Vai tā tam ir jābūt: Ziemassvētku egle gaida Sieviešu dienu

BIRKAS:
vai tā tam ir jābūt , egle , Rietumkrasta 1 , Ziemassvētki

Nama Rietumkrasta ielā 1 sašutušie iedzīvotāji vērsušies portālā, jo tiem apnikusi apsaimniekotāja vienaldzīgā attieksme pret šķietami nelielu darbiņi – aizvākt nokaltušu egli.

VPG klientiem par eglīšu izvešanu Liepājā nav jāmaksā (11)

BIRKAS:
Ziemassvētki , Ramona Pitena , atkritumi , Vides pakalpojumu grupa , Jaunais gads

Noslēdzoties Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, ikvienam Liepājas iedzīvotājam kļūst aktuāls jautājums – kā rīkoties ar svētku eglīti un egļu zariem?

Nodrošinās vairākas iespējas eglīšu izvešanai (1)

BIRKAS:
EKO Kurzeme , Eco Baltia , egle , atkritumi , Ziemassvētki

"Eco Baltia grupa" vides apsaimniekošanas uzņēmumi, arī mūspuses "Eko Kurzeme", aicina iedzīvotājus no Ziemassvētku eglītēm atbrīvoties videi draudzīgākā veidā.

Svētku brīvdienas ugunsdzēsējiem aizvadītas mierīgi

BIRKAS:
ugunsgrēks , Ziemassvētki

Aizvadītajās sešās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus, no kuriem četri bija Liepājā.

Jānis Bitāns: Kad zemišķais kļūst mazāks, bet debešķīgais – lielāks

BIRKAS:
Ziemassvētki , Jānis Bitāns

"Klāt dažādi gaidītais Ziemsvētku laiks" saka mācītājs Jānis Bitāns, vēlot "vairak par tumsu – gaismas!". Irliepaja.lv aicina ieklausīties mācītāja pārdomās Ziemassvētku priekšvakarā.

Ziemassvētku tradīcijas, ko nodot no paaudzes paaudzē

BIRKAS:
Rimi , Ziemassvētki

Ziemassvētki ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem, kad kopā sanāk lielākā daļa ģimeņu. Tradīciju radīšana un ievērošana var būtiski ietekmēt mūsu un bērnu emocionālo labsajūtu.

Ziemassvētku populārākie – rasols, speķa pīrādziņi, pelēkie zirņi

BIRKAS:
Ziemassvētki , Forevers

Gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" veiktajā aptaujā par Ziemassvētku tradīcijām noskaidrojis, ka, plānojot svētku maltīti, iedzīvotāji vadās pēc ticējuma, lai uz galda ir 9 ēdieni.

Klāt svētku laiks – esi gudrāks par mājokļa apzadzēju!

BIRKAS:
drošība , Ziemassvētki , Jaunais gads

Pie durvīm jau klauvē Ziemassvētki un Jaunais gads, kad daudzi dosies pie radiniekiem un draugiem svinēt svētkus Latvijā vai aizceļos tālāk, lai paraudzītos kā cilvēki svin citviet pasaulē.

24.decembris.

Laikapstākļi šajā dienā vēsturē: 24.decembris

BIRKAS:
laika ziņas , Ziemassvētki , ziema

Pērn mākoņi tikai daļēji klāja debesis, naktī bija nokrišņi, dienā – maz. Naktī Liepājas ostā tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 26,8 m sekundē, un gaisa temperatūra paaugstinās līdz +8,6 grādiem.

Tehnikuma frizieres viesojas veco ļaužu dzīvojamā mājā (6)

BIRKAS:
sociālā māja , Ziemassvētki , tehnikums

Ceturtdien PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" topošās frizieres viesojās veco ļaužu dzīvojamā mājā, kur dažiem no tās iemītniekiem izveidoja jaunas frizūras.

Tirdzniecības centrā "XL Sala" būs rūķu ciems

BIRKAS:
XL Sala , Ziemassvētki , tirdziņš

Jau šo svētdien, 23. decembrī, Ziemassvētku vecītis vērs savu dāvanu maisu un gaidīs visus ciemos tirdzniecības centrā "XL Sala" no pulksten 13 līdz 15.

Gaidāmi sniegotākie Ziemassvētki kopš 2012.gada (1)

BIRKAS:
laika ziņas , Ziemassvētki

Svētku brīvdienās Latvijā gaidāms gan sniegs un sals, gan atkusnis, kas Otrajos Ziemassvētkos var skart valsts lielāko daļu, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Sūtījumu izsniegšanai pagarina 54 pasta nodaļu darba laiku

BIRKAS:
Ziemassvētki , pasts , Jaunais gads

Sakarā ar ievērojamo sūtījumu skaita pieaugumu "Latvijas pasta" 54 nodaļās visā valstī, arī Liepājā, pirms Ziemassvētkiem, 2018.gada 20., 21. un 22.decembrī, tiek pagarināts darbalaiks.

Koncertā uzstāsies cilvēki ar īpašām vajadzībām (1)

BIRKAS:
Ziemassvētki , Latviešu biedrības nams , koncerts , invaliditāte , sociālais dienests

20.decembrī pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Liepājas domes Sociālā dienesta organizētais tradicionālais koncerts "Ziemassvētku brīnumu gaidot".

Rožu laukumā gaidāms amatnieku un mājražotāju tirdziņš

BIRKAS:
Rožu laukums , Ziemassvētki , gadatirgus

Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22.decembrī no pulksten 10 līdz 17 Rožu laukumā norisināsies tradicionālais Latvijas amatnieku un mājražotāju tirgus.

Garajās brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas

BIRKAS:
Jaunais gads , Ziemassvētki , pasts

Gada nogales svētkos 2018.gada 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros, savukārt 2019.gada 1.janvārī slēgtas būs visas nodaļas.

Šonedēļ Latvijā pazemināsies gaisa temperatūra

BIRKAS:
Ziemassvētki , laika ziņas

Šonedēļ Latvijā nedaudz pastiprināsies sals, snigšana gaidāma galvenokārt nedēļas sākumā un nogalē, prognozē sinoptiķi, ziņo aģentūra LETA.

Vistuvākā baltā ziema – Liepājas teātrī (3)

BIRKAS:
koncerts , Ziemassvētki , teātris , Normunds Kalniņš , Herberts Laukšteins

Ja šajā pelēkajā decembrī esat noilgojies pēc baltas ziemas ar tās priekiem, droši varat doties uz Liepājas teātra svētku koncertu "Ziema" – jau rīt, 15.decembrī pulksten 18.

Liepājniekiem iespēja apmeklēt Grobiņas vakara tirgu

BIRKAS:
Ziemassvētki , gadatirgus , Grobiņa

Jau par tradīciju kļuvis, ka neilgi pirms Ziemassvētkiem Grobiņā organizē "Ziemas vakara tirgu". Šogad uz to aicina piektdien, 14.decembrī, Grobiņas sporta centrā.

Būs izstāde par Ziemassvētku atzīmēšanu padomju laikā (18)

BIRKAS:
izstāde , muzejs , Jaunais gads , Ziemassvētki

Ceturtdien, 13.decembrī, pulksten 17 muzeja filiālē Ukstiņa ielā 7/9 atklās izstādi "Aizliegtie Ziemassvētki: Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšana Padomju laikā".

Aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu "Brīnuma sirds"

BIRKAS:
koncerts , Latviešu biedrības nams , Ziemassvētki , TMKC

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs otrajā Adventa svētdienā, 9. decembrī pulksten 15, aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu "Brīnuma sirds" Latviešu biedrības nama Lielajā zālē.

Biedrības namā viesosies muzikālā pasaka bērniem

BIRKAS:
Latviešu biedrības nams , izrāde , Ziemassvētki

Ar krāšņo muzikālās Ziemassvētku pasakas "Kraukšķītis" izrādi sestdien, 22.decembrī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē viesosies Latvijas Jaunatnes teātris.

Olimpiskajā centrā būs Ziemassvētku tirdziņš

BIRKAS:
LOC , Ziemassvētki , tirdziņš

16.decembrī Liepājas Olimpiskais centrs kļūs par Ziemassvētku pilsētu zem jumta. Apmeklētājus priecēs vairāk nekā 200 ražotāju, tirgotāju, lauksaimnieku, dizaineru un radītāju vienuviet.

9.decembrī atklās Rūķupes rūķu jauno sezonu

BIRKAS:
Ziemassvētki , labdarība , Rūķupe , NVO , Ziemupe , Pāvilosta , Atštaukas

Šogad no 9.decembra līdz decembra izskaņai Rūķupē, Ziemupes jūrmalā Pāvilostas novadā, ciemiņus gaidīs Ziemassvētku vecītis un Rūķupes rūķi.

Arī Liepājā būs "Klusa nakts, svēta nakts" jubilejas koncerts

BIRKAS:
koncerts , Ziemassvētki , Sv.Jāzepa katedrāle

Svinot Franca Ksavera Grūbera Ziemassvētku dziesmas "Klusa nakts, svēta nakts" divsimto jubileju, no 9. līdz 26. decembrim notiks koncerti septiņās Latvijas baznīcās, arī Liepājā.

41 pasta nodaļā, arī Liepājā, darbu sāk ātrās kases (2)

BIRKAS:
pasts , Ziemassvētki , Jaunais gads

"Latvijas Pasts" palielinājis to pasta nodaļu skaitu, kur piesaistīti papildu darbinieki sūtījumu izsniegšanai un izveidotas ātrās kases klientu efektīvākai apkalpošanai, arī Liepājā.

Piedāvā darbnīcu sēriju "Radi Dāvanu Pats"

BIRKAS:
Radi Vidi Pats , radošās darbnīcas , Ziemassvētki

Tuvojoties gada beigām, biedrība "Radi Vidi Pats" piedāvā darbnīcu sēriju "Radi Dāvanu Pats", kurās izmanto pēc iespējas vairāk otrreizēji lietojamus materiālus.

Aicina uz mazo muzikālo pasaku pēcpusdienu (1)

BIRKAS:
Karīna Tatarinova , Jānis Ivuškāns , Marta Kauliņa , koncerts , Wiktorija , Ziemassvētki

Aktrise Karīna Tatarinov kopā ar mūziķiem Jāni Ivuškānu un Martu Kauliņu aicina uz muzikālām pasaku pēcpusdienām kultūras namā "Wiktorija".