Birka: aptauja

Augsti vērtē Seska ieguldījumu, zemu – Seredas un Rjazanovas (21)

BIRKAS:
aptauja , Uldis Sesks , Dome , Valērijs Agešins , Gunārs Ansiņš , Jānis Vilnītis

Aizvadītā gada nogalē pēc Liepājas domes pasūtījuma veikts pētījums, kura autori skaidrojuši, kā liepājnieki vērtē katra deputāta ieguldījumu pilsētas attīstībā.

Visatzinīgāk vērtē kultūras nozari, problēmas – veselības aprūpē (2)

BIRKAS:
aptauja

Liepājas iedzīvotāji visatzinīgāk novērtē kultūras nozari un tās piedāvājumu, bet vislielākās problēmas redz veselības aprūpē, satiksmes un transporta nozarē, kā arī bērnudārzu pieejamībā.

Liepājas vecāki iebilst pret bērnu skološanu no 6 gadiem

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , bērnudārzs , aptauja

Tā kā sabiedrībā tiek apspriests jautājums par iespējamo sešgadīgo bērnu apmācību pirmajā klasē, Izglītības pārvalde veikusi Liepājas bērnudārzu audzēkņu vecāku aptauju.

Aptauja: Lielajās pilsētās biežāk brauc ar automašīnu

BIRKAS:
CSP , sabiedriskais transports , aptauja

Latvijas lielajās pilsētās biežāk pārvietojas ar automašīnu nekā ar sabiedrisko transportu, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktajā aptaujā.

Budriķis policijā apstrīd "Latvijas faktu" vēlēšanu reitingus (40)

BIRKAS:
Jaunā konservatīvā partija , Uldis Budriķis , aptauja , Drošības policija , korupcija

Jaunās Konservatīvās partijas Liepājas saraksta līderis Uldis Buriķis saistībā ar "Latvijas faktu" vēlēšanu reitingiem vērsies ar iesniegumu Drošības policijā un Korupcijas apkarošanas birojā.

"Latvijas faktu" aptaujā 5% barjeru pārvar trīs saraksti (44)

BIRKAS:
vēlēšanas , aptauja , Dome , Liepājas partija , Saskaņa , Reģionu apvienība

Aptaujā, ko ZZS pasūtījusi "savām pilsētām" tirgus un sociālo pētījumu aģentūrai "Latvijas fakti", izredzes iekļūt Liepājas domē prognozētas tikai trīs politiskajiem spēkiem.

Aģentūra

Prognozē, ka cena mājokļiem paaugstināsies (4)

BIRKAS:
nekustamais īpašums , DNB , aptauja

Prognozējot izmaiņas mājokļu tirgus cenās tuvāko divu trīs gadu laikā, lielākā daļa jeb 66 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cenas mājokļiem, visticamāk, paaugstināsies.

Statistikas pārvalde aptaujās par dzīves kvalitāti

BIRKAS:
CSP , aptauja

Centrālā statistikas pārvalde sāk aptauju, kuras mērķis ir iegūt iedzīvotāju vērtējumu par dzīves kvalitāti Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

Gandrīz trešdaļa jauniešu neplāno dzīvot Liepājā (37)

BIRKAS:
aptauja , demogrāfija

Apskatot tirgus un sociālo pētījumu centra "Latvijas fakti” jūlijā veikto Liepājas iedzīvotāju aptaujas rezultātus, redzams, ka gandrīz trešdaļa mūsu pilsētas jauniešu neplāno turpmāk šeit dzīvot.

Muzeju vērtē augstāk kā "Lielo dzintaru", kino apmeklē biežāk kā muzeju (9)

BIRKAS:
Dome , aptauja , pilsētvide , Kultūras pārvalde , muzejs , teātris , Lielais Dzintars , Latviešu biedrības nams , Kino Balle , LOC , Leļļu teātris , pētījums

Novērtējot dažādu dienestu un iestāžu darbu, aptaujātie liepājnieki vispozitīvāk vērtē ar kultūru un izklaidi saistītu iestāžu darbību, teikts "Latvijas faktu" veiktās aptaujas apkopojumā.

Noskaidrots iedzīvotāju vērtējums par pilsētas aktualitātēm (4)

BIRKAS:
Dome , aptauja , pilsētvide , pētījums

Jūlijā tirgus un sociālo pētījumu centrs "Latvijas Fakti” veicis Liepājas pilsētas iedzīvotāju aptauju dzīvesvietās un uz 158 lapaspusēm apkopojis iegūtos rezultātus.

Vairums iedzīvotāju vēlas, lai Metalurgs tiktu izglābts (4)

BIRKAS:
Liepājas metalurgs , aptauja , nodarbinātība

Vairākums jeb 59 procenti Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstij jādara viss iespējamais, lai glābtu "KVV Liepājas metalurgu" un saglabātu tā darbvietas.

"No sirds Latvijai" noskaidro, kas liepājniekiem uz sirds (6)

BIRKAS:
No sirds Latvijai , aptauja

Partijas "No sirds Latvijai" Liepājas nodaļas jaunieši veikuši liepājnieku aptauju, lai noskaidrotu, kas turpmāk paveicams Liepājā, lai te dzīve kļūtu pievilcīgāka.

Vietējie tūristi arvien biežāk nakšņo Latvijas viesnīcās (1)

BIRKAS:
tūrisms , Promenade Hotel , aptauja , Mārtiņš Veiss

Latvijas iedzīvotāji savās brīvdienās labprāt vēlas apciemot citas mūsu valsts pilsētas. Lai arī tie vēl visai maz izmanto viesnīcu pakalpojumus, tendence rāda, kas tas notiek arvien biežāk.

Vitamīnus ikdienā lieto 30 procenti liepājnieku

BIRKAS:
Marika Korsaka , A Aptieka , vitamīni , aptauja

Interneta aptieka "Apotheka.lv" veikusi aptauju par vitamīnu lietošanu, aptaujājot "A Aptieka" tīkla klientus. Piedalījās 236 respondenti no Liepājas pilsētas un  novada.

Grib uzņēmēju viedokli par izglītības pakalpojumu attīstību (1)

BIRKAS:
izglītība , aptauja , Dynamic University

Ar mērķi sekmēt efektīvu, ilgtspējīgu un kvalitatīvu izglītības pakalpojumu attīstību Liepājā, domes uzdevumā SIA "Dynamic University" šobrīd izstrādā izglītības nozares attīstības koncepciju.

Kurzemnieki vecumdienas vēlētos pavadīt Liepājā

BIRKAS:
TNS , aptauja , Ektornet

Gandrīz vienlīdz liels skaits Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā norāda, ka vecumdienas vēlētos pavadīt laukos (33%) un lielākajās Latvijas pilsētās (31%).

Aptaujā grib noskaidrot, kā stiprināt iedzīvotāju drošību

BIRKAS:
pašvaldības policija , drošība , aptauja

Liepājas pašvaldības policija Eiropas Savienības projekta “Drošas pilsētvides veidošana ar iedzīvotāju līdzdalību” ietvaros organizē iedzīvotāju aptauju par drošības sajūtu pilsētā.

Pieaug cilvēku skaits, kuri svin valsts proklamēšanas dienu

BIRKAS:
aptauja , 18.novembris , valsts svētki

Pēdējos gados ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri 18.novembrī svin Latvijas proklamēšanas gadadienu, liecina "DNB Latvijas barometra” pētījums.

Jaunais autobusu dizains.

Lasītājs: Vai liepājnieku izāzēšana? (16)

BIRKAS:
sabiedriskais transports , Gints Lūsis , LST , aptauja , konkurss , dizains , Liepājas autobusu parks

Apstiprinot Liepājas sabiedriskā transporta krāsojuma jauno dizainu, savā ziņā izāzēti vairāk nekā 700 liepājnieki, kuri pirms pāris gadiem piedalījās aptaujā par pavisam citām krāsām.

Muzejs visus aicina stāstīt par dziesmas nozīmi savā dzīvē

BIRKAS:
bibliotēka , aptauja , dziesmu svētki

Ordien, 19.augustā, pulksten 13 Centrālās zinātniskās bibliotēkas Vispārīgo zinātņu lasītavāuz tikšanos aicina Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Uz Latvijas izcilākā titulu pretendē arī Kirovs Lipmans (4)

BIRKAS:
aptauja , Kirovs Lipmans , Anete Jēkabsone-Žagote , Jānis Peters

Šodien internetā sākusies kanāla "History" iniciēta balsošana par Latvijas mūsdienu izcilākajām personībām kultūrā, politikā, sportā, zinātnē un uzņēmējdarbībā.

Puse aptaujāto: Liepājā nav vajadzīgas maksas stāvvietas (35)

BIRKAS:
Liepājas Autostāvvietas , Reformu partija , Jānis Vilnītis , aptauja

Reformu partijas deputāti ceturtdien, 22.maijā, domes priekšsēdētājam Uldim Seskam iesniedza pašu veiktās aptaujas par maksas autostāvvietām rezultātus.

Svarīgākās aktivitātes, kas vēlamas vai iespējamas turpmākajā Zirgu salas attīstībā (bija iespējamas vairākas atbildes).

Noslēgusies aptauja par Zirgu salas attīstību

BIRKAS:
Zirgu sala , aptauja

Apkopojot aptaujas rezultātus par Zirgu salas iespējamo attīstību, vairums ir par tāspārveidošanu par pilsētnieku atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietu.

Aptauja par Zirgu salu turpināsies līdz 5.maijam (1)

BIRKAS:
aptauja , Zirgu sala , pilsētvide , Būvvalde

Liepājas pilsētas Būvvalde aicina ikvienu liepājnieku un interesentu piedalīties aptaujā par Zirgu salas iespējamo attīstību. Aptauja turpināsies līdz 5.maijam.

Iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā par Zirgu salas attīstību

BIRKAS:
aptauja , Zirgu sala , pilsētvide , labiekārtošana

Liepājas pilsētas Būvvalde no otrdienas, 15.aprīļa, līdz pirmdienai, 5. maijam.aicina ikvienu liepājnieku un interesentu piedalīties aptaujā par Zirgu salas iespējamo attīstību.

Vairums pievērš uzmanību latviešu valodas runai (1)

BIRKAS:
valsts valoda , Edgars Lāms , TNS , aptauja

Pēc tam, kad LiepU humanitārā institūta direktors Edgars Lāms norādīja, ka Latvijā attieksme pret latviešu valodu ir kļuvusi pavirša, aģentūra TNS veica pētījumu par šo tēmu.

Aicina balsot par dekoratīvo apstādījumu izvietošanu pilsētā

BIRKAS:
Dome , aptauja , apstādījumi

Pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv iedzīvotāji aicināti izteikt savu viedokli, kurā vietā Liepājas pilsētā labprāt vēlētos redzēt papildu dekoratīvos apstādījumus.

Vairumam vecāku samazinājušies izdevumi, uzsākot mācību gadu

BIRKAS:
izglītība , aptauja

Vairums Liepājas skolēnu vecāku aptaujā atzinuši, ka, pateicoties izmaiņām likumdošanā, tiem izdeviem samazināt izdevumus, skolēniem uzsākot jauno mācību gadu.

Vecāki aicināti izteikt viedokli par izdevumiem skolas precēm

BIRKAS:
aptauja , izglītība

Vecāki aicināti piedalīties pētījumā, lai noskaidrotu, vai valsts finansiālais atbalsts mācību grāmatu iegādei ir palīdzējis ieekonomēt vecāku finansiālos līdzekļus, uzsākot mācību gadu.