Birka: Līgo

Liepājas pusē svētkos pieķerti astoņi dzērājšoferi

BIRKAS:
dzērājšoferi , Līgo , autoavārija , miesas bojājumi

Tāpat kā citus gadus, arī šogad, šajās brīvdienās Valsts policijas strādāja pastiprinātā režīmā, kontrolējot, vai vadītāji nav sēdušies pie stūres reibumā.

Svētkos ugunsdzēsējiem Liepājā tikai viens izsaukums

BIRKAS:
Līgo , ugunsgrēks , Laboratorijas iela

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka svētki pagājuši ļoti mierīgi. Kurzemes reģiona brigāde Liepājā saņēma saņēmusi tikai vienu izsaukumu.

B.Bitāne. Jūnijs.

Saulgriežu noskaņas galerijas “Romas dārzs" kolekcijā (4)

BIRKAS:
galerija Romas dārzs , Romas dārzs , izstāde , Līgo

Galerijas "Romas dārzs" kolekcijā ir vairākas latviešu autoru gleznas, kurās tvertas vasaras ziedu kompozīcijas, parādot gan to krāšņumu, gan daudzveidību.

Mediķi aicina Līgo svētkos nebūt pārgalvīgiem

BIRKAS:
Līgo , drošība , neatliekamā palīdzība

Diemžēl ik gadu Līgo svētkos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi sniedz palīdzību smagi cietušajiem, tostarp pieaugušajiem un bērniem.

VUGD aicina līgotājus neaizmirst par drošību! (1)

BIRKAS:
VUGD , Līgo , drošība

Nedēļas nogalē tiek atzīmētas vasaras saulgriežu svinības – Jāņi jeb Līgo svētki, kuros neiztikt bez atpūtas dabā, peldēšanās, ugunskuru kurināšanas un lēkšanas pār tiem.

Piektdien "XL Salā" svinēs Saulgriežu svētkus

BIRKAS:
XL Sala , Līgo

Piektdien, 22.jūnijā tirdzniecības centrā "XL Sala" ar plašu programmu tiks svinēti Saulgriežu svētki. Pasākumu organizē aģentūra "Lemon Pepper Events".

Vasaras saulgriežu laiks Pētertirgū pilnā plaukumā

BIRKAS:
Pētertirgus , Līgo , ziedi

Liepājas Pētertirgū vasara rit pilnā sparā. Augļu, ogu un dārzeņu bagātība, ziedu un stādu košums šobrīd rotā tirgus teritoriju.

Svētkos būs izmaiņas reģionālajos autobusu maršrutos

BIRKAS:
pasažieru pārvadājumi , Līgo , Autotransporta direkcija

23. un 24. jūnijā gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 40 reģionālajos autobusu maršrutos. Izmaiņas saistītas gan ar papildu reisu atklāšanu, gan arī ar to skaita samazināšanu.

Arī "Rietumkrasts" aicina ieskandināt Jāņus (3)

BIRKAS:
Līgo , Rietumkrasts , koncerts

Trešdien, 20. jūnijā visi liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties Jāņu ieskandināšnas pasākumā kafejnīcā "Rietumkrasts" Liepājā, Karostā pie Ziemeļu mola.

Aicina uz ielīgošanu folkloras centrā "Namīns"

BIRKAS:
Atštaukas , Līgo , Namīns , folklora

Trešdien, 20.jūnijā pulksten 17 folkloras kopa "Atštaukas" aicina uz ikgadējo Ielīgošanu folkloras centrā "Namīns". Tiks pīti liepziedu vainagi un skandētas latviešu tautas dziesmas.

Līgošana koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" – jau šonedēļ

BIRKAS:
koncerts , Līgo , Pūt vējiņi! , TMKC

Jau šonedēļ, sestdien, 23. jūnijā no pulksten 20 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" sajust Līgo nakts burvību aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis.

Jāņos būs vēss, tuvākajās dienās pūtīs brāzmains vējš

BIRKAS:
laika ziņas , Līgo

Otrdien un trešdien ciklona dienvidu malas ietekmē Latvijā pūtīs brāzmains vējš, prognozē sinoptiķi, savukārt Jāņos gaidāms vēss laiks, ziņo aģentūra LETA.

Rožu laukumā atkal būs Līgo svētku tirdziņš

BIRKAS:
Līgo , Rožu laukums , gadatirgus , Etno Liepāja

Tradicionāli divu dienu garumā – 21.un 22.jūnijā – Rožu laukums pārvērtīsies par vietu, kur virmo Līgo svētku noskaņa, jo no pulksten 9 līdz 17 tur varēs sarūpēt visu Līgo svētku galdam.

Līgo dienā Liepājā strādās divas pasta nodaļas

BIRKAS:
pasts , Līgo , Rietumu centrs , Supernetto

Līgo dienā, sestdien, 23.jūnijā, strādās atsevišķas pasta nodaļas Latvijas lielāko pilsētu tirdzniecības centros, savukārt Jāņos, 24.jūnijā, Latvijas Pasta darbiniekiem būs brīvdiena.

"Atštaukas" piedalīsies festivālā un ielīgos Jāņus

BIRKAS:
Atštaukas , folklora , Līgo , Namīns

Šī gada skaistā un karstā vasara bagāta notikumiem Liepājas aktrišu folkloras kopai "Atštaukas". No 16. līdz 21.jūnijam atraktīvās dāmas piedalīsies folkloras festivālā "Baltica 2018" Rīgā.

Liepājā līgos ar tautas komēdiju "Skroderdienas Silmačos" (2)

BIRKAS:
Līgo , Pūt vējiņi! , izrāde

Sestdien, 23.jūnijā, no pulksten 20 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" līgotājus priecēs Ogres Tautas teātra iestudētā latviešu Līgo svētku klasika – Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos".

VUGD aicina Līgo svētku laikā neaizmirst par drošību!

BIRKAS:
VUGD , Līgo , drošība

Vasaras saulgriežu svinības jeb Līgo svētki nav iedomājami bez lustīgas svinēšanas, ugunskura, atpūtas dabā un peldēšanās, tomēr ik gadu šos svētkus aptumšo dažādas nelaimes.

Sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu saraksta (1)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , LST , Līgo

Sabiedriskais transports Līgo svētku brīvdienās – 23., 24. un 25. jūnijā – Liepājā kursēs pēc brīvdienu kustības saraksta. Pasažieri aicināti pievērst uzmanību kustību sarakstiem.

Līgo svētkus aicināti svinēt koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" (4)

BIRKAS:
Pūt vējiņi! , Līgo

Liepājas pašvaldība un Tautas mākslas un kultūras centrs piedāvā liepājniekiem un viesiem svinēt Līgo svētkus koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" 23.jūnijā no pulksten 20.30 līdz četriem rītā.

Noderīgi farmaceita padomi drošai līgošanai

BIRKAS:
Līgo , drošība

Lai svētkus pavadītu bez raizēm, kārtojot ceļasomas līgošanai, "Euroaptiekas" farmaceite Ieva Zvagule aicina laikus nodrošināties pret ķibelēm un paredzamām veselības problēmām.

Līgo vakars bez nokrišņiem, Jāņu naktī Kurzemē neliels lietus

BIRKAS:
laika ziņas , Līgo

Līgo vakars visā Latvijā paies bez nokrišņiem, savukārt Jāņu naktī Latviju no rietumiem aizklās mākoņi un Kurzemē nedaudz līs, no rīta neliels lietus gaidāms arī valsts centrālajā daļā.

Ielīgošanas pasākums notiks arī "XL Sala"

BIRKAS:
Līgo , XL Sala

Ceturtdien, 22.jūnijā, tirdzniecības centrs "XL Sala" no pulksten 15 līdz 17 ierībinās vasaras saulgriežus un ielīgošanas pasākumu aicina apmeklēt visai ģimenei.

Svētkos būs izmaiņas ap 500 reģionālajos maršrutos

BIRKAS:
Līgo , sabiedriskais transports

Sakarā ar Līgo svētkiem un Jāņu dienu laika posmā no 22. līdz 25. jūnijam gaidāmas izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutu, informē Autotransporta direkcija.

Svētkos gaidāmas izmaiņas LOC darba laikā

BIRKAS:
LOC , baseins , SPA , Ledus halle , Līgo

Līgo svētku laikā, no 23. līdz 25.jūnijam, Liepājas Olimpiskā centra Baseins&SPA darbosies pēc svētku grafika, bet ledushalle nebūs pieejama apmeklētājiem.

Līgo vakaru varēs svinēt arī "Vecajā vikingā"

BIRKAS:
Vecais vikings , koncerts , Ainars Pūpols , Līgo

Restorāns naktsklubs "Vecais vikings" 23. jūnijā aicina sagaidīt  gada īsāko nakti un garāko dienu un uzkrāt saulgriežu spēku tepat pilsētas centrā, Stendera ielā 18.

Par sabiedriskā transporta kustību svētku brīvdienās

BIRKAS:
sabiedriskais transports , LST , Līgo

Sabiedriskais transports Līgo svētku brīvdienās – 23., 24. un 25. jūnijā – Liepājā kursēs pēc brīvdienu kustības saraksta. Pasažieri aicināti pievērst uzmanību kustību sarakstiem.

Varēs gatavoties Līgo svētkiem tirdziņā Rožu laukumā

BIRKAS:
Rožu laukums , Līgo , gadatirgus

Lai godam sagatavotos svētkiem, Rožu laukumā tiek organizēts Vasaras saulgriežu tirdziņš, kurš jau tradicionāli notiks divu dienu garumā, 21. un 22.jūnijā no pulksten 9 līdz 17.

Svētkos būs izmaiņas ap 500 reģionālajos maršrutos

BIRKAS:
Līgo , sabiedriskais transports

Sakarā ar Līgo svētkiem un Jāņu dienu laika posmā no 22. līdz 25. jūnijam gaidāmas izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutu, informē Autotransporta direkcija.

"Atštaukas" uz ielīgošanu aicina otrdien, 20.jūnijā

BIRKAS:
Atštaukas , Namīns , Līgo , folklora

Otrdien, 20.jūnijā, pulksten 17 folkloras kopa "Atštaukas" aicina visus uz ikgadējo Ielīgošanu "Namīnā", lai kopīgi iepazītu latviešu tautas vasaras saulgriežu tradīcijas.

Notiks Latvijā pirmais Jāņu digitālais gadatirgus (2)

BIRKAS:
Swedbank , Līgo

Siera siešana, vainaga pīšana un pīrāgu cepšana – tradīcijas, bez kurām neiztikt, gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem, bet ne vienmēr, lai arī kā gribētos, tam pietiek laika.