Birka: LiepU

Vēsma Lēvalde

Universitātē diskutē par kultūrpolitiku Liepājā (15)

BIRKAS:
Dace Kārkla , LiepU , Vēsma Lēvalde , Zanda Gūtmane , Timurs Tomsons , Eva Ciekurze , Agita Auza , diskusija

Liepājas Universitātes konferences “Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā” novitāte šogad ir  seminārs “Kultūrpolitika un kultūrprocess Liepājā: iespējas un problēmas”.

Studenti meklē risinājumus aprites ekonomikā

BIRKAS:
Liepājas papīrs , LiepU , uzņēmējdarbība , ražošana , Lilita Ābele

Laikā no 10. līdz 16.martam Liepājas Universitātē ir pulcējušies studenti un docētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, lai piedalītos aprites ekonomikas projektā.

"Dynamic University" pārstāvji izvērtē Liepājas Universitāti (4)

BIRKAS:
Inta Kulberga , projekts , Dynamic University , LiepU

Liepājas Universitātē kopš 2.februāra strādā konsultāciju uzņēmuma SIA "Dynamic University" pārstāvji, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

LiepU konferencē būs seminārs par kultūrprocesiem Liepājā

BIRKAS:
Edgars Lāms , konference , LiepU

14. un 15.martā Liepājas Universitātē (LiepU) notiks 25. starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā".

LiepU notiek skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference

BIRKAS:
zinātniskie darbi , konference , LiepU

Liepājas Universitātē norit 43. Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu Kurzemes reģiona konference. LiepU tā notiek jau desmito reizi, un šoreiz 20 sekcijās tiek prezentēti 144 darbi.

Lāms norāda uz satraucošām tendencēm sabiedrībā (16)

BIRKAS:
literatūra , LiepU , Edgars Lāms , konference

Viens no pētnieku uzdevumiem ir veidot izpratni un aktualizēt kultūras un literatūras nozīmi, tomēr rezultāti sabiedrības intereses pieaugumā atspoguļojas lēni. Ir arī satraucošas tendences.

Konferencē piedalīsies 41 Liepājas jaunais pētnieks

BIRKAS:
zinātniskie darbi , Izglītības pārvalde , 6.vidusskola , 15.vidusskola , 1.ģimnāzija , LiepU

Piektdien, 8.martā, pulksten 10 Liepājas Universitātē notiks Kurzemes reģiona 10. skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konference, kurā ar saviem pētījumiem uzstāsies 129 skolēni.

Atzīmējot Logopēdijas dienu, LiepU notiks seminārs (1)

BIRKAS:
Gundega Tomele , LiepU , seminārs , logopēdija

Tradicionāli 6.martā tiek atzīmēta Starptautiskā Logopēdijas diena, kuru ar dažādiem pasākumiem piemin arī Liepājas Universitātē, informē LiepU preses pārstāve Simona Laiveniece.

Vēlas sekmēt jauno ārstu piesaisti Liepājai (7)

BIRKAS:
RSU , Dome , Slimnīca , LiepU

Otrdien, 5.martā, Liepājas domē parakstīts sadarbības līgums starp Liepājas pašvaldību, Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas Universitāti un SIA "Liepājas reģionālā slimnīca".

Atbalsta jauno mediju mākslas un rakstniecības projektus

BIRKAS:
LiepU , VKKF , projekti

Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras projektu konkurss, kurā finansējumu ieguvuši vairāki Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas docētāju un studentu projekti.

LiepU būs politikas zinātnieka Ivara Ijaba atvērtā lekcija (7)

BIRKAS:
lekcija , LiepU

Trešdien, 6.martā, pulksten 15 Liepājas Universitātes 227. auditorijā gaidāma politikas zinātnieka un Eiropas parlamenta deputāta kandidāta Ivara Ijaba lekcija.

Notiks ikgadējais pasākums "Roku rokā ar studentu"

BIRKAS:
Roku rokā ar studentu , LiepU

Liepājas Universitātē no 1. līdz 31.martam notiks ikgadējais pasākums "Roku rokā ar studentu", kurā vidusskolēni varēs iepazīt Kurzemē lielākās augstskolas dzīvi.

LiepU notiks sieviešu koru koncerts "Baltijas ceļam – 30"

BIRKAS:
koncerts , LiepU , Baltijas ceļš , koris Atbalss

Sestdien, 2.martā, pulksten 15 Liepājas Universitātes aktu zālē notiks starptautisks sieviešu koru ieskaņas koncerts "Baltijas ceļam – 30", informē LiepU pārstāve Simona Laiveniece.

Parakstīs Stradiņa universitātes rosinātu sadarbības līgumu (1)

BIRKAS:
Dome , domes sēde , Slimnīca , LiepU , RSU

Deputāti ceturtdien, 21.februārī, pieņēma lēmumu slēgt četru pušu sadarbības līgumu par sadarbības veidošanu izglītības, zinātnes un cilvēkresursu attīstībā.

Aicina uz Egila Levita atvērto lekciju universitātē (2)

BIRKAS:
lekcija , LiepU , ES

Trešdien, 20.februārī, pulksten 12 Liepājas Universitātes Aktu zālē notiks jurista un politologa Egila Levita lekcija un diskusija "Vērtības Eiropas Savienībā un Latvijā". Aicināts ikviens interesents.

Jau 13. reizi konferencē pulcējas sociālie darbinieki (3)

BIRKAS:
Dace Markus , Aija Barča , LiepU , konference , sociālā aprūpe , Dina Bethere

15.februārī Liepājas Universitātē notika 13. sociālā darba konference, kas pulcēja gandrīz trīs simtus dalībnieku, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

LiepU turpina uzņemt interesentus ķīniešu valodas kursos

BIRKAS:
LiepU

Šajā studiju gadā Liepājas Universitātē sadarbībā ar Latvijas Universitātes Konfūcija institūtu sākās un tikko ir beigušās ķīniešu valodas pirmā līmeņa nodarbības.

Studijas LiepU uzsāk ārzemju studenti no dažādām valstīm

BIRKAS:
LiepU , Erasmus , studenti

2019.gada pavasara semestrī studijas Liepājas Universitātē "Erasmus+" programmas ietvaros uzsākuši astoņi apmaiņas studenti no Vācijas, Turcijas, Francijas un Krievijas.

Izglītības pārvalde: LiepU izmanto 2015.gada datus par skolotājiem (9)

BIRKAS:
izglītība , LiepU , Izglītības pārvalde

Liepājas Universitāte (LiepU), sniedzot atbildi portālam irliepaja.lv par eksakto zinību skolotāju sagatavošanu, izmantojusi novecojušus datus.

Pērn LiepU sagatavots viens matemātiķis vidusskolai (18)

BIRKAS:
Ilma Neimane , Linda Pavītola , Kārlis Strautiņš , 6.vidusskola , izglītība , Izglītības pārvalde , LiepU

Liepājas Universitāte (LiepU) pērn sagatavojusi sešus skolotājus, un tikai vienam no viņiem ir tiesības mācīt matemātiku vidusskolā.

Var pieteikties rehabilitācijas speciālistu apmācībām

BIRKAS:
LiepU , ES

Liepājas Universitāte sadarbībā ar Šauļu Universitāti Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas ietvaros realizē profesionālo tālākizglītības programmu rehabilitācijas jomas profesionāļiem.

Liepājas Universitātē top jaunas studiju programmas

BIRKAS:
Ārija Kolosova , Gundega Tomele , ES , LiepU , Jana Grava

Liepājas Universitātes (LiepU) Pedagoģijas un sociālā darba fakultāte izstrādā projektu "Studiju programmu fragmentācijas samazināšana LiepU", kurā radīs jaunas skolotāju programmas.

Universitātē pirmo reizi piešķir "emeritus" rektora nosaukumu

BIRKAS:
LiepU , Kārlis Dobelis

Pirmdien Liepājas Universitātes Senāta sēdē atbalstīts lēmums par emeritētā rektora goda nosaukuma piešķiršanu LiepU bijušajam rektoram, matemātikas doktoram Kārlim Dobelim.

LiepU notiek Matemātikas un fizikas sacensības skolēniem

BIRKAS:
Edvīns Ģingulis , 1.ģimnāzija , LiepU

25.janvārī, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte rīkoja ikgadējās Edvīna Ģinguļa vārdā nosauktās Matemātikas un fizikas sacensības 8.-12. klašu skolēniem.

Liepājas Universitātē rit ziemas izlaidumi

BIRKAS:
LiepU , izlaidums

Vakar un šodien Liepājas Universitātē notiek ziemas izlaidumi. Diplomus par bakalaura grāda iegūšana ceturtdien saņēma ap 50 Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes absolventu.

Toms Grēviņš

Radio "Pieci.lv" raidīs no izbraukuma studijas Liepājā

BIRKAS:
radio , radio pieci.lv , Jauniešu māja , LiepU

Piektdien, 25. janvārī, jauniešu radio stacija Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" īpašā izbraukumu studijā raidīs no Liepājas, viesojoties Liepājas Universitātes telpās.

LiepU rektorei Dacei Markui piešķirta Mīlenbaha balva (4)

BIRKAS:
balva , LiepU , Dace Markus

Otrdien, 15.janvārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja balvu ekspertu komisiju lēmumus un piešķīra LZA vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem.

Liepājas Universitāte realizē integrācijas projektu

BIRKAS:
LiepU , Ilma Neimane , Erasmus , integrācija , projekts

Liepājas Universitātē tiek realizēts projekts "Pieaugušo imigrantu izglītošanas iespēju uzlabošana", kurā piedalās sešas valstis – Beļģija, Bulgārija, Itālija, Latvija, Lietuva, Rumānija.

Centralizētos eksāmenus varēs kārtot arī LiepU

BIRKAS:
eksāmeni , LiepU

Šī mācību gada noslēgumā centralizētos eksāmenus būs iespējams kārtot arī četrās augstskolās, aģentūra LETA noskaidroja Valsts izglītības satura centrā.