Birka: kino

Būs dokumentālo filmu vakars "Profesija: zvejnieks"

BIRKAS:
muzejs , osta , SEZ , kino , zvejniecība

Ceturtdien, 22. februārī, pulksten 18 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens interesents ir aicināts uz pasākumu un dokumentālo filmu vakaru "Profesija: zvejnieks".

Kaspars Gods: Mēs varētu vienoties par to, ka tagad ir forši (5)

BIRKAS:
Kaspars Gods , Paradīze 89 , kino , teātris , Goda teātris

25.februārī Liepājā pirmizrādi piedzīvos filma "Paradīze 89", kurā filmējies arī Liepājas teātra aktieris Kaspars Gods. Sarunājāmies par filmu un laiku, kurā notiek filmas darbība.

Biedrības namā dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte" (3)

BIRKAS:
Latviešu biedrības nams , kino

3.februārī pulksten 16 un 4.februārī pulksten 14 Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma "Dotais lielums: mana māte".

Biedrības namā būs skatāma filma "Atbrīvošanas diena"

BIRKAS:
Latviešu biedrības nams , kino

27.janvārī pulksten 16 Latviešu biedrības nama Kamerzālē būs skatāma dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena", kas ir latviešu un norvēģu režisoru Uģa Oltes un Mortena Travika kopdarbs.

Biedrības nams sāk izrādīt Latvijas simtgades kinofilmas

BIRKAS:
kino , Latviešu biedrības nams , Latvijai 100

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar "Latvijas Kinematogrāfistu savienību" līdz novembrim sniegs iespēju noskatīties vairāk nekā 15 pilnmetrāžu filmu pirmizrādes.

25.februārī Liepājā būs pirmizrāde filmai "Paradīze 89"

BIRKAS:
kino , Kino Balle , Kaspars Gods

Svētdien, 25.februārī, pulksten 18 "Kino Balle" notiks pirmizrāde pašmāju piedzīvojumu filmai visu laiku bērniem "Paradīze 89", informē komunikācijas konsultante Aleksa Spriņģe.

Barikāžu atceres laikā notiks filmas "Vēsture aiz kadra" pirmizrāde

BIRKAS:
barikādes , kino , izstāde , Atmoda

Piektdien, 19.janvārī, pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā pirmizrādi piedzīvos studijas "Ģilde" režisora Romualda Pipara dokumentālā filma "Vēsture aiz kadra".

Jauniešu māja aicina uz filmu "Mask You Live In"

BIRKAS:
kino , Jauniešu māja , centrs Marta , BJC

19.decembrī pulksten 18 Jauniešu mājā, Kungu ielā 24 jaunieši un citi interesenti aicināti uz dokumentālo filmu "Mask You Live In" ("Maska, kurā tu dzīvo").

Jauniešu māja aicina uz dokumentālo filmu "Bully"

BIRKAS:
kino , centrs Marta , Jauniešu māja

12.decembrī pulksten 18 resursu centrs "Marta" sadarbībā ar Liepājas Jauniešu māju aicina jauniešus un citus interesentus uz dokumentālo filmu "Kauslis" Jauniešu mājā, Kungu ielā 24.

Jauniešu māja aicina uz Zviedru filmu festivālu

BIRKAS:
Jauniešu māja , kino , Ziemeļvalstu dienas

No 7. līdz 9.decembrim (pulksten 15 – 21) Liepājas Jauniešu māja, Kungu ielā 24 aicina jauniešus un citus interesentus uz Zviedru filmu festivālu, kas notiks Ziemeļvalstu dienu ietvaros.

Vērienīgi svin komponista Ērika Ešenvalda jubileju Liepājā

BIRKAS:
koncerts , Lielais Dzintars , Ēriks Ešenvalds , kino , Kino Balle

1.decembrī pulksten 19 "Lielajā dzintarā" būs Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" 75 gadu un komponista Ērika Ešenvalda 40 gadu jubilejas koncerts kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Liepājā būs filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrāde

BIRKAS:
kino , Askolds Saulītis , Latviešu biedrības nams , vēsture , strēlnieki , brīvības cīņas , Latvijai 100 , 1.pasaules karš

Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar studiju "Centrums" 1.decembrī pulksten 18 piedāvā piedzīvot dokumentālās filmas "Astoņas zvaigznes" pirmizrādi.

Jauniešu māja aicina uz filmu "Mis Pārstāvība"

BIRKAS:
Jauniešu māja , centrs Marta , kino

Otrdien, 28.novembrī, pulksten 18 resursu centrs "Marta" sadarbībā ar Jauniešu māju aicina jauniešus un citus interesentus uz dokumentālo filmu "Mis Pārstāvība" Jauniešu mājā, Kungu ielā 24.

Galveno lomu filmā

Rit valsts simtgades programmas filmas "1906" uzņemšana

BIRKAS:
kino , Mārtiņš Kalita , Latvijai 100 , LiepU , vēsture

Oktobra beigās ir uzsākts darbs pie Gata Šmita filmas "1906" ražošanas. 70 cilvēku komanda filmēšanas pirmo posmu pavadīs Liepājā, informē uzņemšanas grupas pārstāve Zane Bukša.

Kompensēs elektrības tēriņus filmas "1906" veidotājiem

BIRKAS:
kino , LiepU , vēsture , Baseina 9 , Mārtiņš Kalita , Dome

Ar pastāvīgās Finanšu komitejas lēmumu studijai "Tanka", kas Liepājā uzņem filmu "1906", no pašvaldības rezerves fonda plānots piešķirt 1500 eiro.

Pirmizrādi piedzīvos triloģijas "Savējie sapratīs" otrā filma (1)

BIRKAS:
kino , Imants Kalniņš , Juris Pavītols , Valdis Skujiņš , Dace Gruntmane , Ausma Groduma

Latviešu biedrības nams un Latvijas Kinematogrāfistu savienība 3. novembrī pulksten 19 piedāvā dokumentālās roka triloģijas otrās filmas "Septiņdesmitie. Spožums un posts" pirmizrādi.

Baseina ielā 9 sāksies mākslas filmas uzņemšana

BIRKAS:
Baseina 9 , kino , LiepU , filmēšana

Kopš vasaras vidus Liepājas Universitātei piederošajā ēkā Baseina ielā 9 rosās filmu studija "Tanka", kura pirmdien režisora Gata Šmita vadībā sāks mākslas filmas "1906" uzņemšanu.

Festivāla "Zemlika" filmu programmā arī pirmizrāde

BIRKAS:
festivāls , Durbe , kino , Zemlika

Kā katru gadu, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" programmā arī šogad iekļautas vairākas latviešu un ārvalstu filmas.

Kadrs no īsfilmas

"Ballē" gaidāms festivāla filmas seanss un tikšanās ar režisoru

BIRKAS:
kino , Manhattan Short , Kino Balle

No 28.septembra līdz 8.oktobrim Latvijā notiks Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls. Liepājā senss paredzēts piektdien, 29.septembrī, pulksten 19 kinoteātrī "Balle".

Demonstrēs dokumentālās filmas par notikumiem Ukrainā

BIRKAS:
muzejs , kino

28. un 30.septembrī Liepājas muzeja filiālē K.Ukstiņa ielā 7/9 izstādes Ukrainas atbalstam ietvaros interesenti varēs noskatīties dokumentālās filmas par notikumiem Ukrainā.

Pirms 70 gadiem dzimis operators Jānis Mūrnieks (1)

BIRKAS:
kino , teātris , grāmata liepājnieki , Jānis Mūrnieks

Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 70 gadiem Liepājā dzimis kinooperators Jānis Mūrnieks,  filmējis kinožurnālus, dokumentālas un populāri zinātniskas filmas.

"Ideju bodē" notiks kārtējais bezmaksas kino seanss

BIRKAS:
Ideju bode , kino

Otrdien, 19.septembrī, pulksten 18 "Ideju bodē" notiks bezmaksas kino seanss. Tiks demonstrēta muzikālā dokumentālā filma "B klases filma – iekāre un mūzika Rietumberlīnē 1979–1989".

Pēc izrādes Novosibirskā. Rasa Bugavičute-Pēce otrā no kreisās. Sergejs Zemļanskis trešais no labās.

"Svingeru" autore turpina sadarbību ar Ēķi un arī režisoru no Krievijas (1)

BIRKAS:
teātris , Rasa Bugavičute , kino , Sergejs Zemļanskis

Jaunā māmiņa un Liepājas teātra dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, saņēmusi dubultenerģiju no saviem dvīņiem, turpina auglīgu sadarbību ar filmas "Svingeri" režisoru.

Elijahs Ripss

Festivāls "Via Baltica" piedāvā bezmaksas kino seansus (2)

BIRKAS:
Via Cultura , Via Baltica , Ideju bode , kino , izstāde

Festivāla "Via Baltica" ietvaros radošajā telpā "Ideju bode" 23. un 24. augustā notiks trīs bezmaksas kino seansi − divas dokumentālas un viena spēlfilma.

Būs īpašais filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss

BIRKAS:
kino , Mārtiņš Vilsons

Svētdien , 20. augustā, pulksten 12.30 kinoteātrī "Balle" būs īpašais filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss ar tikšanās ar filmas režisoru Vari Braslu un radošo komandu.

"Ideju bodē" – dabas filma "Divi ezeri. Viens dumpis."

BIRKAS:
Ideju bode , kino , Dabas fonds

Piektdien, 18.augustā, pulksten 22 Latvijas Dabas fonds aicina uz dokumentālās filmas pirmizrādi "Divi ezeri.Viens dumpis" radošās telpas "Ideju bode" pagalmā.

Būs īpašais filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss

BIRKAS:
kino , Mārtiņš Vilsons

Svētdien , 20. augustā, pulksten 12.30 kinoteātrī "Balle" būs īpašais filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss ar tikšanās ar filmas režisoru Vari Braslu un radošo komandu.

"Ideju bodē" demonstrēs filmu "Zooloģija"

BIRKAS:
Ideju bode , kino

Otrdien, 15.augustā, pulksten 18 ikviens tiek aicināts uz radošās telpas "Ideju bode" organizēto bezmaksas kino seansu. Šoreiz tiks demonstrēta filma "Zooloģija".

Ideju bodē "Laimīgās filmas" bezmaksas seanss

BIRKAS:
Ideju bode , kino

Otrdien, 18.jūlijā, pulksten 18 radošajā telpā "Ideju bode" tiks demonstrēts patiess, radošuma, humora, emociju un skaistu kadru piepildīts dokumentāls kinodarbs "Laimīgā filma" (The Happy Film).

Kino "Balle" aicina uz vienīgo seansu filmai par Igiju Popu

BIRKAS:
Kino Balle , kino

Ceturtdien, 13.jūlijā, kinoteātris "Balle" aicina visus mūzikas cienītājus uz koncertfimu "American Valhalla" par leģendāros mūziķi Igiju Popu. Seansa sākums pulksten 19.