaugusi darba samaksa privātajā sektorā, kas ir augstākais rādītājs starp republikas pilsētām – liecina jaunākā statistika.

Tūristu skaita pieaugums Liepājā vērojams arī 3. ceturksnī

BIRKAS:
tūrisms , CSP , LRTIB , Inta Šoriņa

Šā gada 3. ceturksnī apkalpoti par 6 procentiem vairāk pilsētas viesu nekā pērn šajā pašā periodā jeb 36 526 cilvēki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Liepāja uzņēmusi 2,3 procentus Latvijas ārvalstu viesus

BIRKAS:
tūrisms , CSP

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad deviņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 7,9% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 4,274 miljonus.

Internets – gandrīz visās mājsaimniecībās ar bērniem

BIRKAS:
internets , CSP

Latvijā šā gada sākumā 81,6% mājsaimniecību bija pieejams internets, kas ir par trim procentiem vairāk nekā gadu iepriekš un par 21,8 procentiem vairāk nekā 2010.gadā.

Pieaugusi darba samaksa un strādājošo liepājnieku skaits (5)

BIRKAS:
nodarbinātība , CSP

2018.gada pirmajā pusgadā Liepājā pieaugusi darba samaksa, kā arī palielinājies strādājošo liepājnieku skaits – liecina jaunākā apkopotā statistika.

17 gadu laikā visos Kurzemes novados cilvēku kļuvis mazāk (4)

BIRKAS:
CSP , demogrāfija , pilsētvide

No Kurzemes reģionā esošajiem novadiem 17 gadu laikā visvairāk iedzīvotāju skaits samazinājies Alsungas un Rucavas novados – attiecīgi par 35,8% un 35,6%. Kritums ir arī Liepājā.

Liepāju apmeklējuši 1,2 procenti Latvijas ārzemju viesu

BIRKAS:
tūrisms , CSP , infografika

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajā ceturksnī viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12,8% salīdzinot ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 885,2 tūkstošus.

Liepājā pērn apmetušies 1,6 procenti Latvijas ārvalstu viesu (3)

BIRKAS:
CSP , tūrisms

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pagājušajā gadā viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12,1% salīdzinājumā ar 2016.gadu, sasniedzot 4,951 miljonu, ziņo aģentūra LETA.

Ražošanas apjomi Liepājā šogad auguši par 20,7 procentiem (4)

BIRKAS:
ražošana , eksports , CSP

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apstrādes rūpniecības saražotās produkcijas apjomi Liepājā šī gada pirmajos trijos ceturkšņos ir pieauguši par 20,7 procentiem, sasniedzot 200,4 miljonus eiro.

No pašmāju viesiem 6,7 procenti apmetušies Liepājā

BIRKAS:
tūrisms , CSP

Šā gada 3.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 964,1 tūkst. viesu, kas ir par 11,8% vairāk nekā 2016. gada šajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Nepilsoņu īpatsvars pilsētās un pagastos.

Liepājā ir viens no lielākajiem nepilsoņu īpatsvariem valstī (13)

BIRKAS:
nepilsoņi , CSP , demogrāfija

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) iedzīvotāju skaita novērtējumu šā gada sākumā Latvijā dzīvoja 1,95 miljoni iedzīvotāju, to skaitā 222 847 nepilsoņi.

Aptauja: Lielajās pilsētās biežāk brauc ar automašīnu

BIRKAS:
CSP , sabiedriskais transports , aptauja

Latvijas lielajās pilsētās biežāk pārvietojas ar automašīnu nekā ar sabiedrisko transportu, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktajā aptaujā.

Zināmas lielo pilsētu iedzīvotāju biežāk minētās problēmas

BIRKAS:
CSP , nodarbinātība , veselības aprūpe

Latvijas lielākajās pilsētās iedzīvotāju trīs biežāk minētās problēmas ir bezdarbs, veselības aprūpe un ceļu infrastruktūra, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Liepājā ceturksnī uzņēmusi 8,4 procentus Latvijas viesu (1)

BIRKAS:
tūrisms , CSP

Šā gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 694,2 tūkst. viesu, kas ir par 13,3% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Algas Liepājā joprojām zem vidējā līmeņa valstī (24)

BIRKAS:
CSP , darba samaksa

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā 2016.gadā vidējā darba samaksa ir augusi. Lielāka tā ir arī Liepājā, taču joprojām mūsu pilsētā pelna mazāk nekā vidēji valstī.

Liepājā pērn uzņemti 1,7 procenti Latvijas ārvalstu viesu (1)

BIRKAS:
tūrisms , CSP , LRTIB

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pagājušajā gadā viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 7,5% salīdzinājumā ar 2015.gadu, sasniedzot 4,417 miljonus.

Statistikas pārvalde aptaujās par dzīves kvalitāti

BIRKAS:
CSP , aptauja

Centrālā statistikas pārvalde sāk aptauju, kuras mērķis ir iegūt iedzīvotāju vērtējumu par dzīves kvalitāti Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

Dramatiski rūk tramvajā pārvadāto pasažieru skaits (17)

BIRKAS:
CSP , tramvajs , tramvajs

Centrālajā statistikas pārvaldes dati liecina, ka šogad deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar 2015.gadu, Liepājā strauji samazinājies ar tramvajiem pārvadāto pasažieru skaits.

Liepājā uzņemti 2,4 procenti ārvalstu viesi

BIRKAS:
tūrisms , LRTIB , CSP

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad 9 mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,1% salīdzinājumā ar 2015.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,09 miljonus.

Iedzīvotāji pamet reģionus, arī Liepāju, un dodas uz Rīgu (1)

BIRKAS:
PMLP , demogrāfija , CSP

Gada sākumā Latvijā dzīvesvieta bijusi deklarēta 2 144 763 iedzīvotājiem, liecina reģionālās attīstības indikatoru moduļa portālā "Raim.gov.lv" ievietotā informācija, ziņo aģentūra LETA.

Avots - Centrālā statistika pārvalde

Pērn Liepājā vēl par 631 cilvēku kļuvis mazāk (11)

BIRKAS:
demogrāfija , CSP

Iedzīvotāju skaits pagājušā gada laikā Latvijā sarucis par 0,86% jeb 17 100 cilvēkiem, kas bija vairāk nekā 2014.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Liepājā – par 631 mazāk.

Pērn Liepājā apkalpoti 1,5 procenti no Latvijas tūristiem (3)

BIRKAS:
tūrisms , CSP

Pagājušajā gadā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 2,1 miljons viesu, kas ir par 2 procentiem vairāk nekā 2014.gadā. Līdz Liepājai tikuši 1,5 procenti no visiem viesiem.

Šogad Liepāja uzņēmusi 1,8 procentus ārzemju tūristu

BIRKAS:
tūrisms , CSP

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad deviņos mēnešos apkalpoja 1,72 miljonus viesu, kas ir par 2,6% vairāk nekā 2014.gada attiecīgajā laika periodā.

Liepājā tramvaja pasažieru skaits sarūk, Daugavpilī – pieaug (8)

BIRKAS:
tramvajs , tramvajs , pasažieru pārvadājumi , CSP

Ar tramvajiem pārvadāto pasažieru skaits šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā 2014.gada attiecīgo laika periodu Liepājā samazinājies par 4,3 procentiem.

Turpina sarukt liepājnieku skaits. Gada laikā vēl par 801 mazāk (12)

BIRKAS:
CSP , demogrāfija

Gada sākumā Latvijā dzīvoja par 15,4 tūkstošiem iedzīvotāju mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Liepājā gada laikā vēl par 801 cilvēku mazāk.

Pirmajā ceturksnī Liepāja uzņēmusi 1,2 procentus viesu (1)

BIRKAS:
tūrisms , CSP , infografika

Gada pirmajā ceturksnī viesnīcās un citās tūristu mītnēs visā Latvijā apkalpoti 360 500 viesu, kas ir par 3,4% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā laika posmā, raksta aģentūra LETA.

56 procenti liepājnieku pārsvarā lieto latviešu valodu (karte) (4)

BIRKAS:
valsts valoda , CSP

Liepājā vidēji 56% iedzīvotāju ikdienā pārsvarā lieto latviešu valodu, savukārt krievu valodu – 38%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2011.gada tautas skaitīšanas dati.

Vislielākais iedzīvotāju blīvums Liepājā ir Ezerkrastā (karte) (4)

BIRKAS:
CSP , Ezerkrasts , pilsētvide

Lielākais iedzīvotāju skaits uz viena hektāra Liepājā ir 591, bet vidēji mūsu pilsētā uz viena hektāra dzīvo 11 cilvēki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.