Birka: VARAM

Kompensēs neidentificētu mirušo apglabāšanu

BIRKAS:
kapi , VARAM

No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" par neidentificētu mirušu personu apglabāšanu valdība pašvaldībām izmaksās 17 766 eiro.

Atskurbināšanas nodrošināšanai Liepāja prasa 35 970 eiro (2)

BIRKAS:
VARAM , atskurbtuve

Kompensācijās par pērn nodrošinātajiem atskurbināšanās pakalpojumiem pašvaldībām plānots izmaksāt 296 804 eiro, vietvaru lūgtajām summām variējot no 15 līdz 90 770 eiro.

Tapusi dokumentālā filma par Brīvības ielām

BIRKAS:
kino , VARAM , Brīvības iela

Rīgas kinoteātrī "K.Suns" 18.decembrī plkst.14 notiks dokumentālās filmas "9 pilsētas – viena iela" pirmizrāde, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

No 2019.gada veikalos aizliegs bezmaksas plastmasas maisiņus (4)

BIRKAS:
atkritumi , VARAM

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Iepakojuma likumā, kas paredz no 2019.gada veikalos aizliegt bezmaksas plastmasas maisiņus, ziņo aģentūra LETA.

Lielo pilsētu grupā Liepāja šobrīd ieņem tikai 4.vietu.

Aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

BIRKAS:
VARAM , konkurss , Ģimenei draudzīga pašvaldība

Līdz iedzīvotāju balsojuma beigām 17.oktobrī konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018" atlikušas vien divas dienas.

Ministrs K.Gerhards pasniedz pateicības rakstu Liepājas domes Vides nodaļas vadītājai Dacei Liepniecei-Liepiņai.

EMN konkursā Latviju pārstāvēs Liepāja un Sigulda (1)

BIRKAS:
Mobilitātes nedēļa , Dace Liepniece , Velo , Liepājas RAS , VARAM , Velo-redele

Atzīmējot "Ar velo uz darbu" dienu, trešdien Rīgā pie Brīvības pieminekļa, tika sumināti tie iedzīvotāji, kuri uz darbu dodas ar velosipēdu, kājām vai elektriskajiem braucamrīkiem.

Gerhards runās par darbaspēka un atkritumu problēmām (3)

BIRKAS:
VARAM , atkritumi , nodarbinātība , Liepājas RAS , Dome

16.augustā, Liepājā ierodas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), lai diskutētu par bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi un darbaspēku.

Vairs nebūs pieejami bezmaksas plastmasas maisiņi

BIRKAS:
VARAM , atkritumi

No 2019.gada veikalos tiks aizliegti bezmaksas plastmasas maisiņi, paredz valdības atbalstītais likumprojekts "Grozījumi Iepakojuma likumā", ziņo aģentūra LETA.

Veidos izglītības platformu par radošajām industrijām

BIRKAS:
izglītība , Radošo industriju klasteris , Kuldīga , VARAM

Kuldīgas novada pašvaldība kopā ar sadarbības partneriem Liepājā un Lietuvā īstenos projektu "Paradigmas maiņa no "tradicionālajām" uz radošajām industrijām".

Veidos filmu par deviņu lielo pilsētu Brīvības ielām

BIRKAS:
kino , VARAM , Brīvības iela

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) par 16 469 eiro noslēgusi līgumu par dokumentālās filmas veidošanu par Latvijas deviņu lielāko pilsētu Brīvības ielām.

Plāno atcelt deputātu tiesības ierobežojošas normas

BIRKAS:
Dome , saistošie noteikumi , VARAM

Liepājas pašvaldība plāno atcelt deputātu tiesības ierobežojošas normas pašvaldības nolikumā, informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Neprognozē apkures tarifa izmaiņas stingrāku prasību dēļ

BIRKAS:
Liepājas enerģija , siltums , tarifs , VARAM

Siltumapgādes uzņēmums "Liepājas enerģija" pašlaik prognozē, ka sēs pildīt jaunās stingrākās prasības biomasas sadedzināšanas iekārtām, neveicot papildu ieguldījumus.

Aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

BIRKAS:
konkurss , Ģimenei draudzīga pašvaldība , VARAM

Liepājas pilsētas pašvaldība piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā "Ģimenei draudzīga pašvaldība".

Piektdien Alūksnnē notiek LPS kongress.

Ministrs asi kritizē pašvaldības par nespēju sadarboties (1)

BIRKAS:
VARAM , LPS , ES , LTV

VARAM ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) piektdien Latvijas Pašvaldību savienības kongresā veltīja kritiku vietvarām par nespēju sadarboties, informē lsm.lv.

40 000 eiro atskurbināšanās pakalpojumu nodrošināšanai

BIRKAS:
pašvaldības policija , atskurbtuve , VARAM

Nākamgad 25 pašvaldībām atskurbināšanās pakalpojumu nodrošināšanai plāno piešķirt 253 763 eiro, Liepājai viena no lielākajām summām – 40 000 eiro.

Graudu iela būs kā viens no Latviju ainavu dārgumiem (12)

BIRKAS:
VARAM , Graudu iela , ainavu dārgumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veidos elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt".

Liepājai atskurbšanai nākamgad paredzēti 41 035 eiro

BIRKAS:
VARAM , atskurbtuve

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prognozē, ka nākamgad pieaugs finansējums par atskurbināšanās pakalpojumu nodrošināšanu.

Liepājas dome par atskurbtuvi saņems 39 420 eiro (3)

BIRKAS:
atskurbtuve , VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 23 pašvaldībām pārskaitīs 198 814 eiro, lai segtu izdevumus, kas pērn radušies, sniedzot atskurbināšanas pakalpojumus.

VARAM: Vairums neiebilst veidot 29 sadarbības teritorijas

BIRKAS:
VARAM , teritorijas plānojums

Lielākā daļa pašvaldību neiebilst veidot 29 sadarbības teritorijas, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā deputātus informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

"Biznesa ekspreša" konkursā uzvar ideja par kaltētiem circeņiem (1)

BIRKAS:
Kurzemes plānošanas reģions , konkurss , Biznesa ekspresis , VARAM

13. decembrī koncertzālē "Lielais dzintars" norisinājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā reģionālo biznesa ideju konkursa "Biznesa ekspresis" Kurzemes fināls.

Jau otrdien notiks seminārs par zaļajiem iepirkumiem

BIRKAS:
iepirkumi , seminārs , VARAM , Dome

Lai veicinātu zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) izmantošanu valsts un pašvaldību institūciju rīkotajos konkursos, 15.novembrī Liepājā notiks bezmaksas seminārs.

LPS jaunajā modelī saredz pretrunas un motivācijas trūkumu

BIRKAS:
VARAM , LPS

Saistībā ar VARAM piedāvājumu par pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) saredz pretrunas, kā arī motivācijas trūkumu, raksta LETA.

Varētu tikt izveidots arī Liepājas apriņkis (14)

BIRKAS:
Liepājas apriņkis , VARAM

Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pašvaldībām varētu piedāvāt apvienoties 16 administratīvo teritoriju grupās jeb apriņķos, šodien vēsta laikraksts "Diena", ziņo aģentūra LETA.

Gatavos analīzi par nogremdēto bīstamo objektu ietekmi (1)

BIRKAS:
jūra , piesārņojums , VARAM , HELCOM , fosfors

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai uzdots sagatavot analīzi par secinājumiem saistībā ar jūrā nogremdēto bīstamo objektu potenciālo ietekmi.

Liepāju redz kā prioritāri attīstāmu piekrastes vietu (3)

BIRKAS:
VARAM , pludmale , jūra , tūrisms

Ilgtermiņa tematiskajā plānojumā Baltijas jūras piekrastes publiskās infrastruktūras attīstībai rosina noteikt 60 attīstāmās vietas, un 25 – kā prioritāri attīstāmas, arī Liepāju.

Pasniedz Zilā karoga balvu peldvietām un jahtu ostām (1)

BIRKAS:
Zilais karogs , VARAM

Pirmdien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza Zilā karoga ekosertifikātus 17 Latvijas peldvietām un 2 jahtu ostām.

Baltijas vides ministri Liepājā paraksta deklarāciju

BIRKAS:
VARAM , ekoloģija

Piektdien Liepājā parakstīta deklarāciju par vienotu nostāju Eiropas Savienības 2030.gada mērķa siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju ierobežošanai pārdali starp dalībvalstīm.

Pieaugs vasaras dienu skaits, laika apstākļi kļūs tropiskāki (2)

BIRKAS:
laika ziņas , tūrisms , vasara , ziema , VARAM , jūra

Pēdējās desmitgadēs Latvijā strauji paaugstinās vidējā gaisa temperatūra un pieaug vasaras dienu skaits, kad ir vismaz plus 25 grādus silts, raksta aģentūra LETA.

Liepājas domei atskurbšanai vajag 41 085 eiro (7)

BIRKAS:
atskurbtuve , Dome , VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prasa 195 504 eiro atskurbināšanas pakalpojumu izdevumu segšanai pašvaldībām, ziņo aģentūra BNS.

Nodod apspriešanai jūras telpisko plānojumu (2)

BIRKAS:
jūras plānošana , VARAM , sabiedriskā apspriešana , jūra , Dome

Publiskajai apspriešanai nodota "Jūras telpiskā plānojuma Latvijas teritoriālajiem un ekskluzīvi ekonomiskās zonas ūdeņiem” 1.redakcija.