Sākas konkurss "Mana iela šodien un pēc 18 gadiem"

BIRKAS:
konkurss , Liepājas RAS , bērnudārzs

No 1.februāra līdz 21.martam SIA "Liepājas RAS" organizē radošo darbu konkursu reģiona pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem "Mana iela šodien un pēc 18 gadiem".

Palielina pašvaldības atbalstu privātajiem bērnudārziem

BIRKAS:
domes sēde , bērnudārzs , saistošie noteikumi

Domes sēdē apstiprināti grozījumi noteikumos "Kārtība, kādā Liepājas pilsētas pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei".

Pirmsskolas iestādes un skolas – lielākie korumpanti? (17)

BIRKAS:
KNAB , korupcija , bērnudārzs , Izglītības pārvalde

Pilsētas Izglītības pārvalde uzdevusi visām izglītības iestādēm, tostarp bērnudārziem sagatavot pretkorupcijas pasākumu plānu 2018. – 2019.gadam.

Bērnudārza rindas Liepājā – vai tiešām milzīgas? (14)

BIRKAS:
Dome , bērnudārzs , Izglītības pārvalde

Tāpat kā citviet, arī Liepājā saistošie noteikumi paredz, ka no pusotra gada vecuma bērns jānodrošina ar vietu pirmsskolas izglītības iestādē. Kāda ir realitāte?

Karjeras nedēļā izgatavo 39 "profesiju cepures"

BIRKAS:
karjeras nedēļa , Vaduguns , bērnudārzs , BJC

Otrdien, 24.oktobrī ar skanīgu un krāsainu pasākumu BJC struktūrvienībā "Vaduguns" noslēdzās Karjeras nedēļa pirmsskolas izglītības iestādēs un izstāde "Zem profesijas cepures".

Bērnudārzā Stārķu ielā aizdedzina rotaļu māju

BIRKAS:
VUGD , ugunsgrēks , bērnudārzs , drošība

Papildināts. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests piektdien saņēma izsaukumu uz Stārķu ielu, kur bērnudārza bērnu laukumā dega rotaļu māja 10 kvadrātmetru platībā.

Vasarā bērnudārzus apmeklēs vairāk nekā 800 bērnu

BIRKAS:
bērnudārzs , Izglītības pārvalde

Liepājā arī vasaras periodā vairāk nekā 800 bērnu turpinās apmeklēt pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, tāpēc vasarā dežūras režīmā strādās četri bērnudārzi.

Apstiprināts bērnudārzu vasaras darba grafiks

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , bērnudārzs

Liepājas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes no 26.jūnija strādās pēc apstiprinātā vasaras darba režīma, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājā plāno palielināt vietu skaitu bērnudārzos (3)

BIRKAS:
Uldis Sesks , bērnudārzs , bērnudārzs Kriksītis

Pašvaldība tuvākajos gados plāno vairāku bērnudārzu rekonstrukciju un vietu skaita palielināšanu tajos, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Mazākumtautību bērnudārzos svin Latvijas dzimšanas dienu

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , 18.novembris , bērnudārzs , 8.vidusskola

Otrdien Liepājas 8.vidusskolas zālē norisinājās skanīgs un sirsnīgs pasākums, suminot Latviju 98. dzimšanas dienā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Karjeras nedēļā iepazīst vairāk nekā 30 profesijas

BIRKAS:
karjeras nedēļa , Izglītības pārvalde , bērnudārzs

19.oktobrī tehnikumā Liepājas bērnudārzu audzēkņi kopā  ar skolotājām prezentēja Karjeras nedēļas laikā iepazītās profesijas un par tām izveidotās četras "Profesiju kompass" grāmatas.

Sākusies bērnudārzu pieņemšana jaunajam mācību gadam

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , bērnudārzs , drošība

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) pieņemšana jaunajam mācību gadam, vērtējot telpas, rotaļu laukumus, ugunsdrošību, ēdināšanas kvalitātes prasību ievērošanu u.c. jautājumus.

Domes sēde: algas, grausti, tarifi, amati (3)

BIRKAS:
domes sēde , bērnudārzs , PK Invest , Laskana , Būvvalde , sociālais dienests , projekts , Liepājas enerģija , LNA , Lielais Dzintars , BJC

Deputāti domes sēdē 18.augustā lēma par 28 darba kārtības jautājumiem, tostarp apstiprināja lielākas algas bērnudārzu pedagogiem un "nedaudz mazākus" atkritumu tarifus.

Pirmsskolas pedagogu algas plāno palielināt līdz 620 eiro (6)

BIRKAS:
bērnudārzs , Finanšu komiteja , izglītība

Liepājā pirmsskolas pedagogu algas plānots palielināt pakāpeniski – no 1. septembra algu pieaugums katram pedagogam varētu būt vidēji 88 eiro, veidojot 620 eiro mēnesī.

Darbu uzsācis privātais bērnudārzs "Pikucis" (12)

BIRKAS:
bērnudārzs , bērnudārzs Pikucis , Studiums , Svetlana Skrīvere

Šomēnes Liepājā ar pašvaldības finansiālu atbalstu darbu uzsācis vēl viens privātais bērnudārzs – "Pikucis".

Domā kā nodrošināt pirmsskolas pedagogiem 680 eiro algu (1)

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , bērnudārzs , pedagoģija

Liepājas dome veic aprēķinus, lai atrastu risinājumu kā nodrošināt pirmsskolas pedagogiem atalgojumu 680 eiro par likmi, aģentūru BNS informēja mēra padomnieks Andrejs Rjabcevs.

Bērna māte bērnudārzā ierodas krietnā reibumā (1)

BIRKAS:
atskurbtuve , bērnudārzs

7.jūnijā pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz vienu no pilsētas bērnudārziem par to, ka bērna māte ieradusies pēc sava bērna būdama alkoholisko dzērienu ietekmē.

Nosaka jaunas izmaksas privātajos bērnudārzos

BIRKAS:
bērnudārzs , Izglītības pārvalde , saistošie noteikumi , Dome

Stājušies spēkā jauni domes saistošie noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība nosaka vienam izglītojamajam nepieciešamās vidējās izmaksas pirmsskolas izglītības programmā.

Bērnudārzu rindu samazināšana – viena no jaunā gada prioritātēm (1)

BIRKAS:
Vilnis Vitkovskis , bērnudārzs

Viena no Liepājas domes nākamā gada prioritātēm ir bērnudārzu rindu samazināšanas plāns, sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

Bērnudārzi saņem dāvanā līdzekļus bērnu drošībai

BIRKAS:
drošība , Izglītības pārvalde , bērnudārzs

9.decembrī Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju seminārā visi 24 pilsētas bērnudārzi saņēma Ziemassvētku dāvanu no portāla bernudrosiba.lv vadītāja Ralfa Minkeviča.

Pārrunā pirmsskolas izglītības aktualitātes

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , izglītība , bērnudārzs , Vilnis Vitkovskis

Vicemērs Vilnis Vitkovskis tikās ar privāto izglītības iestāžu vadītājām, lai pārrunātu situāciju ar valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu privātajām izglītības iestādēm no 2016. gada 1.janvāra.

Bērnudārzu rindu dēļ Gerhardam jātiekas ar Liepājas pārstāvjiem (1)

BIRKAS:
bērnudārzs , VARAM

Premjere Laimdota Straujuma izdevusi rezolūciju, kurā uzdod ministram Kasparam Gerhardam organizēt tikšanos ar tām pašvaldībām, kurās joprojām ir rindas uz vietu bērnudārzā.

Pašvaldības bērnudārzus šogad apmeklē 3404 bērni

BIRKAS:
bērnudārzs , Izglītības pārvalde

Uzsākot jauno mācību gadu, Izglītības pārvaldes komisija apskatīja visus 22 pilsētas pašvaldības bērnudārzus, kurus no 1.septembra apmeklē 3404 bērni.

Piektdien, 26.jūnijā, svin Ausmas, Ingunas, Ingūnas un Ingunus!

BIRKAS:
vārdadiena , dzimšanas diena , Laura Freimane , bērnudārzs

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 252 Ausmas, 55 Ingunas, 18 Ingūnas un 1 Inguns.

Lielākā daļa bērnudārzu slēgti, daži strādā vasaras režīmā

BIRKAS:
bērnudārzs , vasara , Izglītības pārvalde

Liepājas Izglītības pārvalde atgādina bērnu vecākiem, ka no 25.jūnija līdz jūlija beigām būs slēgta lielākā daļa pilsētas bērnudārzu, bet daļa strādās vasaras režīmā.

Nākamgad 10 eiro pie algas pirmsskolas pedagogiem (2)

BIRKAS:
budžets , Dome , bērnudārzs , Izglītības pārvalde

Liepājas 2015.gada budžetā no finansējuma izglītības nozarei ievērojama daļa plānota algu palielinājumam izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem, nedaudz arī pedagogiem.

Izvērtē pirmsskolas izglītības iestāžu gatavību

BIRKAS:
Izglītības pārvalde , Ludmila Molčanova , bērnudārzs

No 5. līdz 10.septembrim turpinās Liepājas pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) pieņemšana, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Tualetes papīra jautājumu risina visaugstākajā līmenī (6)

BIRKAS:
Dome , Gunārs Ansiņš , bērnudārzs , budžets

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš17.decembrī bija uzaicinājis Liepājas pirmsskolas iestāžu vadītājus, lai pārrunātu domes sēdē aizsākto „tualetes papīra” tēmu.

Domes 12.decembra sēdē.

Ansiņš: Vēlos zināt personīgi, kur prasa tualetes papīru vai naudu! (66)

BIRKAS:
Dome , domes sēde , budžets , Reformu partija , Gunārs Ansiņš , Uldis Sesks , Jānis Vilnītis , Ģirts Kronbergs , bērnudārzs

Liepājas domes opozīcijas deputāti nesekmīgi centās panākt, lai nākamā gada budžetā bērnudārziem saimnieciskajām vajadzībām tiktu iedalīta par pāris latiem lielāka summa.

Tuvākajos gados jaunu bērnudārzu būvniecība nav paredzēta (1)

BIRKAS:
bērnudārzs

Neskatoties uz vietu trūkumu pirmsskolas izglītības iestādēs, jaunu bērnudārzu būvniecība Liepājā nav paredzēta, "Rietumu Radio" informēja Liepājas domē.