Zaļajā birzī spriedīs par invalīdu vajadzībām (1)

BIRKAS:
Diakonijas centrs , Mārtiņš Urdze , invaliditāte , Zaļā birzs , projekts

Otrdien, 14. maijā, no pulksten 13 līdz 16.30 Liepājas Diakonijas centrs organizē Zaļās birzes mikrorajona iedzīvotāju kopsapulci.

Rožu laukumā ubago viltus invalīdi no Rumānijas

BIRKAS:
invaliditāte , Rožu laukums , krāpšana

14.martā pie centrā patrulējošiem pašvaldības policijas darbiniekiem vērsās kāda persona, kura paskaidroja, ka pie Rožu laukuma ubagojot sieviete, kura, iespējams, izliekas par invalīdi.

Turpmāk šeit cilvēkam ar kustību traucējumiem būs iespēja ik dienas, patstāvīgi, neatkarīgi no citu palīdzības izkļūt no savām mājām un integrēties sabiedrībā.

Māja top pieejama personai, kas pārvietojas ratiņkrēslā (3)

BIRKAS:
Būvvalde , invaliditāte , Ķempes 10 , Komunālā pārvalde , sociālais dienests

Būvvaldes komisija ceturtdien, 14. martā, pieņēma ekspluatācijā vides pieejamības objektu, kas nodrošina ērtāku piekļuvi vienam no pirmā stāva dzīvokļiem Mirdzas Ķempes ielā 10.

Liepājas Neredzīgo biedrība aicina sadraudzēties

BIRKAS:
invaliditāte , Neredzīgo biedrība

Ceturtdien, 21.martā, Liepājas Neredzīgo biedrība organizē pasākumu "Draugs – nāc draudzēsimies!" cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti – funkcionāliem traucējumiem.

Notiks "Laumas" mikrorajona iedzīvotāju kopsapulce

BIRKAS:
invaliditāte , Laumas rajons , Kristīgā PII , Diakonijas centrs

Sestdien, 2.martā, no pulksten 11 līdz 15 Liepājas Kristīgā bērnudārzā, Celmu ielā 4, Liepājas Diakonijas centrs organizē "Laumas" mikrorajona iedzīvotāju kopsapulci.

Biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība" aicina uz kustību terapiju

BIRKAS:
LOC , invaliditāte

Biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība" ar Liepājas Sociālā dienesta atbalstu organizē galda tenisa nodarbības ar galda tenisa, bumbu, spēļu un kustību terapijas elementiem.

Koncertā uzstāsies cilvēki ar īpašām vajadzībām (1)

BIRKAS:
Ziemassvētki , Latviešu biedrības nams , koncerts , invaliditāte , sociālais dienests

20.decembrī pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Liepājas domes Sociālā dienesta organizētais tradicionālais koncerts "Ziemassvētku brīnumu gaidot".

"Vaduguns" klubiņš “Pasaulīte" sporta festivālā Rīgā

BIRKAS:
festivāls , Vaduguns , invaliditāte , Arta Salmiņa-Bumbule

Liepājas BJC "Vaduguns" bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām klubiņš "Pasaulīte" piedalījās bērnu un jauniešu ar invaliditāti sporta festivālā "Nāc un sporto sev par prieku!".

Notiks Starptautiskajai Neredzīgo dienai veltīts gājiens

BIRKAS:
Neredzīgo biedrība , invaliditāte

Neredzīgo dienā 13.novembrī Liepājā notiks svētku gājiens, kura mērķis ir ne tikai atzīmēt šo dienu, bet arī vērst sabiedrības uzmanību ar redzes traucējumiem un invaliditāti saistītiem jautājumiem.

Cilvēkiem ar invaliditāti iespēja pieteikties interešu nodarbībām

BIRKAS:
ES , Neredzīgo biedrība , invaliditāte

Sākot no 2018.gada novembra sākuma līdz 2019.gada 30.aprīlim, cilvēki ar I, II un III grupas invaliditāti var turpināt pieteikties dažādām interešu nodarbībām, informē Liepājas Neredzīgo biedrība.

Ēkās uzstāda papildu taktilās informācijas zīmes

BIRKAS:
Neredzīgo biedrība , vides pieejamība , ES , invaliditāte , Ganību 135/141 , Flotes 14 , Breikša 16/20 , Ģenerāļa Baloža 1

Lai uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, Liepājas pašvaldība  ir uzstādījusi 21 papildu taktilo informācijas zīmi vairākās sociālajās ēkās pilsētā.

Pirms Baltā spieķa dienas informē par projekta aktivitātēm

BIRKAS:
Neredzīgo biedrība , projekts , invaliditāte , ES

Oktobra beigās Liepājas Neredzīgo biedrībā noslēgsies Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" projekts "LNB izaugsme nozīmīgā pieredzē un darbā".

"KK Original Design" saņem grantu 20 000 eiro apmērā (1)

BIRKAS:
ES , Altum , KK Original Design , mākslas vidusskola , Valters Krētainis , Ģirts Toms Klampis , invaliditāte , rehabilitācija

Eiropas Sociālā fonda projektā "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" Attīstības finanšu institūcija "Altum" piešķīra pirmo grantu 20 000 eiro uzņēmumam SIA "KK Original Design".

Adaptīvā golfa spēlētājs izcīna 2.vietu Latvijas čempionātā

BIRKAS:
Ainars Semjonovs , adaptīvais golfs , invaliditāte , Neredzīgo biedrība

Pirmdien, 20. augustā, golfa dienu ietvaros Tukuma klubā "Odiņi" noslēdzās tradicionālais adaptīvā golfa Latvijas čempionāts – "Golfs bez robežām".

Pieaugušos ar invaliditāti aicina uz bezmaksas Veselības dienām (1)

BIRKAS:
Neredzīgo biedrība , invaliditāte , veselības aprūpe

No 8. līdz 10. augustam sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā "Dvēseles veldzes dārzs" Ziemupē notiks Veselības dienas pieaugušajiem ar invaliditāti.

Notiks bezmaksas nometne bērniem ar invaliditāti

BIRKAS:
nometne , invaliditāte

Lai nodrošinātu veselību veicinošas aktivitātes bērniem ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļiem, pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Aktīvists" rīko bezmaksas četru dienu diennakts nometni.

Turpinās nodarbības cilvēkiem ar redzes traucējumiem, invaliditāti

BIRKAS:
invaliditāte , Neredzīgo biedrība , nodarbības

Liepājas pašvaldība projekta "Saredzi citādāk" ietvaros 2018.gadā turpina organizēt bezmaksas sociālās pilnveides nodarbības cilvēkiem ar redzes traucējumiem un invaliditāti.

Diakonijas centrā uzsākts projekts "Talantu fabrika" (2)

BIRKAS:
Diakonijas centrs , invaliditāte , meistardarbnīca

Diakonijas centrā nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas veicināšanas projektu līdzfinansēšanas ietvaros ar domes atbalstu  uzsākts projekts "Talantu fabrika".

"Atelpas brīdis" ģimenēm, kuras audzina bērnus ar invaliditāti (3)

BIRKAS:
Baltijas Rehabilitācijas Centrs , Dižvanagi , invaliditāte

Liepājā jaunās telpās darbu ir sācis biedrības "Dižvanagi" izveidotais Baltijas rehabilitācijas centrs, kura pakalpojumi primāri domāti bērniem ar invaliditāti un viņu ģimenēm.

Uzlabos vides pieejamību cilvēkiem riteņkrēslos

BIRKAS:
domes sēde , sociālā palīdzība , sociālais dienests , invaliditāte

Ceturtdien, 15.februārī, Liepājas domes sēdē apstiprināti saistošie noteikumi "Par pabalstu mājokļa ārējās vides pielāgošanai personai, kura pārvietojas riteņkrēslā".

Koncertā uzstāsies arī studijas

Ziemassvētku koncertā uzstāsies cilvēki ar īpašām vajadzībām (1)

BIRKAS:
koncerts , LOC , sociālais dienests , invaliditāte , Ziemassvētki

14.decembrī pulksten 17 LOC Rožu zālē notiks Sociālā dienesta organizētais tradicionālais koncerts "Ziemassvētku brīnumu gaidot", kurā piedalīsies cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Aicina uz fizioterapijas grupu nodarbībām invalīdiem

BIRKAS:
Neredzīgo biedrība , invaliditāte

Liepājas dome, sākot ar 19.jūniju, Liepājas Neredzīgo biedrības telpās organizēs bezmaksas fizioterapijas grupu nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti.

Liepājā darbu atsāk pludmales pieejamības komplekss

BIRKAS:
pludmale , Vides un veselības daļa , invaliditāte

Piektdien darbu atsāk Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī jaunajiem vecākiem pludmalē saņemt ērtas atpūtas iespējas.

Veic personu ar īpašām vajadzībām izvērtēšanu (1)

BIRKAS:
Kurzemes plānošanas reģions , invaliditāte , sociālā aprūpe , ES

Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar visām Kurzemes pašvaldībām, bērnu namiem un valsts sociālās aprūpes centru "Kurzeme" īsteno projektu "Kurzeme visiem".

Sociālajā dienestā notiek atbalsta plānu izstrāde

BIRKAS:
sociālais dienests , invaliditāte , ES

Liepājas Sociālajā dienestā turpinās pieteikumu pieņemšana individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plānu izstrādei, informē preses pārstāve Gunta Jākobsone.

Invalīdi biļetes varēs saņemt tikai pie vadītāja

BIRKAS:
invaliditāte , sabiedriskais transports , LST

Personām ar I vai II grupas invaliditāti un personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti no 1.jūlija mainīsies kārtība, kādā tiks saņemtas bezmaksas sabiedriskā transporta biļetes.

Diakonijas centrs aicina rīkot "Pieejamības dienu"

BIRKAS:
Diakonijas centrs , konference , invaliditāte , Dome , sociālais dienests , Krusta baznīca

Diakonijas centrs nosūtījis rezolūciju Prezidentam un valdībai ar lūgumu rast iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.

Liepājā atklāj Latvijā pirmās šūpoles bērniem ar invaliditāti

BIRKAS:
Līvupes pamatskola , invaliditāte

19.novembrī Liepājas Speciālajā internātskolā atklātas pirmās šūpoles Latvijā bērniem ar invaliditāti, lai sniegtu audzēkņiem, kā arī citiem liepājniekiem, iespēju izjust to pašu ko citi bērni.

Par jaunumiem invaliditātes noteikšanas sistēmā

BIRKAS:
seminārs , LOC , invaliditāte

26.novembrī pulksten 11 Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) organizēts seminārs "Novērtē to, kas tev ir!".