Birka: Vecie kapi

Vācu biedrība aicina iepazīt Liepājas baltvāciešu mantojumu

BIRKAS:
Vācu biedrība , baltvācieši , kultūras piemineklis , Līvas kapi , Vecie kapi

"Vācu biedrība", kas darbību uzsāka pirms gada un kopj vācu tradīcijas un kultūrvēsturisko mantojumu, 17.maijā pulksten 9 aicina doties ekskursijā pa Vecliepāju.

Garnizona kapu rekonstruētā daļa.

Kapavietu vēl netrūkst, bet paplašināties vajadzēs (10)

BIRKAS:
Kapsētu pārvalde , Ivo Pavlušenko , Līvas kapi , centrālkapi , Dienvidu kapi , Ziemeļu kapi , Vecie kapi , Garnizona kapsēta , rekonstrukcija , Berči

Liepājas Kapsētu pārvaldes direktors Ivo Pavlušenko apliecina, ka pagaidām nav pamata satraukumam par to, ka pilsētas kapsētas ir pārpildītas.

Veco kapu aizstāvji izcīna nelielu uzvaru (3)

BIRKAS:
Vecie kapi , Dome , budžets , Gunārs Ansiņš , Optimistu pulks , vēsture , piemineklis , Kaiju 31

Aizvadītajā Finanšu komitejas sēdē un arī ceturtdien, 16.febuārī, balsojot par grozījumiem budžetā, deputāti lems par finansējuma piešķiršanu, lai sāktu saglābt Vecos kapus.

Vecie kapi.

Silakaktiņš: Par Vecajiem kapiem domājot (9)

BIRKAS:
Vecie kapi , Voldis Prancāns , piemineklis , vēsture , Berči , Kaiju 31 , Gunārs Silakaktiņš

Kārtējo reizi uzvirmojušas emocijas par notiekošo Vecajos kapos. Arī šajās saltajās dienās liepājniekiem, un vispirms jau "Optimistu pulka" veterāniem, nav vienaldzīgs šis "karstais" punkts.

Optimistu pulks: Vecos kapus aiztikt nedrīkst! (5)

BIRKAS:
Vecie kapi , Ivo Pavlušenko , Voldis Prancāns , Optimistu pulks , Skaidrīte Solovjova , Irina Tīre , Andris Maisiņš , Berči , piemineklis , vēsture

Liepājas vecākā kapsēta – Vecie kapi Kaiju ielā glabā tik daudz Liepājas kultūrvēstures liecību, ka to sakopšanai vajadzētu ķerties klāt ar lielu pietāti, uzskata daudzi liepājnieki.

"Optimistu pulks" sauc liepājniekus uz piketu Vecajos kapos (8)

BIRKAS:
Optimistu pulks , Skaidrīte Solovjova , Vecie kapi , vandālisms

Otrdien, 7.februārī, pulksten 13, biedrība "Liepājas optimistu pulks" aicina liepājniekus uz Vecajiem kapiem "izteikt savu viedokli par apzinātu vandālismu" šajos kapos.

Saistībā ar kapos atrasto nogalināto vīrieti aizturēti divi cilvēki (1)

BIRKAS:
Vecie kapi , slepkavība

Liepājā saistībā ar augusta beigās Vecajos kapos atrasto nogalināto vīrieti policija aizturējusi divus cilvēkus. Abiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kārļa Zigismunda Uliha kapličas liktenis Vecajos kapos (8)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , Vecie kapi , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa videostāsts par Liepājas vecajiem kapiem, par vietu, kur apglabāts viens no dižākajiem liepājniekiem Kārlis Zigismunds Ulihs. Par kapličas likteni un tās stāvokli šobrīd.

Stāsts par pieminekli nabaga studentam Kaiju ielā (video) (3)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , Vecie kapi , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa videostāsts par traģisko likteni ko slēpj vientuļš kapa piemineklis veco kapu katoļu daļā.

Berči projektēja arī "mūža mājas" (2)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , Berči , Vecie kapi , vēsture , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa videostāsts par slavenā arhitekta Paula Maksa Berči mazāk zināmajiem darbiem. Šoreiz - par Stinci dzimtas kapliču.